🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dün Iranlı gazeteci de yazmıştı, korkan İranlılar Türkiye'ye geliyor diye. Ülke hacı baba tekkesine döndü, başı sıkışan ilk buraya geliyor.

Ağır korumacı politika gütsek son 9 senedir Suriye iç savaşı dahil kimseyi sokmasak ülkeye neler olurdu acaba?

Bu arada dün gece 1 gibi Van'daki vakaların testleri sonuç için Ankara'daydı. Sonuç ne çıktı? Ben bulamadım da.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Virüs bu kadar yakınımızdayken üstelik ülkemize girş çıkışlar bu kadar fazlayken virüsün ülkemizde çıkmamış olması hiç inandırıcı değil biraz gerçekçi olalım

• İran'ın korana viruslilere tedavisine bakarmısınız.Şasırmıyorum İran yüzünden ortadoğuya yayılmasına.

ERZ4oMoXsAE83QO?format=jpg&name=900x900

zamaninda isfahan İbni sina önderliğinde tıbbın merkezi idi. isfahandaki tıb medresesine avrupadan hekim olmak isteyenler gelirdi. bir de resimdeki hale bak. Nerden nereye hey gidi Avicenna lakapli İbni Sina...

• Arkadaşlar çok garip yorumlar okuyorum İran sınırını kapatmak çözüm mü?Dünyada avrupa dahil bir cok ülkede görüldü.En az 30 ülke olduğu söyleniyor.Avrupalılar veya Abd Kanada Rusya bütün sınırları kapattı mı bütün uçuşları iptal mi etti ?Türk hava yollarının bütün bu ülkelere uçuşları var.Hepsini iptal etsinler o zaman.Hatta tek uçak değil adam İtalya dan veya başka ülkelerden arabayla bulgaristan üzerinden gelebilir.Deniz yoluyla gelebilir.Bütün sınır kapılarını kapatalım o zaman.Hiç bir başka milletten birini ülkeye sokmayalım.O zaman virusun ülkemize bulaşmasını engellersiniz o da birisi yayan kaçak ülkeye girmezse.Evet virus tehlikeli önlem almak lazım ama şu bizim millette her seyi abartms ve panik havası gerçekten saçmalık..Rahat olmanızı ve yetkililerin dediklerine kulak vermenizi talimatlarına uymanızı tavsiye ederim.Tabiki en önemlisi de kişisel temizliğe ve beslenmeye dikkat etmek.

Einmal editiert, zuletzt von mcxxltrm ()

• Bence direkt virüs olan yerlerden gelen ve giden tüm uçak seferlerini iptal etmeliyiz özellikle orta Asya ve Orta doğu ülkeleriyle olanları şuanda grip diye geçilen binlerce Corona vakası olduğuna eminim Ortadoğu'da

• Arkadaşlar çok garip yorumlar okuyorum İran sınırını kapatmak çözüm mü?Dünyada avrupa dahil bir cok ülkede görüldü.En az 30 ülke olduğu söyleniyor.Avrupalılar veya Abd Kanada Rusya bütün sınırları kapattı mı bütün uçuşları iptal mi etti ?Türk hava yollarının bütün bu ülkelere uçuşları var.Hepsini iptal etsinler o zaman.Hatta tek uçak değil adam İtalya dan veya başka ülkelerden arabayla bulgaristan üzerinden gelebilir.Deniz yoluyla gelebilir.Bütün sınır kapılarını kapatalım o zaman.Hiç bir başka milletten birini ülkeye sokmayalım.O zaman virusun ülkemize bulaşmasını engellersiniz o da birisi yayan kaçak ülkeye girmezse.Evet virus tehlikeli önlem almak lazım ama şu bizim millette her seyi abartms ve panik havası gerçekten saçmalık..Rahat olmanızı ve yetkililerin dediklerine kulak vermenizi talimatlarına uymanızı tavsiye ederim.Tabiki en önemlisi de kişisel temizliğe ve beslenmeye dikkat etmek.

Einmal editiert, zuletzt von muraterdogru () aus folgendem Grund: Abartılı olduğu doğru. Fakat gerçeklik payı çok yüksek. Virüs bulaştığı yeri öldürüyor kardeşim. Ne kadar önlem alabiliyorsak alalım. Belki 1 ay belki 2 aya tedavisi tam bir şekilde bulunacak. Eğer ki İran'dan gelen videolar gerçekten Corona ise neden panik olmasın insanlar neden abartilmasin bu durum .

Önlem almak abartmaksa evet abartalım. Önce tedbir sonra yetkililerin dediklerine kulak veririz. Neden tedbirsiz davranıp ülkemizde hızlıca yayılmasına izin verilsin ki? Şimdiye kadar virüsün öldürdüğü kişilerin temizliğe ve beslenmeye dikkat etmediğini nerden biliyorsunuz? İnsanların ailesi çocuk çoluğu var bence siz bu kadar rahat olmayın. Yapılabilecek tedbirler isteniyor yetkililerden sadece

• Dün Iranlı gazeteci de yazmıştı, korkan İranlılar Türkiye'ye geliyor diye. Ülke hacı baba tekkesine döndü, başı sıkışan ilk buraya geliyor.

Ağır korumacı politika gütsek son 9 senedir Suriye iç savaşı dahil kimseyi sokmasak ülkeye neler olurdu acaba?

Bu arada dün gece 1 gibi Van'daki vakaların testleri sonuç için Ankara'daydı. Sonuç ne çıktı? Ben bulamadım da.

aynen öyle ülke bakım evine, aş evine döndü.

• Önlem almak abartmaksa evet abartalım. Önce tedbir sonra yetkililerin dediklerine kulak veririz. Neden tedbirsiz davranıp ülkemizde hızlıca yayılmasına izin verilsin ki? Şimdiye kadar virüsün öldürdüğü kişilerin temizliğe ve beslenmeye dikkat etmediğini nerden biliyorsunuz? İnsanların ailesi çocuk çoluğu var bence siz bu kadar rahat olmayın. Yapılabilecek tedbirler isteniyor yetkililerden sadece

Ben önlem almayalım demedim.İran sınirı kapatmak cözüm değil.Yetkililer kisisel temizlige ve beslenmeye onem vermenin virusun bulasmasini engelledigi soyluyor o yuzden soyledim.Tabiki önlem alacağız.7037816f7d.jpg

• Afyonkarahisar'da korona virüsü şüphesiyle hastaneye getirilen İranlı çocuk gözlem altına alındı.

Sabah saatlerinde İran uyruklu 3 yaşındaki Elya Ahmedi isimli çocuk, ailesi tarafından korona virüsü şüphesiyle Afyonkarahisar Devlet Hastanesine getirildi. Çocuk tedavi altına alınırken, hastanedeki bir servis diğer hastalara ve hastane personellerine kapatıldı. Çocuğun durumuyla ilgili Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü ve Afyonkarahisar Valiliğine de bilgi verilirken, gerekli tetkiklerin ardından çocukta korona virüsü olup olmadığı tespit edilecek.