🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Soracaktım en başından beri ancak kaçırdığım birşey var mı diye araştırdım bugüne kadar...Farzedelim ki,

Test olduk negatif çıktı. 1 gün sonra virüsü kaptık ve pozitif hale geldik. Öz güvenim tam negatif olduğumu sandığım için ama virüsü yayıyorum haberim olmadan. O zaman testin ne önemi kalıyor? Çok makale okuyunca İngilizler gibi düşünmeye başladım herhalde^^

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Vaka sayılarının artmasından endişe duymaya gerek yok çünkü nekadar çok artarsa okadar iyi bizim için en azından daha fazla insan bulaşmadan tedibr alınır. Ne kadar çok test okadar iyi bizim için şu durumda.

• Sayı artacak arkadaşlar. Haftaya bir anda binlere çıkacağız. Önemli olan sayının hangi civarlarda kalacağı. 3-5 bin arası tutmamız lazım maksimum diye düşünüyorum. Pik seviyeye gelince artış bu kadar olmayacak. Tedbirlere uyun yeter ki. Dışarı ile temasınız olmasın. İş, güç haricî kesinlikle çıkmayın. Dediğim gibi bol bol meyve,sebze,kefir yiyip, için. Sigara ve alkolden kesinlikle uzak durun. Kendi kişisel tedbirlerinizi alın. Ölen hastalarımız +75 yaş üstü. Büyük ihtimalle umre kafilesi. Olumsuz düşüncelere kapanmayın. Şuan Avrupa ile kıyaslamak yanlış. Önemli olan sayı kaç kişide kalacak.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Eğer artış yüzde yüz oran şeklinde devam ederse yarın vaka 650-750 arası açıklanabilir. Bu sayı zaten artacak. Önemli olan maksimum seviye. 3-4 bin seviyesinde kalır, daha da artmazsa benim için bu iş tamamdır. Ama bilim kurulu üyesi geçen demişti sayı maksimum 30 bini bulabilir temennimiz 3-5 bin arası diye. Bizim işimizi bozan umre tayfa oldu. Ölenler +75 yaş. 1 kişi hariç umre tayfa olduklarını düşünüyorum.

3000 5000'i çok aşacaktır, tüm tedbirlerin ona göre alınması lazım, Allah milletimizi korusun ama 30.000i bile rahat geçer diye düşünüyorum...

• 3000 5000'i çok aşacaktır, tüm tedbirlerin ona göre alınması lazım, Allah milletimizi korusun ama 30.000i bile rahat geçer diye düşünüyorum...

Yüksek ihtimalle 10.000 i geçer gibi ama maalesef test kitleri illaki işe yarayacak diye bir şey yok bir hasta 5 kişiye bulaştırdıysa bu işin önüne geçilemez olma ihtimalide bir hayli yüksek gibi görünüyor.

• Sayı artacak arkadaşlar. Haftaya bir anda binlere çıkacağız. Önemli olan sayının hangi civarlarda kalacağı. 3-5 bin arası tutmamız lazım maksimum diye düşünüyorum. Pik seviyeye gelince artış bu kadar olmayacak. Tedbirlere uyun yeter ki. Dışarı ile temasınız olmasın. İş, güç haricî kesinlikle çıkmayın. Dediğim gibi bol bol meyve,sebze,kefir yiyip, için. Sigara ve alkolden kesinlikle uzak durun. Kendi kişisel tedbirlerinizi alın. Ölen hastalarımız +75 yaş üstü. Büyük ihtimalle umre kafilesi. Olumsuz düşüncelere kapanmayın. Şuan Avrupa ile kıyaslamak yanlış. Önemli olan sayı kaç kişide kalacak.

Evet öyle bugün Prof. Doc. da onu dedi 5-6 bin sayısını geçmememiz lazım eğer geçersek önüne geçmemiz ihtimalinin dahada aza düşme ihtimali var dendi.

• abd günlük vaka sayısı artışı şu anda +4,045 italyadan sonra 2.ci ülke oldu. test sayıları artınca uçtular

Bizde öyle gidiyoruz gibi bakalım her şeyi zaman gösterecek Allah hakkımızda hayırlısı neyse onu versin diyelim inşallah test kitleri artınca vaka sayısını max 5 binde tutarız.

• Yüksek ihtimalle 10.000 i geçer gibi ama maalesef test kitleri illaki işe yarayacak diye bir şey yok bir hasta 5 kişiye bulaştırdıysa bu işin önüne geçilemez olma ihtimalide bir hayli yüksek gibi görünüyor.

sokağa çıkma yasağı getirilmese bile, yakın gelecekte insanlarımızın büyük çoğunluğunun dışarı çıkmayacağı bir dönem yaklaşıyor gibi.. Haziran gibi de nispeten düzelme başlayabilir..

• birkaç defa uyarmama rağmen benzer kişiler benzer mesajları atıyor. Bu size yazılı son uyarım, konuya yazmak istiyorsanız, tedirginlik ve panik yaptıracak mesajlardan uzak durun

uyarman gerçekleri değiştirmeyecek görünen köy klavuz istemez misali burda panik algı vs oluşturmak değil önümüzde ki seneryonun bu olduğunu bildirmek için yazdım içimde bir gram art niyet yoktur ve vaka sayısı artıyor farkındaysanız insanlar hala sokkaklar da cirit atıyor bunu da göz önün de bulundurmak gerekli bu toplum ben sen yok biz varız ve çoğu toplum buna uyumuyor garip bazıları zorunlu bazılarımız ise tamamen zevkden dışarı çıkıyor bilinçsiz toplumuz en azından bir kısmı

Einmal editiert, zuletzt von Bingo ()

• Tüm bu yaşananlara rağmen unutmamız gereken şey, virüse karşı Allah'ın izniyle yine insanların galip geleceği olmalı.. tesadüfen gelişmiyor olaylar, bazı ülkeler çok, bazı ülkeler az etkilenecek ama sonuçta bu zor günler de geride kalacak... ben tüm bu olumsuz gözüken olaylara rağmen dünyayı çok güzel bir geleceğin beklediğini düşünüyorum..

• 65 yaş üstüne toplu taşıma ücretli olması lazım bu virus bitene kadar niye derseniz ekmek almaya bile toplu taşımayı kullananlar var yada zevkine biniyor ilk duraktan son durakta iniyor :) Çok denk geliyordum İstanbul'dayken.

• uyarman gerçekleri değiştirmeyecek görünen köy klavuz istemez misali burda panik algı vs oluşturmak değil önümüzde ki seneryonun bu olduğunu bildirmek için yazdım içimde bir gram art niyet yoktur ve vaka sayısı artıyor farkındaysanız insanlar hala sokkaklar da cirit atıyor bunu da göz önün de bulundurmak gerekli bu toplum ben sen yok biz varız ve çoğu toplum buna uyumuyor garip bazıları zorunlu bazılarımız ise tamamen zevkden dışarı çıkıyor bilinçsiz toplumuz en azından bir kısmı

fal açmayın yeterli, senaryocularla işimiz yok, illa ki senaryonuz varsa sosyal paylaşım sitelerinde bunlardan çok var oraya yazabilirsiniz. Öğlen belirttiğim gibi bu tür yazılara müdahele edeceğim bilginiz olsun

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN