­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• Tamamen ki┼čisel tahmin

Hayat─▒n─▒ kaybedenlerin 3'u Umreden gelenler

1'si ise ─░ran'a 3 hafta ├Ânce giden emekli asker <= Bu onayl─▒

Hocam bir tanesi Taksim'de Melis eczanesinin sahibi benim ├╝st kat kom┼čumun akrabas─▒ yo─čun bak─▒mda olan kalfa da kuzeni ├žok ├╝zg├╝nler

• Umre umre diyorsunuz da herkesin bildi─či Avrupa dan gelip sesini solu─čunu ├ž─▒kartmayan binlerce insan var. T├╝rk├╝n akl─▒ her t├╝rl├╝ ├žakall─▒─ča ├žal─▒┼č─▒r. Ge├žen Sakarya da bir adam─▒ ald─▒ polis. Adam Almanyadan gelemiyor yasak var. Karayolu ile ─░svi├žre ye ge├žiyor ( o d├Ânem ─░svi├žre yasak de─čil) ordan u├žakla geliyor. Bunu ├žok b├╝y├╝k bir ┼čey ba┼čarm─▒┼č gibi balland─▒ra balland─▒ra anlat─▒yor ker o─člu ker. Arkada┼č─▒ da ar─▒yor polisi ald─▒r─▒yor adam─▒. ─░┼čte b├Âyle olan binlerce insan var. D─▒┼čar─▒da gezen dola┼čan.

• Soracakt─▒m en ba┼č─▒ndan beri ancak ka├ž─▒rd─▒─č─▒m bir┼čey var m─▒ diye ara┼čt─▒rd─▒m bug├╝ne kadar...Farzedelim ki,

Test olduk negatif ├ž─▒kt─▒. 1 g├╝n sonra vir├╝s├╝ kapt─▒k ve pozitif hale geldik. ├ľz g├╝venim tam negatif oldu─čumu sand─▒─č─▒m i├žin ama vir├╝s├╝ yay─▒yorum haberim olmadan. O zaman testin ne ├Ânemi kal─▒yor? ├çok makale okuyunca ─░ngilizler gibi d├╝┼č├╝nmeye ba┼člad─▒m herhalde^^

• Vaka say─▒lar─▒n─▒n artmas─▒ndan endi┼če duymaya gerek yok ├ž├╝nk├╝ nekadar ├žok artarsa okadar iyi bizim i├žin en az─▒ndan daha fazla insan bula┼čmadan tedibr al─▒n─▒r. Ne kadar ├žok test okadar iyi bizim i├žin ┼ču durumda.

• Say─▒ artacak arkada┼člar. Haftaya bir anda binlere ├ž─▒kaca─č─▒z. ├ľnemli olan say─▒n─▒n hangi civarlarda kalaca─č─▒. 3-5 bin aras─▒ tutmam─▒z laz─▒m maksimum diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Pik seviyeye gelince art─▒┼č bu kadar olmayacak. Tedbirlere uyun yeter ki. D─▒┼čar─▒ ile temas─▒n─▒z olmas─▒n. ─░┼č, g├╝├ž haric├« kesinlikle ├ž─▒kmay─▒n. Dedi─čim gibi bol bol meyve,sebze,kefir yiyip, i├žin. Sigara ve alkolden kesinlikle uzak durun. Kendi ki┼čisel tedbirlerinizi al─▒n. ├ľlen hastalar─▒m─▒z +75 ya┼č ├╝st├╝. B├╝y├╝k ihtimalle umre kafilesi. Olumsuz d├╝┼č├╝ncelere kapanmay─▒n. ┼×uan Avrupa ile k─▒yaslamak yanl─▒┼č. ├ľnemli olan say─▒ ka├ž ki┼čide kalacak.

• ben en ├žok havalar ─▒s─▒n─▒nca ortaya ├ž─▒kacak sivrisineklerden hastal─▒k bula┼č─▒p bula┼čmayaca─č─▒n─▒ merak ediyorum

• E─čer art─▒┼č y├╝zde y├╝z oran ┼čeklinde devam ederse yar─▒n vaka 650-750 aras─▒ a├ž─▒klanabilir. Bu say─▒ zaten artacak. ├ľnemli olan maksimum seviye. 3-4 bin seviyesinde kal─▒r, daha da artmazsa benim i├žin bu i┼č tamamd─▒r. Ama bilim kurulu ├╝yesi ge├žen demi┼čti say─▒ maksimum 30 bini bulabilir temennimiz 3-5 bin aras─▒ diye. Bizim i┼čimizi bozan umre tayfa oldu. ├ľlenler +75 ya┼č. 1 ki┼či hari├ž umre tayfa olduklar─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.

3000 5000'i ├žok a┼čacakt─▒r, t├╝m tedbirlerin ona g├Âre al─▒nmas─▒ laz─▒m, Allah milletimizi korusun ama 30.000i bile rahat ge├žer diye d├╝┼č├╝n├╝yorum...

• ben en ├žok havalar ─▒s─▒n─▒nca ortaya ├ž─▒kacak sivrisineklerden hastal─▒k bula┼č─▒p bula┼čmayaca─č─▒n─▒ merak ediyorum

Sivri Sineklerden bula┼čmad─▒g─▒ s├Âylendi zaten

• 3000 5000'i ├žok a┼čacakt─▒r, t├╝m tedbirlerin ona g├Âre al─▒nmas─▒ laz─▒m, Allah milletimizi korusun ama 30.000i bile rahat ge├žer diye d├╝┼č├╝n├╝yorum...

Y├╝ksek ihtimalle 10.000 i ge├žer gibi ama maalesef test kitleri illaki i┼če yarayacak diye bir ┼čey yok bir hasta 5 ki┼čiye bula┼čt─▒rd─▒ysa bu i┼čin ├Ân├╝ne ge├žilemez olma ihtimalide bir hayli y├╝ksek gibi g├Âr├╝n├╝yor.

• abd g├╝nl├╝k vaka say─▒s─▒ art─▒┼č─▒ ┼ču anda +4,045 italyadan sonra 2.ci ├╝lke oldu. test say─▒lar─▒ art─▒nca u├žtular

• Say─▒ artacak arkada┼člar. Haftaya bir anda binlere ├ž─▒kaca─č─▒z. ├ľnemli olan say─▒n─▒n hangi civarlarda kalaca─č─▒. 3-5 bin aras─▒ tutmam─▒z laz─▒m maksimum diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Pik seviyeye gelince art─▒┼č bu kadar olmayacak. Tedbirlere uyun yeter ki. D─▒┼čar─▒ ile temas─▒n─▒z olmas─▒n. ─░┼č, g├╝├ž haric├« kesinlikle ├ž─▒kmay─▒n. Dedi─čim gibi bol bol meyve,sebze,kefir yiyip, i├žin. Sigara ve alkolden kesinlikle uzak durun. Kendi ki┼čisel tedbirlerinizi al─▒n. ├ľlen hastalar─▒m─▒z +75 ya┼č ├╝st├╝. B├╝y├╝k ihtimalle umre kafilesi. Olumsuz d├╝┼č├╝ncelere kapanmay─▒n. ┼×uan Avrupa ile k─▒yaslamak yanl─▒┼č. ├ľnemli olan say─▒ ka├ž ki┼čide kalacak.

Evet ├Âyle bug├╝n Prof. Doc. da onu dedi 5-6 bin say─▒s─▒n─▒ ge├žmememiz laz─▒m e─čer ge├žersek ├Ân├╝ne ge├žmemiz ihtimalinin dahada aza d├╝┼čme ihtimali var dendi.