🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şunu net anladım ülkede yaşlı - genç, fakir - zengin farketmeksizin sokağa çıkma devam ediyor evimin önündeki durakta yaşlılar sürekli otobüs bekliyor ve gençler de bekliyor

• umreciler konusunda yanlışlık yapıldımı yapıldı ama şöylede bir gerçeği unutmayın arabistandan ilk gelenlerin olduğu sıralarda arabistanda açıklanmış pozitif vaka yoktu ben umreden gelenlerin karantinaya alınmamasına kızanlardanım yanlız ortada birde avrupadan ve amerikadan gelenler gerçeği var biz asıl buralardan gelişleri kontrol etmekte geciktiğimiz için sıkıntının büyümesine sebep olduk bakın şöylede bir örneğim var almanyadan uçuş yasaklanmadan sadece 1 gün önce dönen bir akrabamız ailesinden hiç kimseyle görüşmeyerek kendi kendini karantinaya aldı benim odama kimse girmesin benimle sadece telefonla görüşün diyor 14 gün çıkmamaktada kararlı evet umreden dönüşlerde hata yapıldı ama bence avrupadan gelişlerde daha fazla hata yapıldı şu andada bu hatalardan daha fazlası işi olmayanın sokaklarda pikniklerde olması dolasıyla yapılıyor

• Sanki bakan evlere kapanın değil de herkes dışarı çıksın denmiş çocuk parkları tamamen dolu anneleri çardakta oturmuş bir şeyler yiyorlar yaşlılar yine dışarda

• hocam kimse umreden gelmedi emiyor zaten zaten ilk 47 vakada 3 umreci diye acıklandı benim anlatmak istediğim sosyal medyada ve burada ısrarla umreci tayfa diyerek bunu ntek sorumlusu bu insanlarmışş gibi bir algı olusturmaya calısılıyor.

adam avrupadan irandan hatta cinden bile daha cok bunlar yaydı diyor saka gibi.

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Bursa'da hava güzel diye herkes gezmeye çıkmış. Mobeselerde İstanbul sahilleri tıklım tıklım. Allah halkımıza akıl,fikir versin. Bu kadar vurdum duymazlık gerçekten iyi değil. Niye inatla, ısrarla böyle bir şey yapıyorlar anlamıyorum. Çok mu zor evde durmak başka zaman zorla dışarı çıkaramazsın.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Arkadaşlar şu Umre Avrupa muhabbeti sakız gibi uzadı lütfen rica ediyorum kapatalım . Ben sokağa çıkma yasağına pek sıcak bakmıyordum ama artık olmalı insanlarımız dinlemiyor en az 2 hafta durumu stabil hâle getirir.

• hocam kimse umreden gelmedi emiyor zaten zaten ilk 47 vakada 3 umreci diye acıklandı benim anlatmak istediğim sosyal medyada ve burada ısrarla umreci tayfa diyerek bunu ntek sorumlusu bu insanlarmışş gibi bir algı olusturmaya calısılıyor.

adam avrupadan irandan hatta cinden bile daha cok bunlar yaydı diyor saka gibi.

Böyle diyeni Allah ıslah etsin demekten başka elden birşey gelmez

Sayılar ortada , 370 bin - 21 bin

Avrupa Çin İran ve en son Umre etkisi oldu

Arabistan’da gerçek vaka sayısını bile bilmiyoruz

Umrecilerin geldiği gün 90 vaka vardı sadece

Bana göre o sayı 1000 bile olsa çoğu Cidde’deydi ve Mekke’deki çok az vakanın çok azı bize denk gelse ki bu ancak 50 eder

50 civarı vaka da az değil ama tüm sorumluluk umreye yüklenemez

Tüm suçu Sadece ve sadece umreye yıkmak bağnazlıktır toplumun sinir uçlarıyla bilinçli oynamaktır.net

• Fenerbahçe önce Valencia ve Khimky ile oynadı. TOFAŞ İspanyol takımı Andorra ile. Sonra Fenerbahçe - Tofaş oynadı. Tofaş takımı ve fenerbahçe takımının hepsine test yapılmalı. Fenerbahçe'de 4-5 kişide pozitif çıktı sonuç. Tofaş'lı oyunculara da bulaşmış olabilir. Avrupa maçlarından kaptılar. Ayrıca fenerbahçe kadın basketbol takımı avrupa takımı ile oynadıktan hemen sonra galatasaray kadın basketbol takımı ile oynadı. Bu 2 takımda teste tabi tutulmalı. Umarız çabuk atlatırlar.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Bugün test sayısı çok artacaktır bu yüzden 1200-1300 vaka açıklanabilir şaşırmamak lazım 15000 test yapılırsa yaklaşık iki gündür oran %8-9 du