🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Jackie Chan, bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle ilgili yaptığı açıklamada virüs salgınına karşı tedaviyi bulana 1 milyon Çin Yuanı ödül vereceğini duyurmuştu.

Açıklamasının ardından Jackie Chan’in de koronavirüs sebebiyle karantina altına alındığı iddia ediliyor.

• Jackie Chan, bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle ilgili yaptığı açıklamada virüs salgınına karşı tedaviyi bulana 1 milyon Çin Yuanı ödül vereceğini duyurmuştu.

Açıklamasının ardından Jackie Chan’in de koronavirüs sebebiyle karantina altına alındığı iddia ediliyor.

Yetkililer yalanladı o haberi.

Hocam Jackie Chan'in kendisi açıklama yaptı. Öyle durum söz konusu değil.

• Çevremde öksürenler arttı tedirgin olmuyor değilim. Maske stoklayın derim özelikle 45+

İşte hocam korkum da Corona kapıp farkında olmayan veya hastaneye karantinaya alınmamak için gitmeyenler belki de 1000lerce coronalı var ülkede farkında değiliz

• Çevremde öksürenler arttı tedirgin olmuyor değilim. Maske stoklayın derim özelikle 45+

Geçen gün uçağa binecektim, korunma amaçlı maske taktım sanki uzaylı görmüş gibi bana bakıyorlardı. Çok rahatsız oldum bu durumdan. Ülkemizde maske takmak da ciddi sıkıntı.

• Karantinaya alınmayı geçtim "nezle-grip işte 2-3 güne geçer" diyip hastaneye gitmeyecek çok insan var maalesef bizim ülkede.

Bu arada Konya'da da Güney Kore'den gelen 35 yaşındaki bir erkek korona şüphesiyle karantinaya alınmış.

• İşte hocam korkum da Corona kapıp farkında olmayan veya hastaneye karantinaya alınmamak için gitmeyenler belki de 1000lerce coronalı var ülkede farkında değiliz

Asemptomatik bir İranlıdan Türke geçmişse İstanbul da falan dediğin senaryo gerçekleşebilir.

Hocam bende ateş öksürük hapşırık vardı allaha şükür hiçbiri kalmadı bence çok fazla celallenmeyin derim normal gripte olabilir tabi tedbir almakta fayda var iyi düşünelim iyi olsun herzaman allah yardımcımız olsun

• Bugün kuru gıda stoğu oluşturdum biraz.Sporcu bir ailede olduğum için zaten evde her daim 100 kg'ya yakın pirinç oluyor Bafra ovasında yetişenlerden ^^ Yarında biraz patates,su tarzı şeylerin stoğunu yapacağım.Stok yapmadaki amacım malum bir durumda marketlerin resmen talen edilircesine herşeyin satın alınacağı durumu ve fiyatların artış gösterebileceği.İtalya'da tüm şehirlerdeki marketler bomboş."Keşke" dememek için stok yapıp kafayı rahatlatıyorum.

• Virüsün hızlı yayıldığı şehirlerde virusun hizli yayılması hava ile alakalı olması mümkün mü acaba? Rüzgârlı kuru sisli açık kapalı gibi durumlar ne kadar etkendir?

• Virüsün hızlı yayıldığı şehirlerde virusun hizli yayılması hava ile alakalı olması mümkün mü acaba? Rüzgârlı kuru sisli açık kapalı gibi durumlar ne kadar etkendir?

Sıcak havada uzun süre dayanmayacağını düşünüyor uzmanlar.

• Hocam bende ateş öksürük hapşırık vardı allaha şükür hiçbiri kalmadı bence çok fazla celallenmeyin derim normal gripte olabilir tabi tedbir almakta fayda var iyi düşünelim iyi olsun herzaman allah yardımcımız olsun

Hapşırık varsa korona ihtimali yok değil tabi ama çok çok düşük. Burun akıntısı da aynı şekilde. En çok görülen 2 semptom ateş-öksürük.

Virüs üst solunum yolunu kurutuyor.

Lancetteki makalede burun akıntısı için %6 diyor hapşırığın adı bile geçmiyor.

https://www.thelancet.com/acti…S2213-2600%2820%2930079-5