🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Okulu açmadaki ısrar nedir bir türlü anlam veremedim.Okulları açan Danimarka'da yayılım hızı yükselmiş virusun.Revayete yapılmayın diyorlar ama 30-40 kişilik sınıfları açmayı düşünüyorlar garip garip hareketler anlamlandırmakta zorlandığım.

• Okulu açmadaki ısrar nedir bir türlü anlam veremedim.Okulları açan Danimarka'da yayılım hızı yükselmiş virusun.Revayete yapılmayın diyorlar ama 30-40 kişilik sınıfları açmayı düşünüyorlar garip garip hareketler.

Okullar açılırsa sadece 8 ve 12. sınıflar için açılacak. Sözlü/yazılı sınav olmayacak. Devam zorunluluğu olmayacak. İsteyen gidecek isteyen gitmeyecek yani. Ama %99 gidilmeyecektir. Öğrencilerden önce aileler göndermez zaten. Hem adam akıllı ders bile işlenmez açılırsa.

• Okullar açılırsa sadece 8 ve 12. sınıflar için açılacak. Sözlü/yazılı sınav olmayacak. Devam zorunluluğu olmayacak. İsteyen gidecek isteyen gitmeyecek yani. Ama %99 gidilmeyecektir. Öğrencilerden önce aileler göndermez zaten. Hem adam akıllı ders bile işlenmez açılırsa.

Böyle açılıyorsa niye açılıyor o zaman hiç açmasınlar.Cidden çok garip hareketler içerisinde MEB.

• Okullar açılırsa sadece 8 ve 12. sınıflar için açılacak. Sözlü/yazılı sınav olmayacak. Devam zorunluluğu olmayacak. İsteyen gidecek isteyen gitmeyecek yani. Ama %99 gidilmeyecektir. Öğrencilerden önce aileler göndermez zaten. Hem adam akıllı ders bile işlenmez açılırsa.

Öyle Açılıyorsa Mantïlklı İnsan Düş7nünce Açılmaz.Kademeli Deniyorsa yavaş Yavaş Bütün Sınıflar AçılCak.

• Bukadar insanin,göstermiş olduğu sağduyu umarim hakkini bulur. Acele verilen bazi kararlar yüzünden, 2.ci bi dalga yersek ,ekonomik olarak ve ruhsal olarak çok daha sorunlu bir hal alırız. Bu hastalik,pusuda bekleyen yilan gibi ,aşı ve ilac olarak şu an tedaviside net olarak yok.

Biryan da,turizm,okullar ve toplu taşıma, sosyalleşme,ekonomik şartlar,biryanda da covid19...Allah,bu beladan kurtarsin,insallah..

• Hayat eve sığar uygulama güncellemesi geldi play storeden. Yeni güncelleme ile maske kodu alıp eczaneden maske temin edilebiliyormuş. Tabi eczaneden maske varsa

• 1 Haziran'da kademeli başlangıç, 8 ve 12. sınıf öğrencileri okula gidecek.Küçük sınıflara okul yok.Devam veli tercihine bağlı.

Okullara ilk etapta sınava girecek sınıflar olan 8 ve 12.sınıf öğrencileri gidecek.Bu öğrenciler herhangi bir sınava girmeyecek, devam zorunluluğu olmayacak.İl pandemi kurulları, illerdeki duruma göre, eğitim sınırlandırması kararı alabilecek.

Einmal editiert, zuletzt von Al1han ()

• Böyle açılıyorsa niye açılıyor o zaman hiç açmasınlar.Cidden çok garip hareketler içerisinde MEB.

Katılıyorum devam zorunluluğu yoksa niye okullar açılıyor ki? Kim gönderir şu zamanda çocuğunu? Ayrıca okullar benim gözümde en büyük risk.

• Hayat eve sığar uygulama güncellemesi geldi play storeden. Yeni güncelleme ile maske kodu alıp eczaneden maske temin edilebiliyormuş. Tabi eczaneden maske varsa

Güzel bir güncelleme olmuş o zaman

• Yanlış anlamayın ama duyumlar üzerine konuşuyoruz, yukarıda yazılanların bana mantıklı hiçbir yeri gelmedi, okula gönderim veliye bırakılmış (benim çocuğum okul çağında olsa hayatta göndermem) ve sınav yapılmayacaksa, üstüne sadece 8 ve 12. sınıflar gidecekse ne anladım ben yasağın kalkmasından? Bana pek mantıklı gelmedi, yarını bekleyelim bence karar açıklansın öyle yorumlayalım. Ancak şu haliyle okulların kapalı kalması daha mantıklı, bu haliyle açmanın hiçbir mantığını göremedim.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Yanlış anlamayın ama duyumlar üzerine konuşuyoruz, yukarıda yazılanların bana mantıklı hiçbir yeri gelmedi, okula gönderim veliye bırakılmış (benim çocuğum okul çağında olsa hayatta göndermem) ve sınav yapılmayacaksa, üstüne sadece 8 ve 12. sınıflar gidecekse ne anladım ben yasağın kalkmasından? Bana pek mantıklı gelmedi, yarını bekleyelim bence karar açıklansın öyle yorumlayalım. Ancak şu haliyle okulların kapalı kalması daha mantıklı, bu haliyle açmanın hiçbir mantığını göremedim.

Aynen Hocam.Ben Kabineden Sonraki Açıklamayı Bekeleyeceğim.

• Arkadaşlar durum öğretmen atamalarıyla ilgi olabilir işin içinde olduğum için biliyorum. 18 Mart'ta ataması yapılan öğretmenler okullar kapandığı için sözleşmeli memur statüsüne giremedi yani ortada kaldılar ve bu 20.000 öğretmenin bakanlık üzerinden büyük baskısı var atamalarımız mı yanacak endişesi var. Bakan okullar açılmadan atamaların yapılamayacağını defalarca söyledi o yüzden göstermelik olarak bir açılım yaparak o öğretmenlerin ataması gerçekleştirilmek isteniyor olabilir. Acele etmelerinin sebebi diğer atamanın haziran ayında başvurularının başlıyor olması yani 2 atama birbirine girerse çok karmaşık bir ortam olacak ve ataması yapılan memur 60 gün içinde işe başlamazsa çeşitli nedenlerden dolayı ikinci atamaya salça olabilirler yani işler karmakarışık durumda.

• Koronavirüsle mücadelede ebelerin hamile kadınlarla yakından ilgilendiklerini belirten Hosrevi, 700 hamile kadının koronavirüse yakalandığını belirtti.

• 6 bin işçinin çalıştığı Akkuyu Nükleer Santrali inşaatında bir işçide koronavirüs tespit edildi.Şantiyede çalışma devam ediyor.

• Arkadaşlar durum öğretmen atamalarıyla ilgi olabilir işin içinde olduğum için biliyorum. 18 Mart'ta ataması yapılan öğretmenler okullar kapandığı için sözleşmeli memur statüsüne giremedi yani ortada kaldılar ve bu 20.000 öğretmenin bakanlık üzerinden büyük baskısı var atamalarımız mı yanacak endişesi var. Bakan okullar açılmadan atamaların yapılamayacağını defalarca söyledi o yüzden göstermelik olarak bir açılım yaparak o öğretmenlerin ataması gerçekleştirilmek isteniyor olabilir. Acele etmelerinin sebebi diğer atamanın haziran ayında başvurularının başlıyor olması yani 2 atama birbirine girerse çok karmaşık bir ortam olacak ve ataması yapılan memur 60 gün içinde işe başlamazsa çeşitli nedenlerden dolayı ikinci atamaya salça olabilirler yani işler karmakarışık durumda.

Aynen öyle. Devam zorunluluğu olmayacağından bile göstermelik olduğu anlaşılıyor. Zaten okullar tüm sınıflar için açılırsa üstüne devam zorunluluğu olursa otur izle 2. dalgayı. Bu kadar emek verildikten sonra bu riski göze almayacaklardır.