­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Ben Bir Ka├ž kez de─čindim bu konuya.Kan emdi─či i├žin kandan bula┼čt─▒rma olas─▒l─č─▒ kesin gibi

hocam hi├ž uzmanlar bununla ilgili bir yorum yapmad─▒ dimi takip etti─čim kadar ben bir yerde rastlamad─▒m..

• Peki ya para ? Bir g├╝nde o para ka├ž ki┼či ile temas ediyor. Paradan ge├žme olas─▒l─▒─č─▒ da ├žok y├╝ksek.

Kesinlikle para ├žok tehliikeli.D├╝n televizyon program─▒nda ad─▒n─▒ hat─▒rlayamad─▒─č─▒m bir profes├Âr,her paraya dokunulduktan sonra ellerin y─▒kanmas─▒ gerekti─čini s├Âylemi┼čti.Dikkat edilmeli.

• Tek s─▒k─▒nt─▒s─▒ h─▒zl─▒ yay─▒l─▒m g├Âsteriyor. Bu vir├╝se yakalanabilirsiniz , ben normal kar┼č─▒l─▒yorum. Temiz olduktan sonra bu hastal─▒k rahatl─▒kla atlat─▒labilirdir.

Eskiden beri grip de bula┼č─▒c─▒ de─čilmidir. Genellille ya┼čl─▒larda ├Âl├╝m oran─▒da daha y├╝ksektir normal olarak.

Corona n─▒n dedigim gibi en b├╝y├╝k s─▒k─▒nt─▒s─▒ h─▒zl─▒ yay─▒l─▒m g├Âstermesi

• Cumhurba┼čkan─▒n─▒n Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒n─▒ duyuraca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum ha belki 50-60 ya┼č ├╝st├╝ i├žin olabilir olmal─▒da ama gen├ž n├╝fus i├žin sanm─▒yorum. Zaten ┼čuana kadar uygulanan tedbirler bile k─▒r─▒lgan ekonomimize zarar veriyor. Daha soka─ča c─▒kma vesair olmadan bile durum ortada.

• Cumhurba┼čkan─▒n─▒n Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒n─▒ duyuraca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum ha belki 50-60 ya┼č ├╝st├╝ i├žin olabilir olmal─▒da ama gen├ž n├╝fus i├žin sanm─▒yorum. Zaten ┼čuana kadar uygulanan tedbirler bile k─▒r─▒lgan ekonomimize zarar veriyor. Daha soka─ča c─▒kma vesair olmadan bile durum ortada.

Bende Yap─▒laca─č─▒n─▒ D├╝┼č├╝nm├╝yorum.├ťretim Felan Duracak Krediler vs.Ekonomi ┼×uan Bile Alt ├ťst!!!

• Sokaga cikma yasagi gelecegini bende dusunmuyorum ama fransadaki gibi tecrit gelebilir, calisanlar ve saglik-koluk kuvvetler haric disari cikma yasagi olabilir, gida ve su tedariki icin belli basli yerler belirlenebilir vs

Buarada konu icerisinde zaman zaman maksatsiz yazanlar var bu mesajlarin devami gelirse mudahale edecegiz, lutfen dikkatli olalim..

• Ekonomik tedbirleri a├ž─▒klayacakt─▒r ayr─▒ca kapanan d├╝kkanlara yapilabilecek destekleri bahsedebilir.Bakalim ne gibi destekler gelecek bizede.Elektrik, su, do─čalgaz faturalar─▒ tahsil edilmeyebilir, vergi indirimleri yap─▒labilir, ├žal─▒┼čkanlar─▒n maa┼člar─▒ devlet taraf─▒ndan kar┼č─▒lanabilir benim akl─▒ma gelenler bunlar.

• Ekonomik tedbirleri a├ž─▒klayacakt─▒r ayr─▒ca kapanan d├╝kkanlara yapilabilecek destekleri bahsedebilir.Bakalim ne gibi destekler gelecek bizede.Elektrik, su, do─čalgaz faturalar─▒ tahsil edilmeyebilir, vergi indirimleri yap─▒labilir, ├žal─▒┼čkanlar─▒n maa┼člar─▒ devlet taraf─▒ndan kar┼č─▒lanabilir benim akl─▒ma gelenler bunlar.

Hocam dedikleriniz ├žok do─čru. E─čer bu akl─▒n─▒za gelenler yap─▒lmazsa zaten bu kapanan d├╝kkanlar batmay─▒ b─▒rak─▒n nas─▒l ge├žinecekler akl─▒m alm─▒yor. Mesela devlet i┼č├ži ├ž─▒karmak yasak diye bir kural ├ž─▒karsa i┼č yeri sahipleri neyle ├Âdeyecek maa┼člar─▒. Ben dijital reklam ajans─▒nda ├žal─▒┼č─▒yorum yakla┼č─▒k 1 haftad─▒r ajans evde daha ┼čimdiden y├Âneticiler ilerde ki sorunlar─▒ alttan alttan belirtmeye ba┼člad─▒lar ki bizim meslek evden ├žal─▒┼čmaya en uygun mesleklerden biri. Babam makina i┼či yap─▒yor mesela bu hafta m├╝┼čterilerinden alaca─č─▒ ├Âdemelerin hi├ž birini alamam─▒┼č ├žo─čunun sunduklar─▒ sebep ekonomi yanl─▒┼čsam d├╝zeltin bence ┼čuan baz─▒ insanlar─▒n bu sebebin alt─▒na yatt─▒klar─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.