🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben Bir Kaç kez değindim bu konuya.Kan emdiği için kandan bulaştırma olasılğı kesin gibi

hocam hiç uzmanlar bununla ilgili bir yorum yapmadı dimi takip ettiğim kadar ben bir yerde rastlamadım..

• Peki ya para ? Bir günde o para kaç kişi ile temas ediyor. Paradan geçme olasılığı da çok yüksek.

Kesinlikle para çok tehliikeli.Dün televizyon programında adını hatırlayamadığım bir profesör,her paraya dokunulduktan sonra ellerin yıkanması gerektiğini söylemişti.Dikkat edilmeli.

• Tek sıkıntısı hızlı yayılım gösteriyor. Bu virüse yakalanabilirsiniz , ben normal karşılıyorum. Temiz olduktan sonra bu hastalık rahatlıkla atlatılabilirdir.

Eskiden beri grip de bulaşıcı değilmidir. Genellille yaşlılarda ölüm oranıda daha yüksektir normal olarak.

Corona nın dedigim gibi en büyük sıkıntısı hızlı yayılım göstermesi

• Cumhurbaşkanının Sokağa çıkma yasağını duyuracağını düşünmüyorum ha belki 50-60 yaş üstü için olabilir olmalıda ama genç nüfus için sanmıyorum. Zaten şuana kadar uygulanan tedbirler bile kırılgan ekonomimize zarar veriyor. Daha sokağa cıkma vesair olmadan bile durum ortada.

• Cumhurbaşkanının Sokağa çıkma yasağını duyuracağını düşünmüyorum ha belki 50-60 yaş üstü için olabilir olmalıda ama genç nüfus için sanmıyorum. Zaten şuana kadar uygulanan tedbirler bile kırılgan ekonomimize zarar veriyor. Daha sokağa cıkma vesair olmadan bile durum ortada.

Bende Yapılacağını Düşünmüyorum.Üretim Felan Duracak Krediler vs.Ekonomi Şuan Bile Alt Üst!!!

• Sokaga cikma yasagi gelecegini bende dusunmuyorum ama fransadaki gibi tecrit gelebilir, calisanlar ve saglik-koluk kuvvetler haric disari cikma yasagi olabilir, gida ve su tedariki icin belli basli yerler belirlenebilir vs

Buarada konu icerisinde zaman zaman maksatsiz yazanlar var bu mesajlarin devami gelirse mudahale edecegiz, lutfen dikkatli olalim..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ekonomik tedbirleri açıklayacaktır ayrıca kapanan dükkanlara yapilabilecek destekleri bahsedebilir.Bakalim ne gibi destekler gelecek bizede.Elektrik, su, doğalgaz faturaları tahsil edilmeyebilir, vergi indirimleri yapılabilir, çalışkanların maaşları devlet tarafından karşılanabilir benim aklıma gelenler bunlar.

• Ekonomik tedbirleri açıklayacaktır ayrıca kapanan dükkanlara yapilabilecek destekleri bahsedebilir.Bakalim ne gibi destekler gelecek bizede.Elektrik, su, doğalgaz faturaları tahsil edilmeyebilir, vergi indirimleri yapılabilir, çalışkanların maaşları devlet tarafından karşılanabilir benim aklıma gelenler bunlar.

Hocam dedikleriniz çok doğru. Eğer bu aklınıza gelenler yapılmazsa zaten bu kapanan dükkanlar batmayı bırakın nasıl geçinecekler aklım almıyor. Mesela devlet işçi çıkarmak yasak diye bir kural çıkarsa iş yeri sahipleri neyle ödeyecek maaşları. Ben dijital reklam ajansında çalışıyorum yaklaşık 1 haftadır ajans evde daha şimdiden yöneticiler ilerde ki sorunları alttan alttan belirtmeye başladılar ki bizim meslek evden çalışmaya en uygun mesleklerden biri. Babam makina işi yapıyor mesela bu hafta müşterilerinden alacağı ödemelerin hiç birini alamamış çoğunun sundukları sebep ekonomi yanlışsam düzeltin bence şuan bazı insanların bu sebebin altına yattıklarını düşünüyorum.

• Sokağa yaşlı çıkmasın, genç çıksın saçma bir durum olur, ExcuseMe . Genç dışarda kapıp taşıyıcı durumuna gelir ve evde yaşlı bir birey varsa bulaştırır. Komple sokağa çıkma yasağı olmaz. Belki büyük şehirlerde olabilir diye düşünüyorum. Ancak bu da kısıtlı bir yasak olur. Zorunlu hallerde elbette çıkılabilir.

• Muhtemelen çok yakın bir zaman içinde sokağa çıkma yasağı getirilecek fabrikalar üretim yapan yerler nasıl bir önlem alınır tamamen mi kapatılır yoksa kısmen açık olur mu ya da kargo firmaları ne olur bunlar muamma . Ama açık olan bir şey var bu hızla gideceği anlaşılırsa yasak büyük ihtimal getirilir.

Bizim diğer ülkelerden farkımız ise onların bu işi kurtarabilecek parası var ayıracak parası mevcut bizim ise ekonominin ne olduğu belli.Çok sıkıntılı bir süreç bunu diyeceğim aklıma hiç gelmezdi ama allah sabır ve kolaylık versin bizi yönetenlere .

Beni en çok mutlu eden ise bu iş siyaseti ayrışması olmayan bir iş o yüzden biz toplum olarak ayrışmayp birleşirsek neler olabileceğini tarih kitapları çok güzel yazıyor .

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• Hollanda zor durumdaki işletmeler için 100 milyar €'luk paket açıkladı.

Almanya zor durumdaki işletmeler için 550 milyar €'luk paket açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri zor durumdaki işletmeler için 700 milyar $'lık paket açıkladı.

Fransa yine bu iş için 300 milyar € ayırdı. Halkı fatura yükünden kurtardı bu süreçte ve kimse işinden olmayacak.

Biz henüz avm'leri dahi kapatamıyor iken sokağa çıkma yasağı veya ohal gibi kapsamlara gireceğini düşünmüyorum. Her ülke gibi ekonomik paketleri devreye sokacaktır. Bir sürü mekan kapandı bunlara sağlanacak hakları açıklayacaktır. Rakamın artışı durumunda ilave ek gelebilecek tedbir durumunu da belirtebilir.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.