🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • evet hakli olabilirsiniz cogu zaman disari cikma konusunda ama insanlar disari cikmadan nasil ise gidecekler?pazar yerlerinin kalabalik olmasi gibi dogal bir sey olamaz.pazar yerleri kontrollu olarak acik.yani surekli muhalefet ediyorsunuz ama mantiksiz oluyor..

Einmal editiert, zuletzt von divane ()

• Şu an zaten yeteri kadar kısıtlama var. Bundan fazlası zaten mümkün değil. Sokağa çıkma yasağı olsa bile devam etmesi gereken sektörler şu an devam ediyor, etmek zorunda. Hiçbir ülkede gıda, Tarım ve hizmet sektörünün bazı kolları duramaz. Avukatım adliyeler bile %90 oranında durdu. Sadece ceza davaları kısmen işliyor. 30 Nisan sonrası 1 ay daha uzatırlarsa iki seneye zor toparlayacağız...

• Pazarlar kapatılsın. Tüm pazar çalışanlarına eşit olarak sokaklar verilsin. Bahçıvan usulü. Arabasıyla sokaklarda gezsin ve eskiden oldugu gibi herkes ihtiyacı olan seyi sepet yardımıyla alsın.

(mümkün oldugu kadar)

Marketler bile aynı şeyi yapabilir.

Böylece hem çalışanlar, hemde alışveriş ihtiyacı olan insanlar, birbirine temas etmeden karşılıklı olarak ihtiyaçlarını gidermiş olurlar. Hem pazar ekonomisi canlanır. Hem sosyal mesafe korunmuş olur. Tabiki bu bir fikir.

• Siyasi olarak algilanmasin. 5 tane ilcede pazar gordum. 3 u akp ye 2 si chp ye bagli. Akp li belediye pazarlarinda giriste zabitalar var. Sayiya gore aliyorlar. Yogunluk aninda giriste sosyal mesafeye uyarak sira bekleniyor. Chp li belediye pazarlarinda bu yok. Artik il baskanimi yoksa genel baskanmi bakar bilmem bu yonde emir vermeliler. 39 ilcenin 5 inde bunu gozlemledim. Diger 34 ilceden haberim yok.

• Örnek olsun diye atıyorum Kadıköy Sahili'ni hiç bu kadar boş gördünüz mü gece bile kalabalık oluyor burası yağmurlu havada tıklım tıklım şimdi bomboş

c1c8634c253f5ffe98d.png

Kardeş bir şehirin meydanlarının bos olması o şehirin izole halinde olduğunu kanitlamaz marketlerde 1 metre kuralı uygulanıyor ama sadece kasalarda , raflar arasındaki boşluk çok az herkes birbiri ile iç içe alışveriş yapiyor onun haricinde parklarda caddelerde yoğunluk olan birçok yer var maske takmayan birçok kişi var hala ve bunların büyük kısmı yaşlılar kendi gozlemim izole kısmında en iyi ülkeler arasında değiliz hatta iyi ülkelerden birisi bile değiliz acı ama gerçek!

• Çin Virusunun yaptığına bakın nasıl bir kuyruk acıları varsa :)

ermenilere yardım göndermişler yolladıkları şeyde "dostluğumuz Ağrı Dağında yüksek olsun" yazmışlar.ermeniler babayı alır :)

• Siyasi olarak algilanmasin. 5 tane ilcede pazar gordum. 3 u akp ye 2 si chp ye bagli. Akp li belediye pazarlarinda giriste zabitalar var. Sayiya gore aliyorlar. Yogunluk aninda giriste sosyal mesafeye uyarak sira bekleniyor. Chp li belediye pazarlarinda bu yok. Artik il baskanimi yoksa genel baskanmi bakar bilmem bu yonde emir vermeliler. 39 ilcenin 5 inde bunu gozlemledim. Diger 34 ilceden haberim yok.

Hocam İzmir de çevremdeki bütün pazarlarda zabıta kol geziyor sıkı bir denetim var gercekten bulunduğum yerde hangi parti olduğunu soylemicem zaten herkes biliyordur bir de caddelerde polis arabaları gezip yaşlılara ve çocuklara uyarılar yapiyor bunun partisi martisi yok kişi ile alakalı birsey

• Hocam İzmir de çevremdeki bütün pazarlarda zabıta kol geziyor sıkı bir denetim var gercekten bulunduğum yerde hangi parti olduğunu soylemicem zaten herkes biliyordur bir de caddelerde polis arabaları gezip yaşlılara ve çocuklara uyarılar yapiyor bunun partisi martisi yok kişi ile alakalı birsey

Yonetim ile alakali iste ne guzel. Oranin yonetim kadrosu zabitalara emir vermis. Bizim burdakilerede emir verilsin zabita onlem alsin. Giris cikislar tutulsun. Belirli sayida insan iceri alinsin.

Avcılar da pazar yerleri içler acısı denetim de yok zabıta da yok sosyal mesafe hiç yok apartmanda sıra ile çıkıyoruz ihtiyaç alış veriş ine şimdi komşu pazardan geldi lütfen pazardan kimse bir şey istemesin diyor ne olacak böyle ;(;(

• Bana belki kızabilirsiniz ama eleştirmek amaçlı yazmıyorum; bunu özellikle belirtmek istedim. Konu sürekli tekrara düşüyor; konuyu okuyorum ve diyorum ki zamanda geriye mi gittim acaba. Dejavudayım hep. Sürekli yoğun pazar, mobese görüntüleri, çıkanlara tepki, 19.00'da toplantı haberi vs. vs. devam ediyor. Değişen tek şey vaka sayıları o da olumsuz yönde. Bu yazdıklarım virüs/ekonomi dengesinde olan çaresizliğe bir sitemdir; şahsi asla bir niyet içermez...

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Aydın Devlet Hastanesi’nde korona virüs tedavileri tamamlanan 14 hastanın tedavileri tamamlandı. Sağlıklarına kavuşan hastalar, doktorlar ve hastane çalışanlarının alkışlarıyla evlerine uğurlandı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Aydın’da da korona virüs tedavisi gören hastalarla ilgili güzel haberler gelmeye devam ediyor. Korona virüs testleri pozitif çıktıktan sonra Aydın Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınan hastalardan 14’ü, tedavilerinin ardından bugün taburcu edildi. Sağlıklarına kavuşan hastalar, doktorlar ve hastane personelinin alkışları arasında hastaneye ait ambulansla evlerine uğurlandı.

“HASTALARIMIZA EN İYİ HİZMETİ VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Aydın Devlet Hastanesi’nde, ’Covid-19’ test sonuçları pozitif çıkan hastalardan 14’ünün tedavilerinin tamamlandığını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, “Dünya genelinde yaşanan sıkıntılı süreci ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşları ile birliktelik içerisinde yönetmeye çalıştığımız bu günlerde, sağlık tesislerimizde tedavi gören hastalarımızdan gelen sevindirici haberler hepimizi mutlu ediyor. Sağlığına kavuşan hastalarımız hem vatandaşlarımız hem de sağlık çalışanları için motivasyon kaynağı olmaktadır. Bir süredir Aydın Devlet Hastanesinde tedavi edilen ve sağlıklarına kavuşan hastalarımız evlerine sağlık personellerimizin alkışları eşliğinde taburcu edildi. Hastalarımıza ’geçmiş olsun’ dileklerimizi iletiyoruz

İçinde bulunduğumuz bu olağanüstü süreç boyunca tüm doktorlarımız, hemşirelerimiz ve yardımcı personelimiz hep birlikte hastalarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyorlar. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü olarak, sağlık tesislerimizde görevli bütün personelimize bu süreçte gösterdikleri gayretlerden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. (İHA)

• Bugün bizde test yaptırdık eşime, 2 haftadır devam eden öksürük şikayeti nedeni ile.

İlk kan testi negatif çıktı, hamile olduğu için Tomografi ve film v.s. çekemiyorlar. Sürüntü örneği alındı onunda sonucu 1-2 güne çıkacakmış.

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

• Bugün bizde test yaptırdık eşime, 2 haftadır devam eden öksürük şikayeti nedeni ile.

İlk kan testi negatif çıktı, hamile olduğu için Tomografi ve film v.s. çekemiyorlar. Sürüntü örneği alındı onunda sonucu 1-2 güne çıkacakmış.

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Çok geçmiş olsun , Rabbim dermansız dertlerle imtihan etmesin

• Kardeş bir şehirin meydanlarının bos olması o şehirin izole halinde olduğunu kanitlamaz marketlerde 1 metre kuralı uygulanıyor ama sadece kasalarda , raflar arasındaki boşluk çok az herkes birbiri ile iç içe alışveriş yapiyor onun haricinde parklarda caddelerde yoğunluk olan birçok yer var maske takmayan birçok kişi var hala ve bunların büyük kısmı yaşlılar kendi gozlemim izole kısmında en iyi ülkeler arasında değiliz hatta iyi ülkelerden birisi bile değiliz acı ama gerçek!

Kardeş, önce ne yazdığımı iyi kavra çok iyi izole oluyoruz gibi bir şey söylemedim.

Bu caddeler sokaklar durup dururken boşalmadı değil mi? İnsanların büyük kısmı uyarılara kulak asmış doğru veya yanlış kendince önlemini alıyor zaten ben ne kadar uyduğumuzun ya da başarılı olduğumuzun tartışmasını yapmıyorum. Bazı arkadaşlar çok abartıyor sanki yasaklar kimsenin umrunda değil herkes hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam ediyor da bir tek sözüm ona kendisi uyuyor sosyal izolasyona. İşi yokuşa sürenler var yalandan yere karamsarlık pompalayanlar var inatla İtalya gibi olmamızı isteyenler var. Sözüm meclisten dışarı bu bencilliğin göstergesidir anlatmak istediğim budur.

• 🇷🇺 Rusyaa bugün 1786 yeni vaka ve 18 yeni ölümü doğruladı . Bu şimdiye kadar bir günde bildirdiği en yüksek vaka sayısı oldu .

Dün 1459 vaka bildirmişti . En yüksek bildirdiği vaka sayısıydı . Bugün yenilemiş oldu .