­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• A├ž─▒klama gibi a├ž─▒klama..

There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...

• A├ž─▒klama gibi a├ž─▒klama..

1-2 g├╝n sonra ayn─▒ a├ž─▒klama bizdede olabilir.Ama bizimkiler uymaz yine d─▒┼čar─▒ ├ž─▒karlar.

• 1-2 g├╝n sonra ayn─▒ a├ž─▒klama bizdede olabilir.Ama bizimkiler uymaz yine d─▒┼čar─▒ ├ž─▒karlar.

Biz bu karar─▒ getirelim ilk ├Ânce sonras─▒nda da devletin d├╝zg├╝n bir haz─▒rl─▒k yapmas─▒ gerekiyor her mahallede polis asker vs.

• Ya┼čad─▒─č─▒m yerde ├Ânceki g├╝nlerin aksine bug├╝n ├ževreyi daha sakin g├Ârd├╝m, umar─▒m b├Âyle devaml─▒l─▒─č─▒ s├╝rer.

oKicTw.jpg

• 1-2 g├╝n sonra ayn─▒ a├ž─▒klama bizdede olabilir.Ama bizimkiler uymaz yine d─▒┼čar─▒ ├ž─▒karlar.

Siahl─▒ askerleri g├Âr├╝nce g├Âr├╝r├╝m ben aylak aylak dola┼čanlar─▒.

Afyon'da sokaklar bombo┼č.Ya┼čl─▒ hi├ž yok sokakta.Babam i┼če gidip gelirken s├Âyl├╝yor ve insanlar─▒n en yo─čun oldu─ču yerde i┼č yeri.

• Yurt d─▒┼č─▒ndan u├žakla ─░stanbul'a gelen ├Â─črenciler, yeni tip Koronavir├╝s (Covid-19) salg─▒n─▒ ├Ânlemleri kapsam─▒nda Tekirda─č'─▒n ├çorlu il├žesindeki ├çorlu Erkek ├ľ─črenci Yurdu M├╝d├╝rl├╝─č├╝'ne yerle┼čtirildi.

IMG_20200322_120444.jpg

• Kesinlikle kat─▒lm─▒yorum. ├ľncelikle vir├╝s├╝n kayna─č─▒n─▒n tam olarak ne oldu─ču, hangi hayvandan ge├žti─či belli de─čil. Ayr─▒ca etkisinin ne kadar s├╝rece─či zaman aral─▒─č─▒n─▒n ne olaca─č─▒ konusu tam bir muamma. En ├Ânemlisi hangi komplikasyonlara yol a├žt─▒─č─▒ net olarak ortaya ├ž─▒kmad─▒. Bilinmez bir hastal─▒k i├žin hayat─▒ durdurdun ne kadar s├╝recek belli de─čil. Bu ┼čuna benziyor biraz. Deprem olacak evlerde kalmayal─▒m

Bir depremin ne zaman gelece─čini kimse tam olarak tahmin edemez. Ama biz biliyoruz ki ┼ču an izledi─čimiz yolda 2 haftaya kalmadan ─░talya gibi olabiliriz. Deprem ├Ânlenemez. Fakat bu ├Ânlemler art─▒r─▒l─▒rsa bu hastal─▒k ├žok verimli bir ┼čekilde ├Ânlenebiliyor. Muamma falan da de─čil. Matematiksel modelleri var ve biz buna dayal─▒ olarak konu┼čuyoruz.

• Vintersaga Frans─▒z i├ž i┼čleri duygular─▒m─▒za temsil olmu┼č.Bizdende b├Âyle bir a├ž─▒klama gelse ke┼čke :)

Baz─▒lar─▒ diyor ya "├Âl├╝rsem ├Âl├╝r├╝m ne olcak" diye... Ozaman hastalan─▒rsa bunu diyenler bir zahmet evlerinden ├ž─▒kmas─▒nlar,hastaneye gitmesinler hastalan─▒nca b├Âylelikle sa─čl─▒k sistemini bo┼č yere s─▒k─▒nt─▒ya sokmam─▒┼č olurlar.

• ExcuseMe yalan demedim alg─▒ yaratma lakin devlet politaklarinda kaos olmamas─▒ icin kontroll├╝ aciklama yap─▒labilir. Size mant─▒kl─▒ geldi peki bu yap─▒lan test say─▒s─▒? Bir ├Ânceki g├╝nden 1500 az ki┼čiye yapilmis olmas─▒. Umar─▒m sa─čl─▒k bakan─▒ doktor olarak hatirlariz ben ona o g├Âzle bak─▒yorum ┼čuana kadar siyaset adamlar─▒ gibi olur diye de endise ediyorum.

• Biz bu karar─▒ getirelim ilk ├Ânce sonras─▒nda da devletin d├╝zg├╝n bir haz─▒rl─▒k yapmas─▒ gerekiyor her mahallede polis asker vs.

─░n┼čallah her mahalleye en az 1 asker, zab─▒ta veya polis koyarlar.

• Az ├Ânce kasaba gittim marketlerin bakkallar─▒n ├Ân├╝nde oturan amcalar hi├ž bir ┼čey yokmu┼č gibi davran─▒yor ├ž─▒ld─▒raca─č─▒m ya