🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Mudo’nun Kurucusu Taviloğlu: AVM'ler kapatılmalı, ben evden çıkmıyorum, çalışanlara nasıl işe gidin diyelim

Türkiye'de Koronavirüs'ün yayılmasını önlemeye yönelik tedbirler her geçen gün artırılırken alışveriş merkezlerinin açık kalması tartışmalara neden olurken, Mudo’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Mustafa Taviloğlu, "AVM’ler bir an önce kapansın" dedi. Dünyaya yayılan Koronavirüs salgınından Türkiye'de önlemler alınırken alışveriş merkezlerinin (AVM) kapanmaması tartışmaları da beraberinde getirdi. AVM’lerde 110’a yakın mağazası olan Mudo’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Mustafa Taviloğlu "Vatandaşlara evden çıkmayın denirken, benim çalışanlarım mağaza gelmek zorunda kalıyor. Ben evden çıkmıyorum ki, onlara nasıl işe gidin diyelim" dedi. Hürriyet'ten Burak Coşan'a konuşan Taviloğlu'nun ifadeleri şöyle: "Türkiye’nin aldığı önlemler dünyada yankı uyandırdı. Bu işi en iyi yöneten 3 ülkeden biri olabiliriz. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara alınan önlemler ve yapılmaması gerekenler hakkında sürekli açıklama yapıyor. Üstüne basa basa teması azaltın, sosyalleşmeyin diyorlar. Ancak hala AVM’lerin açık olması hiç doğru değil. Vatandaşlara evden çıkmayın denirken, benim çalışanlarım mağaza gelmek zorunda kalıyor. Ben evden çıkmıyorum ki, onlara nasıl işe gidin diyelim. İnsanlar sağlıklarının bozulmaması için çaba gösterirken gömlek almaya mı gelecek? Birleşmiş Markalar Derneği olarak da bugünden itibaren cadde mağazalarımızı kapatıyoruz."

https://t24.com.tr/haber/mudo-…-ise-gidin-diyelim,867236

• Bütün vakalar yurt dışından gelen vatandaşlar değil ama çok büyük kısmı öyle özellikle Avrupa'dan gelenler bu sayıları bayağı yükseltecek.

• Allah razı olsun firmalarımıza çok uzun sürmedikçe çabuk toparlanır ekonomi salgının seyrine bağlı sadece.

Özgür Demirtaş müthiş bir ekonomist bilirsiniz. Ona göre önce durum daha da kötüleşecek daha sonra tüm dünyayı çok iyi bir ekonomi alacak. Yorumlarına değer veriyorum özgür beyin.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Çocukların enfekte olma oranı yetişkinlerle aynı fakat çocuklar subklinik kalıp vektö rolü oynuyor.

Kanıt? sayı? makale? bundan sonra bu tarz yazılara ilk soracağım şey bu

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Hükümet bu konuda yanlış yapmıyor mu? Rica ile bu iş olmaz acilen sokağa çıkma yasağı gelmeli. Bu ülkede milyonlarca asgari ücretli çalışan var. Bunlar işini bırakamaz. Çünkü işsiz kalırlar. E patronlar da gelmeyin demiyor. Hem işe güce devam edeceğiz, avmler falan da açık olacak, hem de vakayı kontrol altına alacağız. Yok böyle bir şey, imkansız. Bu şekilde İtalya'yı da sollarız. Onlar geç de olsa tüm ülkeyi karantinaya aldılar. Biz ne yapacağız? İşe güce devam, virüs yokmuş gibi takılalım. Allah korur, ölüm geldiyse zaten yapacak bir şey yok, camiler kapanırsa kıyamet kopar falan. Cehaletle uğraşmak virüsle uğraşmaktan daha zor.

• illa virüsün yayılmasınımı beklemek lazım sokağa çıkma yasağı için ? anlamıyor abi bizim milletimiz anlamıyor ! acilen sokağa çıkma yasağı gelmeli yoksa her gün katlanarak artıcak bu sayı çok net.

• Özgür Demirtaş müthiş bir ekonomist bilirsiniz. Ona göre önce durum daha da kötüleşecek daha sonra tüm dünyayı çok iyi bir ekonomi alacak. Yorumlarına değer veriyorum özgür beyin.

Şuanda tüm dünyada borsalar düşüşte, bu işin sonunda elbet toparlanma olacak, bu işin altında yahudi para babaları var emin ol zarar ediyor görünselerde bir yerde kazanıyorlardır..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Hükümet bu konuda yanlış yapmıyor mu? Rica ile bu iş olmaz acilen sokağa çıkma yasağı gelmeli. Bu ülkede milyonlarca asgari ücretli çalışan var. Bunlar işini bırakamaz. Çünkü işsiz kalırlar. E patronlar da gelmeyin demiyor. Hem işe güce devam edeceğiz, avmler falan da açık olacak, hem de vakayı kontrol altına alacağız. Yok böyle bir şey, imkansız. Bu şekilde İtalya'yı da sollarız. Onlar geç de olsa tüm ülkeyi karantinaya aldılar. Biz ne yapacağız? İşe güce devam, virüs yokmuş gibi takılalım. Allah korur, ölüm geldiyse zaten yapacak bir şey yok, camiler kapanırsa kıyamet kopar falan. Cehaletle uğraşmak virüsle uğraşmaktan daha zor.

Çözüm basit aslında herkese maske dağıtımı. Devletin firmalara maske vermesi lazım. Onlarda çalışanlara 2'ier 3'er tane dağıtacak.

İkinci adım Finlandiyanın yaptığı gibi emekli yaşlıları kenara çekeceksin otursunlar evlerinde.

Metro-metrobüs için çözüm bulamadım ama onun için de sık sık dezenfekte lazım başka bir yolu yok gibi.

• Güney Kore gibi herkese maske dağıtacaksın, ve kullanımı zorunlu tutacaksın.Böylelikle hasta olan hastalığını yaymayacak ve neredeyse her sokak başında ateşini ölçen görevliler olacak.Bunları yapmamız lazım en azından hadi tecrit yapmıyoruz diyelim...