🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Italya büyük bir ders bize rakamlar korkutucu boyutlara gidiyor orda. Kurallara uymaya özenle ve titizlikle devam etmeliyiz sıfır temas bol bol temizlik ve hijyen

• İtalya'da yeni tip koronavirüs'ten ölenlerin sayısı 475 kişi artarak 2978'e, enfekte olanların sayısı 4207 kişi artarak 35713'e yükseldi.

İtalya aldı başı gidiyor. Tedbirsizliğin, dalganın bedelini ağır ödüyorlar, ödeyecekler.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• İtalya'da yeni tip koronavirüs'ten ölenlerin sayısı 475 kişi artarak 2978'e, enfekte olanların sayısı 4207 kişi artarak 35713'e yükseldi.

İtalya aldı başı gidiyor. Tedbirsizliğin, dalganın bedelini ağır ödüyorlar, ödeyecekler.

Yukaridaki videoya göre 2-3 haftaya yeni İtalya olarak anacaklar bizide... tabi eğer gerçekse ama kendimizi kandırmayalım gerçek bir video olduğu belli.

• bende binlerce gibi bi duyum aldım :/

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Ben böyle videoları çok yanlış buluyorum. Oradaki çeken kişiyi de zaten resmi rakamlar her gün açıklanıyor. Videoda o kadar emin konuşuluyor ki zaten bu beklenen bir şey ne yapıyorlar yani saklıyorlar mı? Aksine daha rahat söylüyorlar ki insanlar tedbirlerini daha iyi alsın evlerinden çıkmasın. Bu arada videoda konuşulan uyarılar doğru ve gerçek olabilir yanlış bulduğum nokta bunu orada çekip yaymak nedir yani. Ama bir yerde de iyi olabilir insanlarımız (hala rahat olan insanlarımız) bu tür videolarıda gördükten sonra tedbirsiz davranmayı bırakır umarım.

• Anlamadığım durum şu. İlk vaka 54 yaşında esnaftı. Dün sağlık bakanı vefat eden hastanın 89 yaşında eczacı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı ilk vakamız olan vefat eden hastaya rahmet diliyorum dedi. Kafam iyice karıştı.

Buna ben de dikkat ettim, cumhurbaskani karistirdi bence yani agzindan bir bilgi kacirdi gibi dusunmuyorum.

• Ben böyle videoları çok yanlış buluyorum. Oradaki çeken kişiyi de zaten resmi rakamlar her gün açıklanıyor. Videoda o kadar emin konuşuluyor ki zaten bu beklenen bir şey ne yapıyorlar yani saklıyorlar mı? Aksine daha rahat söylüyorlar ki insanlar tedbirlerini daha iyi alsın evlerinden çıkmasın. Bu arada videoda konuşulan uyarılar doğru ve gerçek olabilir yanlış bulduğum nokta bunu orada çekip yaymak nedir yani. Ama bir yerde de iyi olabilir insanlarımız (hala rahat olan insanlarımız) bu tür videolarıda gördükten sonra tedbirsiz davranmayı bırakır umarım.

Tespit edilemeyen ve halen kuluçkada olan sayısından bahsediyor olabilir.1 hasta kişi en az 25 kişiyi enfekte edebiliyor.

• Insanlari panikletecek teyitsiz iletilerden uzak duralim,oradan buradan duyum aldimlarla ileti yazmayalim.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Yukaridaki videoya göre 2-3 haftaya yeni İtalya olarak anacaklar bizide... tabi eğer gerçekse ama kendimizi kandırmayalım gerçek bir video olduğu belli.

Hocam yapmayın etmeyin İtalya ile bizi bir tutmayın evet bazı tedbirler eksik kaldı geç alındı ipin ucu bir yerden kaçtı gibi ama İtalya'da sadece bugün 475 kişi ölmüş. Türkiye'de evet belki vaka 10 bin olacaktır ki bence bunu 5-10 binde sabitlenirse en az hasarla atlatmış oluruz diye düşünüyorum.

• Şu ana kadar yapılan test sayısı :8000 civarı

Ama yurtdışı öyküsü olmayanlara test yapılmıyor. Fakat yurtdışı bağlantısı değil de, bu gelenlerin enfekte ettiği ve geometrik

olarak katlanan ve pozitif bulgular gösteren insanlara da test yapılmalı ki sayılar ortaya çıkabilsin.

Art niyet taşımadan açıklanan rakamların yukarıda yazdığım sebebplerle gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum.

Eğer test sayısı arttırılıp yaygınlaşmazsa, durumun ne kadar ciddi olduğunu farketmeden felakete sürükleneceğiz.