­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• ─░htiyar kesim ├Âlmeyi bay─▒lmak zannediyordu iyi oldu bu yasak daha erken gelseydi daha iyi olurdu ama zarar─▒n neresinden d├Ânersen k├órd─▒r

• Yasak karar─▒ do─čru,┼čimdi s─▒ra uygulamaya d├Âkmek de bakal─▒m ne kadar uygulayabilece─čiz karar─▒ ke┼čke herkes uysa da bunlarla u─čra┼čmak zorunda kalmasak ama iste.Bence kat─▒ cezalar verilmeli ve ciddi ┼čekulde denetlenmeli ba┼čka t├╝rl├╝ yine uyulmaz burada..

• Ya┼čl─▒lar laf anlamaz yasak gelmedik├že zaten. Kald─▒ ki o yasaklar─▒n da durduraca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Ancak soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ gelmesine amma merakl─▒ gen├ž arkada┼člar varm─▒┼č burada. Arkada┼člar buras─▒ T├╝rkiye. Bizim kenarda milyarlarca lira ayr─▒lm─▒┼č param─▒z yok. Bir hafta iki hafta t├╝m ├žal─▒┼čma hayat─▒n─▒n durmas─▒ demek y├╝zbinlece i┼čsiz demek, ├žo─ču b├╝y├╝k i┼čletmenin batmas─▒ demek. Herkes kendi sorumlulu─čunu bilecek. Benim annem 55 ya┼č─▒nda ├žok ya┼čl─▒ de─čil. Ancak kronik tansiyon ve ast─▒m─▒ var. 15 g├╝nd├╝r g├Âr├╝┼čm├╝yorum kendiside evinde oturuyor. Kimse kusura bakmas─▒n kendi eden kendi bulur.

• ─░ran'daki hastaneler yeni tip Koronavir├╝s (Covid-19) salg─▒n─▒nda yetersiz kal─▒nca fuar alanlar─▒ ve spor salonlar─▒ ge├žici olarak hastaneye d├Ân├╝┼čt├╝r├╝l├╝yor.

IMG_20200321_195331.jpg

• Konu yine k─▒s─▒r tart─▒┼čmalara d├Ânm├╝┼č durumda.Yakla┼č─▒k 10'a yak─▒n mesaj rapor edilmi┼č ona g├Âre hepsine i┼člem yap─▒ld─▒.Konumuza gelecek olursak ka├ž kere uyard─▒m bilmiyorum ama hep ayn─▒ ki┼čiler etraf─▒nda hep ayn─▒ k─▒s─▒r tart─▒┼čmalar d├Ân├╝yor.├ľnceden de s├Âyledim teyitsiz bilgi burada payla┼č─▒lmaz yada payla┼čma noktas─▒ buras─▒ de─čil.Problem hep ayn─▒ konular etraf─▒nda oluyor ve hep ayn─▒ ki┼čiler taraf─▒ndan ortaya at─▒l─▒yor.Bu konu ile alakal─▒ son uyar─▒y─▒ l├╝tfen dikkate alal─▒m aksi durumda zaten belli olan ki┼čiler bu konuyu okuyamayacakt─▒r.Herkese iyi ak┼čamlar.

• Unfortunately, the media content can not be displayed. The content is no longer available or access is blocked.

New York Belediye Ba┼čkan─▒ Trump'a orduyu g├Âreve ├ža─č─▒rmas─▒ hususunda ├ža─čr─▒ yapt─▒.

• 65 ya┼č ├╝zeri soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ genel soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒na zemin haz─▒rlay─▒c─▒ olabilir.