🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şimdiden biraz hazırlık yapsak iyi olacak galiba bilen bir arkadaş tavsiye ederse sevinirim. Hangi maskeden almamız gerekir? Türkiye de hangisi var? Fiyatı ne kadar teklisinin?

Şimdiden buraya yazıyim ileride kafa karışıklığı yaşayanlar olacaktır.

N95 tipi maskenin koruma sağladığı yazıldı. Bu doğru bir bilgi ancak N95 sertifikasyonu Amerika için geçerli bir sertifikasyonur. Avrupa (Türkiye için geçerli) FFP 1-2-3 sertifikasyonu ile üretim yapar. FFP3 en yoğun filtreleme sistemine sahiptir. İnternette N95 standartlarında aratsanız bile büyük ihtimal sahte ürün gelebilir. Evet gerçekten 3M marka N95 maskeler var ancak FFP3 bir maske bulmanız ülkemizde daha kolay.

FFP 2 ve 3 arasında eğer hastaya müdehale edilmeyecek ve toplum içinde kullanılacak ise FFP2 kullanılabilir denmiş ancak daha yüksek filtreleme sağlayan FFP3 tercih etmenizi öneririm.

• Flightradar da hala Mahan Air´ a ait bir uçak İstanbul Havalimanına iniş yapmakta. Mahan Air, İran´ a ait bir havayolu. Uygulamada mı hata var yoksa gelenlerin hepsi bahsedilen Türkler mi ?

2 Mal editiert, zuletzt von Can123 ()

• Flightradar da hala Mahan Air´ a ait bir uçak İstanbul Havalimanına iniş yapmakta. Mahan Air, İran´ a ait bir havayolu. Uygulamada mı hata var yoksa gelenlerin hepsi Türk mü ?

Uçaklar boş geliyor. Ülkesine dönmek isteyen İran'lı vatandaşları alıp İrana dönüyor.

• Flightradar da hala Mahan Air´ a ait bir uçak İstanbul Havalimanına iniş yapmakta. Mahan Air, İran´ a ait bir havayolu. Uygulamada mı hata var yoksa gelenlerin hepsi Türk mü ?

Doğruluğunu bilmiyorum yanlış bilgi vermeyeyim ama uçakların boş geldiği dolu gittiği şeklinde bir bilgi var açıklama olursa atacağım buraya

• Ben halen böyle baştan sağma iş yapıp ülkede virüs olmamasına şaşkınım tüm çevremiz virüsten kırılırken saklanıyor olma ihtimali çok yüksek veya virüslü olup farkında olmayanlar da olabilir grip diye geçiştirenler yani

• Ben halen böyle baştan sağma iş yapıp ülkede virüs olmamasına şaşkınım tüm çevremiz virüsten kırılırken saklanıyor olma ihtimali çok yüksek veya virüslü olup farkında olmayanlar da olabilir grip diye geçiştirenler yani

Baştan sağma derken?

Bide bence bizim ülkede saklamak bence çok zor çünkü biz İngiltere değiliz Avrupa da ilk vakalar orda çıktı ama şu anda ordan bahseden hiç yok

• Hırvatistan'da Corona virüsüne yakalanmış kişi atalanta-valencia maçına gitmiş ve orada yakalanmış. Eğer doğru ise durum baya vahim. İtalya'da maçlar hep iptal ediliyor oynanacak maçlarda seyircisiz oynanacak.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• 80+ yaş için büyük risk taşıyor bu hastalık büyük çoğunlukta 25 yaş altında kronik bir sorun olmadığı taktirde ölüme direkt bir etken olmuyor diye biliyorum.

• Bu arada hac mevsimine dek sürerse çok sıkıntı olur özellikle Haziran-eylül arası çok fazla insan seyahat ediyor eğer hazirana kadar kontrol altına alınamazsa bir daha da alınamaz ilacı bulunmadığı sürece

• acı gerçek şu sanırım ne yaparsak yapalım bu virüs eninde-sonunda ülkemize girecek bence önemli olan bu virüs geldiğindeki eylem planımız ne olacak bence en az iran kadar italyada bu işte başarısız oldu umarım bizde başarısız olanlardan olmayız