­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Bizim insan─▒m─▒z─▒ hepimiz az ├žok biliyoruz testi negatif ├ž─▒kanlar rahatlayacak bende yok diye ortal─▒kta cirit atacak..Testler bo┼ča yap─▒l─▒yor kitlee bo┼ča gidiyor.

• ├ťst ├╝ste 8,50% oran alm─▒┼č─▒z halen bir ┼čey olmaz diyenlere gelsin arkada┼č ├Âzeti ├žok iyi yazm─▒┼č

• Kafadan ┼čunu yaz─▒n zaten, test say─▒s─▒ artt─▒k├ža vaka artacak, endi┼čelendirmesin normal zaten bu s├╝re├ž. Ancak benim akl─▒ma tak─▒lan yer 10binlik ilk umre ekibi bunlar ├Ânlem al─▒nmadan da─č─▒ld─▒lar, i├žlerinden ne kadar─▒ hasta kimdir nedir bilmiyoruz ve ┼čuanda ya┼čad─▒─č─▒m─▒z art─▒┼člardan da bence bunlar sorumlu. ├ľlenlere bak─▒nca da umre tak─▒m─▒ndan olmas─▒ y├╝ksek ihtimal..

Benim akl─▒ma tak─▒lan ba┼čka bir ┼čey daha var hocam. Tabi yine Ayta├ž Yalman ├Âzelinde olup, oradan geni┼čletece─čim.

Ayta├ž Yalman'─▒n korona sebepli ├Âld├╝─č├╝ ve hastalanmadan 3 hafta ├Ânce ─░ran'da oldu─ču, hastal─▒─č─▒ da oradan kapt─▒─č─▒ s├Âyleniyor.

Hat─▒rlarsan─▒z, ─░ran da corona vakalar─▒ g├Âr├╝lmeye ba┼člad─▒ktan ama s─▒n─▒rlar─▒m─▒z henz a├ž─▒kken 25.000 civar─▒nda ─░ran'l─▒n─▒n

T├╝rkiye'ye giri┼č yapt─▒─č─▒n─▒ biliyoruz. E─čer Ayta├ž Pa┼ča bunu ─░ran'dan kapt─▒ysa ve ─░ran da corona mevcut ise, ─░ran'dan gelen 25.000

ki┼či bana kal─▒rsa Umre'den gelenlere g├Âre daha b├╝y├╝k risk. Bu gelenler nereye gitti?

Sadece Van,A─čr─▒, Erzurum gibi yerlerde mi kald─▒, yoksa ─░stanbul gibi b├╝y├╝k metropollere de gittiler mi?

• Hemfikiriz abi fakat ┼ču da atlanmamal─▒: %50 hasta olan k├╝me ile %10 hasta olan k├╝meler i├žinde test yapt─▒─č─▒m─▒zda A k├╝mesinde ├žok daha y├╝ksek pozitif say─▒da test gelece─či olas─▒l─▒k bilimince bellidir. Bu da gelecek ad─▒na yani toplam vaka i├žin en az─▒ndan fikir verecektir diye d├╝┼č├╝n├╝yorum abi. Vaka-test oran─▒n─▒n bence en b├╝y├╝k ├Ânemi budur yoksa tabiki bir tehlike olmad─▒─č─▒ anlam─▒ asla ├ž─▒kar─▒lamaz.

├ľnlemleri uygulamak ve hatta gerekliyse ileri ta┼č─▒mak ┼čart. Yoksa g├╝nl├╝k 3xx civar─▒ art─▒┼č b├╝y├╝k bir risktir.

There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...

• ├ťst ├╝ste 8,50% oran alm─▒┼č─▒z halen bir ┼čey olmaz diyenlere gelsin arkada┼č ├Âzeti ├žok iyi yazm─▒┼č

KORKUNÇ

• Bizde pandemi hastanesi olduk.

Zaten haz─▒rl─▒k vard─▒ d├╝n ve ├Ânceki g├╝n.

Allah yar ve yard─▒mc─▒m─▒z olsun hepimizin.

Ne olur evde kal─▒n karda┼člar.

• ben balikesirdeyim,annem 77 ya┼č─▒nda memlekette nazillide ve yaln─▒z ya┼č─▒yor,bir hafta ├Ânce ona ya┼čamak istiyorsan d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kma,eve kimseyi kabul etme dedim,ya┼č 77 ama bilin├žli,eve kapandi o g├╝nd├╝r evde,allah yard─▒mc─▒m─▒z olsun.

• Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ getireceksin en h─▒zl─▒ ┼čekilde, Hastal─▒k belirtisi g├Âsterenler durumunu bildirecek covid-19 merkezine ve soka─ča sadece bu durumu ta┼č─▒yanlar─▒n hastane s├╝reci olacak. Onun d─▒┼č─▒nda kim varsa evinden d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kmayacak.

• 31000'i ge├žti bug├╝nk├╝ vaka yeni say─▒s─▒ yar─▒n 300000'i ge├žmesi bekleniyor ay sonu da 500000 belki de milyonu zorlayabilir

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Bekliyordum. ─░n┼čallah zorunlu haller d─▒┼č─▒nda soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ genelgesini okumak zorunda kalmay─▒z.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamalar─▒ (Nisan-May─▒s-Haziran-Temmuz-A─čustos-Eyl├╝l-Ekim-Kas─▒m 2020) 427

• Samet
    2. Replies
      427
      Views
      47k
      427
    3. DoquKaradeniz28

1. Konu D─▒┼č─▒ [Genel Sohbet] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      44k
      1.4k
    3. aytutanx92

1. Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar 1.2k

• Interstellar
    2. Replies
      1.2k
      Views
      42k
      1.2k
    3. Selamikaya

1. Deprem Bildirim Konusu 10k

• Gray Cities
    2. Replies
      10k
      Views
      738k
      10k
    3. canbayrock

1. Oraj / Dolu Takip Konusu [2020] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      167k
      1.4k
    3. So─čuk Cephe

1. Yabanc─▒ ├ťlkelerdeki Meteorolojik Hadiseler 4.6k

• Aytac
    2. Replies
      4.6k
      Views
      371k
      4.6k
    3. huseinskas

En ├çok ─░fade G├Ânderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. ┼×ahsi Tahminler ve Yorumlar (2020/2021 K─▒┼č─▒) 7

• Aytac
    2. Replies
      7
      Views
      176
      7
    3. Dubax123

1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 8

• Samet
    2. Replies
      8
      Views
      280
      8
    3. berkay_tuku

1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      253