­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Camilerden dualar y├╝kseliyor ama bizim burda cami 3 sokak arayla sesler dualar ayr─▒ yeti┼čemiyoruz..buna bir ├ž├Âz├╝m bulamalar─▒ laz─▒m.. rabbim yar ve yardimcimiz olsun..

• Bundan ├Âtesi her yerin kapat─▒l─▒p soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ilan edilmesi zaten ├Âzel sekt├Ârde ├žal─▒┼čan arkada┼člar ba┼čka ne bekliyor ki ├Âzel sekt├Âr bizim ├╝lkemizde ilah gibi di┼č ge├žiremezsin. Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ da ekonomimiz gere─či uzak duruluyor bilmiyorum hay─▒rl─▒s─▒ olsun.

• G├Âlc├╝k TersanesiÔÇÖnde koronavir├╝s ├ž─▒kt─▒ G├Âlc├╝k Tersane Komutanl─▒─č─▒ÔÇÖn─▒n elektrik at├Âlyesindeki bobinaj k─▒sm─▒nda ├žal─▒┼čan bir i┼č├žide koronavir├╝s vakas─▒ tespit edildi. Ayn─▒ k─▒s─▒mda ├žal─▒┼čan 7-8 civar─▒ndaki i┼č├žiye de test yap─▒ld─▒. ─░┼č├žilerin test sonucu negatif ├ž─▒kt─▒ ancak i┼č├žiler olduk├ža tedirgin.

Dikkat! Telif Hakk─▒ ─░hlali --->https://www.kocaelidenge.com/gÔÇŽnavirus-cikti-h24926.html

Kocaeli Denge

• Unutmayal─▒m soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒n─▒ bilim kurulu ├╝yeleri tavsiye etmi┼č ancak h├╝kumet buna uymam─▒┼čt─▒r.

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.

• Erdo─čan : Yepyeni bir k├╝resel siyasi, ekonomi d├Ânemine do─čru gidilmektedir.

2023 hedeflerimize umdu─čumuzdan daha k─▒sa s├╝rede ula┼čaca─č─▒m─▒z bir f─▒rsat duruyor

• Kim tv den, sosyal medyadan #evde kal# diyorsa ,bilin ki ├žok rahat evde kalabiliyordur.ben evde kalam─▒yorum maalesef !!!!! Kimseye de evde kal diyemiyorum !!!!.├ževremde ki ├žo─čunluk dip dipe ├žal─▒┼čmak zorunda.

Ben ak┼čam i┼čten geldi─čimde ,b├╝t├╝n ki┼čisel hijyen kurallar─▒na uydu─čum halde, psikolojim bozuldu.├žocu─čumu ├Âpmekten imtina eder oldum .Ama siz yine de evde kal─▒n.bu arada evde kal─▒n demi┼čmiydim.#evde kal#

• Bu vir├╝s├╝n arkas─▒ndan ├žok g├╝├žl├╝ bir kriz gelmesi ka├ž─▒n─▒lmaz g├Âr├╝n├╝yor, biz de en ├žok etkilenen ├╝lkelerden biri olaca─č─▒z maalesef. O y├╝zden ┼ču an ne yap─▒l─▒rsa yap─▒ls─▒n iki ucu boklu de─čnek.

• Bu vir├╝s├╝n arkas─▒ndan ├žok g├╝├žl├╝ bir kriz gelmesi ka├ž─▒n─▒lmaz g├Âr├╝n├╝yor, biz de en ├žok etkilenen ├╝lkelerden biri olaca─č─▒z maalesef. O y├╝zden ┼ču an ne yap─▒l─▒rsa yap─▒ls─▒n iki ucu boklu de─čnek.

Ne biliyosun belki vir├╝s├╝n ard─▒ndan daha rahat ve g├╝zel bir d├Âneme girece─čiz. Bilemeyiz oras─▒n─▒ hepte olumsuz d├╝┼č├╝nmemek laz─▒m

• ├çok farkl─▒ a├ž─▒dan bakaca─č─▒m. Avrupa ├╝lkelerine g├Âre, hatta D├╝nya ├╝lkelerine g├Âre vir├╝s en son bize ula┼čt─▒ desek abart─▒ olmaz. Arada ge├žen 1-2 ayl─▒k s├╝reyi ekonomik olarak b├╝y├╝k avantaja ├ževirmeliydik ama ba┼čaramad─▒k. ─░hracat ve kazan├ž rekorlar─▒, ciro rekorlar─▒ k─▒rmak gerekiyordu ├╝reterek ama ├žok yava┼č kald─▒k. ┼×imdi soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒n─▒ Avrupa, Asya, Amerika k─▒talar─▒nda yer alan bir├žok ├╝lke uyguluyor. Biz ─▒srarla hay─▒r diyoruz ve sine─čin ya─č─▒n─▒ s─▒kmaya ├žal─▒┼č─▒yoruz bana kal─▒rsa. Ama ├Ân├╝m├╝ze ├žok b├╝y├╝k bir detay ├ž─▒k─▒yor; evet risk al─▒p soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ uygulamadan devam diyoruz. E─čer ki D├╝nyan─▒n bir├žok ├╝lkesi hastal─▒─č─▒ kontrol alt─▒na almaya ba┼člad─▒─č─▒nda biz soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒na ge├žer ve onlar─▒n ├╝retti─či s├╝re├žte kontak kapam─▒┼č olursak i┼čte o zaman yurtd─▒┼č─▒ndan bize ├žal─▒┼čan hangi firma hangi al─▒c─▒lar varsa oralara kayabilir. Ve bu durumda ekonomik olarak ald─▒─č─▒m─▒z risk do─čru sonu├ž vermeyebilir. Ben t├╝m D├╝nya ile ayn─▒ anda soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ karar─▒ al─▒p onlar ile ayn─▒ anda vir├╝s├╝ kontrol al─▒p onlar ile ayn─▒ anda ├╝retime geri d├Ânmeliyiz diye d├╝┼č├╝n├╝yorum,umar─▒m yan─▒lan ben olurum.

• Hep k├Ât├╝ k├Ât├╝ k├Ât├╝ hi├ž mi iyi bi┼čey olmuyor ├╝lkemizde tamam endi┼čeli olmam─▒z gayet do─čal ama biraz insaf ayr─▒ca devlet b├╝y├╝klerine kim olursa olsun ister x olsun ─░ster y olsun hitap ┼čekillerine rast geldim sanki asker arkada┼č─▒ kahve arkada┼č─▒ gibi hitap etmesi hi├ž ho┼č de─čil. Seversiniz veya sevmeziniz ama sayg─▒da kusur etmeyiniz. Hepinize hay─▒rl─▒ geceler.

• Arkada┼člar biz burdan yaz─▒yoruz s├Âyleniyoruz ama! Devletin ba┼č─▒ndakilerden daha iyi bilemeyiz bu i┼či. Neyin ne oldu─čunu bilemeyiz. Ortada ├žok b├╝y├╝k bir risk olsayd─▒ devlet zaten soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒n─▒ uygulard─▒.Bu vebalin alt─▒na girerlermi sizce. Biz ne bilipte konu┼čuyoruz onu anlamad─▒m.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. ┼×ahsi Tahminler ve Yorumlar (2020/2021 K─▒┼č─▒) 8

• Aytac
    2. Replies
      8
      Views
      180
      8
    3. DoquKaradeniz28

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamalar─▒ (Nisan-May─▒s-Haziran-Temmuz-A─čustos-Eyl├╝l-Ekim-Kas─▒m 2020) 427

• Samet
    2. Replies
      427
      Views
      47k
      427
    3. DoquKaradeniz28

1. Konu D─▒┼č─▒ [Genel Sohbet] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      44k
      1.4k
    3. aytutanx92

1. Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar 1.2k

• Interstellar
    2. Replies
      1.2k
      Views
      42k
      1.2k
    3. Selamikaya

1. Deprem Bildirim Konusu 10k

• Gray Cities
    2. Replies
      10k
      Views
      738k
      10k
    3. canbayrock

1. Oraj / Dolu Takip Konusu [2020] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      167k
      1.4k
    3. So─čuk Cephe

En ├çok ─░fade G├Ânderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. ┼×ahsi Tahminler ve Yorumlar (2020/2021 K─▒┼č─▒) 8

• Aytac
    2. Replies
      8
      Views
      180
      8
    3. DoquKaradeniz28

1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 8

• Samet
    2. Replies
      8
      Views
      280
      8
    3. berkay_tuku

1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      253