Posts by ExcuseMe

  Sakarya Hendek civarına çoktan gelmiş yağış yaklaşık 30-40dakika saat sonra Adapazarı ve sonrada İzmit'e ulaşmış olur, adım adım biraz daha batıya Körfez civarına ve güneye yani Bursa civarlarına kadar kayacak. Sabah sistemi noktalıyoruz artık ozamana kadar ne alırsak kardır.

  asm76ib.png

  53x63x4.png

  İcon 12z ve Gfs modeli 24 saatlik en kuvvetli yağışı hemen Sinop civarına veriyor 140-164mm ciddi miktar tabi daha fazlası yada azıda olabilir. Bozkurt çevresi yine riskte umalımki benzer senaryo gerçekleşmesin.

  d8gzz9p.png

  c7fcwtf.png

  Yarından sonra orta avrupa ve iskandinavyaya yerleşecek ve birazda ısrarcı olacak yüksek basınç ve buna bağlı oluşacak omega rex block sebebiyle bölgemiz 27 ve 28 Haziran günleri yağışlı günler geçirecek detaylar yağış durumu netleştikçe bilgi veririm. Ortada bir ull var batı karadeniz en çok yağışı alır gibi duruyor ama Marmara'da pay alacak inşallah. Sistem yüksek basıncın konumuna göre Temmuz ilk haftasındada devam edebilir...

  mw0rodp.png


  5ve2eds.png

  Gece 2-3 gibi kutleler olusmaya başlar tahmini yataklardan gokgürültusü sesine kalkabiliriz ayikta olun Marmara. Fişleri prizden cekmeyide unutmayalım 1 hafta onceki durumda unuttugum için gece körfeze yıldırım düşmesi ve haliylede elektrik gitmesi sonucu televizyon bozulmuştu. Gece sese uyanırsam kendimi burada bulurum iyi geceler ^^

  1 saat aralıksız yağan yağmur sonrası Derince ve Körfezde su baskınları bazı yerlerde sel olmuş. Ukmo modeli 19:00 için foslamış gözüküyor yağış durdu çünkü. Gece yarısı sabah arası gelecek yağışı bekleme vakti, tahmini 15-20mm olmuştur zaten bazı yerleri geçmişte olabilir. Derince tünelinin oralar gene aynısı olmuş.

  External Content twitter.com
  Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
  Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  Tren hattını bilen Ukmo modeli saat 19:00 civarındaki görüntüyü böyle veriyor ilginç şekilde tabi biraz abartılık yüksek bakalım hangisi başarılı olacak.

  1u0tmib.png

  Gfs

  bah12aq.png

  Ecmwf

  bummv7f.png

  Ne demek yaz yok. Yoksa 87 mi ? 1/kahkahas23s1

  Kişa gore 87÷6 şekli ^^ Ufukta ull var gibi en az 1 haftalık yani Haziran bitene kadar bizi yani kuzey bölgeleri afrikadan kurtarir gözüküyor. Orta avrupadaki sıcak atak az doguya kayarsa orta ve dogu karadeniz ekmegi yer tabi bizde sıcaktan payımızı azda olsa alırız. Son ecmwf güncellemesi makuldür, yarın detaylı bakmak lazım.

  Bence yaz yok yeni sistem yola çıktı bile. Avrupa yazı yaşıyor ve ay bitene kadar yaşamaya devam edecek. 1 buçuk günlük batıdan uzanmaya çalışan afrika kolu var 22-23ünde 28-30 dereceler olur okadar. Sonrası sistem gözüküyor tam olarak netleşmesede.

  Atakanın gidişi hesapları değiştirdi. Final kokusu Nisa Bstuhan gibi geliyor nedense...

  Z kuşağı yüzünden izlenmez hale gelmiş geçen gün tesadüfen baktımda kalan isimleri görünce dedim bu ne olmuş böyle tam bir rezalet. Bide Atakan gittiyse erkenden bitmiştir. Birde en iyi performanslı yarısmacı olarak Adem ve Nagihan kalmış eskilerden ama bu Z kuşağı ergen kitle bunlarıda eler. Yarışma amacından çok sapmış bu sms yüzünden.