🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar test sayısının bugün az olmasının sebebi Türkiye şüpheli hastalara test yapıyor demekki bugün bu kadar şüpheli gelmiş.

Test kitlerini arttırıp testi sadece şüphelilere değil yapabildiğimiz kadar insana yapmalıyız.

şüpheli gelmiş le bu işin önünü alamayiz. hic şüpheli hasta gelmese bile bi önceki gun pozitif çıkanların temas ettiklerine test yapılsa zaten minimum bu kadar test yapilir

• Beklediğimden erken yavaşladık ama rehavete kapılmayalım lütfen. Ölüm oranımız kötü bu arada genç nüfusumuzu düşünürsek.

Yavaşlamadık hocam az test yapmışlar o yüzden rakkam böyle dünkü gibi 3 500 civarı test yapsalardı 350 civarında açıklarlardı

• Beklediğimden erken yavaşladık ama rehavete kapılmayalım lütfen. Ölüm oranımız kötü bu arada genç nüfusumuzu düşünürsek.

Yapılan teste göre pozitiflik oranı yüzde 9 civarında hiç bir değişiklik yok.Bizim test sayısını artırmamız şart.

• Yavaşlamadık hocam az test yapmışlar o yüzden rakkam böyle dünkü 3 500 civarı test yapsalardı 350 civarında açıklarlardı

Şüpheli sayısı azsa niye boşa test yapılsın ki. Şu yeni gelecek öğrencilerden de pozitif çıkanlar olacaktır. Ben tamamen Wuhana göre karşılaştırıyorum artık kıstasım Wuhandır.

• Süreç şeffaf yönetilmeli şu saatten sonra. Vakaların kaç yaşında oldukları, cinsiyetleri, hangi kronik rahatsızlığı oldukları vb. Gibi. Sokağa çıkma yasağı ve faaliyetlerin durdurulması virüsün kendisinden çok daha büyük felaket olur emin olun...

• Şüpheli sayısı azsa niye boşa test yapılsın ki. Şu yeni gelecek öğrencilerden de pozitif çıkanlar olacaktır. Ben tamamen Wuhana göre karşılaştırıyorum artık kıstasım Wuhandır.

Hocam şüpheli olmayıp taşıyıcı gruplar olabilir bence şüpheli grup dışında da yapılmalı. Hala büyük ihtimalle yurt içinde semptom gösterenlere test az yapılıyor olabilir dedi habertürkte bir doktor

• Amerikaya 500 bin kit verdiğimiz açıklanmıştı yanlış hatırlamıyorsam , bu kadar kit verip günde 2 3 bin civarı test yapmamız çok tuhaf. Bu iş sanıldığından daha ciddi inşallah en kısa zamanda atlatırız.

• Hocam şüpheli olmayıp taşıyıcı gruplar olabilir bence şüpheli grup dışında da yapılmalı. Hala büyük ihtimalle yurt içinde semptom gösterenlere test az yapılıyor olabilir dedi habertürkte bir doktor

Benim düşüncemde aynen böyle kardeşim.

• bakan yanlış hatırlamıyorsam perşembe günü 1-2 güne 10-15 bin test yapıcaz günlük dedi. Dünden az test çıktı bugün. Acilen evlerde tarama kısmına geçilmeli, sokağa çıkma yasağıyla beraber. Ancak o şekilde önü alınabilir.

• Arkadaşlar ben Wuhan sürecini günlerce takip etmiş biriyim az buçuk öngörebiliyorum hangi önlemle kaç gün sonra ne olabileceğini. Birazdan Dünya çapında pick/down zamanını paylaşacağım tek diyeceğim 2 hafta sıkın dişinizi.

• Dünķü test sayisi ile bugunku arasinda çok buyuk br ucurum yok. Dün 311 aciklanan sayi bugun 270.

Eger ki bu meret üssel artis gosteriyorsa iki katina yakin olmaliydi. Yani 1300 civari. Bence çok kötü degil sadece ölüm oraniminiz fazla. He evet daha fazla test olmali bu dogru. Ben yinede seyrimizin anormal olmadigi kanisindayim