­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Sa─čl─▒k bakan─▒m─▒z " maalesef" diyorsa olay bilin ki ipin ucu ka├žm─▒┼čt─▒r. ─░yi ba┼člad─▒─č─▒m─▒z bir ma├ža kendi kalemize at─▒lan gollerle hezimete do─čru gidi┼čhat─▒m─▒z ba┼člam─▒┼čt─▒r. Allahtan umut kesilmez ama bile bile lades yapt─▒ktan sonra bunu dikkate almayan ├╝lkelerin durumu ortadayken bug├╝nler en iyi g├╝nlerimiz bence. Ohal ilan─▒na kadar gider bu i┼č...

• Acil bi karar al─▒nmal─▒ ve umreye giden her insan ve ailesi hemen karantinaya al─▒nmal─▒ her vakit ├žok ├Ânemli yoksa 1 hafta sonra olacaklar─▒ d├╝┼č├╝nmek bile istemiyorum soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒na gider bu i┼č..

• 55 ve 60 ya┼č ├╝st├╝ndekiler ger├žekten ├žok k─▒t bir beyin yap─▒s─▒na sahip (hepsi de─čil tabiki de) ne de olsa ├Âl├╝cem mant─▒─č─▒yla vir├╝se ald─▒r─▒┼č etmiyorlar

• Abi o insanlar─▒ evinizde kal─▒n diyerek tutamazs─▒n─▒z. ├ço─čunda o hassasiyet ve sorumluluk yok. D─▒┼čar─▒da ├ž─▒kar cumaya da gider. Bir de ├╝st├╝ne akraba ziyaretleri. H─▒zla yay─▒l─▒rsa en b├╝y├╝k sebeplerinden biri bu olacak maalesef.

• Vir├╝sten ├Ânce ┼ču sorumsuzlar─▒ bir temizlememiz laz─▒m arkada┼č sadece kendisini d├╝┼č├╝nen tiplerden nefret ediyorum ─░n┼čallah ├žok say─▒da artmaz artarsa yand─▒k ├Â─črenciyim ve ke┼čke okullar tatil edilmeseydi insan yeni bilgi ├Â─črenmeyince s─▒k─▒l─▒yor ama mecburuz sa─čl─▒k daha ├Ânemli.

• Twitter'da ├žok mant─▒kl─▒ bir ┼čey g├Ârd├╝m. Atat├╝rk havaalan─▒ pisti hala duruyor diye biliyorum. Gelen u├žaklar oraya indirilebilir. Karantina b├Âlgesi ilan edilebilir. Konteyn─▒r, ├žad─▒r falan kurulur ilk m├╝dahale yap─▒l─▒r yani Sahra hastanesi. Ayr─▒ca Atat├╝rk havaalan─▒ depremden sonra toplanma alan─▒ olarakta kullanabilir. Atat├╝rk havaalan─▒ pisti y─▒k─▒lmas─▒n diye cenk hoca bas bas ba─č─▒r─▒yor.

• ┼×u nokta atlan─▒yor... A├ž─▒klamaya g├Âre 15 Mart tarihine kadar 21.000 ki┼činin tamam─▒ d├Ânecek deniyor. Yani yar─▒n hepsi d├Ânm├╝yor. Bunlar─▒n ├žo─ču d├Ând├╝ ve ├╝lkemize yay─▒ld─▒. Twitter da yer alan foto─čraflardan da bunlar anla┼č─▒l─▒yor. Yar─▒n b├╝y├╝k ihtimalle son kafileler d├Ân├╝yor. Art─▒k bu saatten sonra herkesi karantina almak m├╝mk├╝n de─čil... Ne yaz─▒k ki ge├ž kal─▒nd─▒...

• ben durumun iyi idare edildi─či fikrine kesinlikle kat─▒m─▒yorum. bi arlada┼č iran'dan gelmi┼č. 14 g├╝n karantina filan teblig edilmemi┼č. elini kolunu sallaya sallaya istanbulda dola┼č─▒yor ┼ču anda