­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• bu eczanedeki maskeler san─▒r─▒m vir├╝sden korumuyor.

peki bula┼č─▒rsa hangi maskeyi almal─▒y─▒z.

• Arkada┼člar, bu vir├╝s ayn─▒ domuz gribi gibi abart─▒liyor. Dikkate almazsan hastaligini normal gripte de boyledir. Akcigerlerin enfeksiyon kapar ve ├Âl├╝me kadar gider. Bu psikolojik olmu┼č resmen.

• Selamikaya hi├ž bir grip de bu kadar uyar─▒ ve ├Ânlem ├žabas─▒ i├žine girildi─čini g├Ârmedim . Abart─▒ld─▒─č─▒ do─čru ama benzetmeniz de o kadar hafife al─▒nacak d├╝zeyde olmad─▒─č─▒n─▒ , ├Âl├╝ say─▒s─▒ kan─▒tlar nitelikte .

• Sa─čl─▒k sekt├Âr├╝; tamam─▒ ile ranta d├Ân├╝┼čm├╝┼č. Tamam─▒ ile sa─čl─▒k sekt├Âr├╝nde g├╝├žl├╝ ┼čirketlerin laboratuvar da yarat─▒p, sald─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Bilmiyorum bu konuda yaln─▒z m─▒y─▒m ama insan sa─čl─▒─č─▒yla oynamak kolay ve en b├╝y├╝k rant sa─čl─▒k sekt├Âr├╝nde kafamda deli sorular...

• 115 ├Âl├╝m, 411 yeni vaka a├ž─▒kland─▒.

Toplam vefat say─▒s─▒da 2234'e ula┼čt─▒.

─░fade ├Âzg├╝rl├╝─č├╝n├╝, yasalar tek ba┼č─▒na garanti edemez. Herkesin kendi d├╝┼č├╝ncesini, cezaland─▒rma olmaks─▒z─▒n a├ž─▒klayabilmesi i├žin toplumda ho┼čg├Âr├╝ mevcut olmal─▒d─▒r.
    Albert Einstein

• Arkada┼člar, bu vir├╝s ayn─▒ domuz gribi gibi abart─▒liyor. Dikkate almazsan hastaligini normal gripte de boyledir. Akcigerlerin enfeksiyon kapar ve ├Âl├╝me kadar gider. Bu psikolojik olmu┼č resmen.

Rica ediyorum ┼č├Âyle cahilce postlar─▒ uyar─▒n. Neyin ne oldu─ču belli ├çinÔÇÖin neleri g├Âze ald─▒─č─▒n─▒, nas─▒l zarar etti─čini g├Âr├╝yoruz, ─░randa 3 g├╝n ├Ânce vir├╝sl├╝ insan yoktu bug├╝n 9 ├Âl├╝ var, daha bug├╝n G├╝ney Kore 2.5 milyonluk n├╝fuslu bir ┼čehrine karantina uygulad─▒ ve vir├╝s daha sadece 2 ayl─▒k. Abart─▒yorlar m─▒ sence hala dostum?

• Rica ediyorum ┼č├Âyle cahilce postlar─▒ uyar─▒n. Neyin ne oldu─ču belli ├çinÔÇÖin neleri g├Âze ald─▒─č─▒n─▒, nas─▒l zarar etti─čini g├Âr├╝yoruz, ─░randa 3 g├╝n ├Ânce vir├╝sl├╝ insan yoktu bug├╝n 9 ├Âl├╝ var, daha bug├╝n G├╝ney Kore 2.5 milyonluk n├╝fuslu bir ┼čehrine karantina uygulad─▒ ve vir├╝s daha sadece 2 ayl─▒k. Abart─▒yorlar m─▒ sence hala dostum?

Evet abart─▒l─▒yor, bu hastal─▒k normal vir├╝s gibi bu vir├╝sde, gripsin ve gribin gecsede kendinize dikkat etmediginizde ├Âks├╝r├╝k olarak ba┼člar akcigeriniz enfeksiyon kapar ve ├Âl├╝rs├╝n├╝z. Bu vir├╝s fazlaca oldugu icin psikolojik olarak ├žok k├Ât├╝ hastalik diyolar. Bu i┼čin psikolojik tarafini atlatamazsan s─▒k─▒nt─▒ olur i┼čte. Canan KARATAY zaten s├Âyl├╝yo , kad─▒n prof. Bilmedigi ┼čey yok. Simdi ona da yalanci dersiniz zaten. D├╝nyada bisey olduya simdi bunun caresi yoknus gibi algi yaratmayi artik herkes biraksin. Siz birakin corona yi , Ebola vir├╝s├╝ daha tehlikeli bir hastalik . Daha ├Âld├╝r├╝c├╝.

• ├çok k├Ât├╝ haber ├žok, acil s─▒n─▒rlar kapanmal─▒ diyece─čim ama ka├žak ge├ži┼č olay─▒ ├žok fazla. ─░ran'a gelmesi ├žok ├žok k├Ât├╝ oldu.

There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...

• Abart─▒l─▒yor diyen arkada┼č grip salg─▒n─▒ndan 1 ayda bu kadar ki┼či ├Âlm├╝┼č m├╝. Olay i┼čin salg─▒n boyutunda olmas─▒ anl─▒yor musunuz salg─▒n.

• ├ľl├╝m oran─▒ gribin 10 kat─▒ olmas─▒ abart─▒lmas─▒ i├žin yeterli de─čil san─▒r─▒m. ├ľl├╝m oran─▒ %100 e mi ├ž─▒kmal─▒

• Profes├Âr ise her dedi─či do─čru ise siz Prof olup depremler ├žocuk evlilikleri su├ž kapsam─▒na al─▒nd─▒ diye oluyor diyen YT├ť profes├Âr├╝ Bedri Gencer ile ayn─▒ fikirde misiniz merak ettim?

• bu vir├╝ste cok tehlikeli ama unutmayal─▒mk─▒ dunyada her y─▒l ortalama 550 bin k─▒s─▒ gripten dolay─▒ vefat eder zaten.bu iste umar─▒m amerikan─▒n bir oyunu yoktur..amer─▒ka bu.her seyi beklerim ben.