🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2. Dalga tüm dünya için daha zor geçeceğini belli etti. Rabbim hayırlısını eylesin hakkımızda...

Dediğiniz doğru ama bizim dışımızdaki ülkeler için. Biz birinci dalgayı bitiremedik daha . 35 derece sıcaklarda bile en düşük yedi yüz küsur kişi hastaneye yattı. Çoğu ülke 3. Dalgayı yaşayacak ,biz yine birinci dalgada olacağız muhtemelen.

• Yakında 1 milyon falan diyecekler..

Hocam bunu zamanında bilim kurulu üyeleri bir çok gazeteci ve bakanla konuşan kişiler söylemişti. Hasta vaka oranı %10 diye. Zaten öyle olursa bu sayıya ulaşılıyor. Dünki vaka sayısına göre her 4 kişiden 1 i hastaneye yatıyor. Bu oran dünyanın hiçbir yerinde yok.

• Hocam bunu zamanında bilim kurulu üyeleri bir çok gazeteci ve bakanla konuşan kişiler söylemişti. Hasta vaka oranı %10 diye. Zaten öyle olursa bu sayıya ulaşılıyor. Dünki vaka sayısına göre her 4 kişiden 1 i hastaneye yatıyor. Bu oran dünyanın hiçbir yerinde yok.

Hocam 1 ay sonra bakan 100 bin vaka var desin bazıları cıkıp yine 250 bin diye söyleyeceklerdir.Bence artık sayının önemi yok sağlam bir aşı bulunmazsa her insana bulaşacak sayılı dönemleri çoktan geçtik arkadaşlar. Dediğin gibi her 4 kişiden 1 i hastaneye yatıyor her insan kendi önlemini almalı, ülkeyi 1 ay kapatın vakaları çok çok aza düşürün sonra tekrar açtınızda 1-2 ay ıcınde yine bu vakalara geleceksiniz yine ortada bir çözüm olmamış olacak.

• Bu konuda kişisel duygu ve düşüncelerin değil, nesnel verilerin ve objektif haberlerin paylaşılması gerekir. Bunu yapan ise sadece 2-3 kişi. Bazı kişilerin kişisel yorumlarını okuyunca şahsımın içi kararıyor resmen. Samet hocamızın bu konuyu düzenlemesinin faydalı olacağını düşünüyor

manik depresif hocam, kusura bakmayın ama her paylaşılan ve beğenmediğiniz yorumu şikayet etme huyunuzdan vazgeçmenizi diliyorum. Bırakın insanlar aşırıya kaçmamak kaydiyla da olsa serzenişlerini dile getirsinler.siyasi yorumlar hariç

• açık arttırma gibi oldu önüne gelen en yüksek sayıyı ben vereceğim yarışına girmiş kimsede demiyorki arkadaş vaka sayısı oldukça yüksek sayıyla uğraşacağıma bu işi nasıl düzeltiriz nasıl bir farkındalık yaparız demiyor. Kavga sadece hükümet muhalefet olmuş yok sayı yalan herşey yalan diyenlerle otobüs metro seferleri yanlış konusu olmuş. Ne diyeyim allah akıl fikir versin

• Ülkemizde de yetkililerden çok herkes konuşmaya başlamış , önüne gelen yok 50, yok 75, yok 87 bin vaka var diyor

CB bugün çıkıp 100 bin dese hayır günlük en az 500 bin vaka var diyecek çok insan biliyorum

Yazık güzel ülkemize

Adı batasıca siyaset , nefret ediyorum

• Dün İzmit'te rutin kontrollerde burraya dikkat;

Karantina ihlali yapan kişi sayısı 16 maske takmayan kişi sayısı 150

Mesafeye uymayan kişi sayısı 3

Yasak yerde sigara için kişi sayısı 39

Sokağa çıkma yasağı delen kişi sayısı 11

Tedbirlere uymayan işletme sayısı 2

İsterse 100.000 vaka olsun önce kafayı değişmemiz gerekiyor maalesef.

• CB bugün çıkıp 100 bin dese hayır günlük en az 500 bin vaka var diyecek çok insan biliyorum

Yazık güzel ülkemize

Adı batasıca siyaset , nefret ediyorum

Salgın başında böyle bir şey var mıydı hocam? Bunu siyasete bağlamak ne kadar doğru bilmiyorum.Bence bu duruma getirenlerin de hatası var.İnsanlara sürekli eksik veya yanlış bilgi açıklarsan bu tip sonuçlar da olacaktır.Birçok yerde yoğun bakım sıkıntıları duyuyoruz ama açıklanan %70'e yakın..

Einmal editiert, zuletzt von Baskentli ()

• İllaki sayılarla uğraşılacaksa alın size sayılar bunlarla uğraşalımki o çok fazla olan vaka sayısı düşsün böylelerini dövmekmi gerekiyor cezalarımı arttırmak gerekiyor bunun peşine düşmek en mantıklısı

Einmal editiert, zuletzt von Orasa ()

• Karantinayı ihlal eden ve maskeyi hiç takmayan veya ağzı hariç her yere takan kişilere adli süreç işletilmeli. Çok vurdumduymaz millet olduk. Ağır Covid hastasını canlı bizzat izlettireceksin bunlara bakın görün maskeyi ağzına değil boğazına sokacaktir aman bana bulaşmasın diye😠