Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kademeli su faturası mantıklı bence. Susuzluk olmasa dahi mantıklı. 15 M3'e kadar aynı su bedelini ödemeye devam edicez, fazlasını kullanan daha fazla ödeyecek. Hanginiz evinizde bu kadar su kullanıyosunuz?

Şuan m3 fiyatı 5 tl, evine 75 tlden fazla fatura gelen var mı? onlar etklenicek.

Valla hiç haberin içeriğini okumadım.. ben sadece herhangi bir önlem almaya gerek yok demek istemiştim.. İsraftan zaten kaçacağız, doluluk oranı %100 bile olsa..

Eğer yapılmak istenen böyle bir tedbirse, normal bir kullanıcı için sıkıntı yok evet. ayda 15 ton suyu nadiren geçeriz zaten.

BORN IN WINTER

• Kademeli su faturası mantıklı bence. Susuzluk olmasa dahi mantıklı. 15 M3'e kadar aynı su bedelini ödemeye devam edicez, fazlasını kullanan daha fazla ödeyecek. Hanginiz evinizde bu kadar su kullanıyosunuz?

Şuan m3 fiyatı 5 tl, evine 75 tlden fazla fatura gelen var mı? onlar etklenicek.

Katılıyorum.Bugünün yarını da var,yazdıklarınıza göre gayet güzel hazırlanmış bir uygulama.Umarım uygulamaya geçirir Mansur Başkan..

• saat 7 gibi gazi hastanesinden sabanci bulvari uzerinden geldim etimesguta yagis ve sis muhtesemdi.sanki ralli yapiyo gibiydik trafikdekilerle araclarin lastiklerinden cikan su damlaciklari yagisdan daha cok yapisiyodu ön cama:)--

• Ecmwf 240h bir kaç senaryoya açık şekilde bitti . Devam etseydi büyük ihtimal balkanlara oradan da bize giriş yapacaktı . Gfs gibi balon a.b ler yok . ecmwf benim için her zaman en önemli modeldir . Yarın inşallah sistemi daha net görme şansımız olacak .

Einmal editiert, zuletzt von ANGARALI ()

• veee gelelim 6 ocak 2020 sistemimizin hikayesine ve sene-i devriyesine:)--sabah nobetten cikiyorum saat 9 u hafifden geciyo.inceden bir tipi baslamis disarda sicaklik 0 ve altinda.yere dusen her kar tanesi hemen ortu icin kendine zemin bulmakta.inceden birde ortu olusmaya baslamis.isle ev arasi yaklasik 5 6 dakka.eve gelene kadar kar oyle bir yogunlasmistiki eve geldigimde penceden baktigimda beyaz olmayan yer kalmamisti.24 saat nobetin ardindan o yorgunlukla o uykusuzlukla disariyi izlemekten kendimi alamiyordum tabi cocuklarimida bu keyfe ortak ederek.sonrasinda firsat bu firsat bakarsin belki kartopu bile oynayacak kar yagmaz dedim giydirip cocuklari indik asagi doya doya oynadik.tabi artik oyle bir ortu olusmustuki yerlee kutur kutur ediyodu.bu forumlada daha yeni tanismistim sanirim burayada resimler attim diye hatirliyorum.simdi sistemin gfs goruntulerini ve sonrasinda kendi cektigim videoyu paylasicam tekrardan.

sonrasinda sanirim ogleden sonra ve aksam uzeri yagis tamamen yagmura cevirip yerde olusan ortuyu nerdeyse tamamen kaldirmisti.

• Anatolia06 yağış geceye doğru yağmura dönmüştü ve örtü bir kaç gün kalmıştı . Yaklaşık 25 cm örtü oluşmuştu . Benim ise içime uhte kalan bir sistemdir çünkü Ankara'da değildim , Antalya'daydım . Kütleler Antalya'ya yağmur bırakıp üstümden geçip Ankara'ya kar yapıyordu 😂 foruma giresim gelmiyordu siz fotoğraf attıkça sinirleniyordum 😂😂

• Anatolia06 hocam bundan sonra seni burada daha sık göreceğiz gibi geliyor, özellikle geceleri:)-- hoşgeldin uykusuz geceler.

Moderasyonun yerinde olsam seni gece sorumlusu yapardım. 8o

geceleri evdeysem cok uykumdan odun vermeyen bir insanim.cunku bazen 24 saat hatta is cikisi bu 30lu saatlere uzamakta uykusuzlugum onun icin evdeysem gece uykuma cok dikkat ederim.ama forum benim hayatimda hep vardi.mesleki forum olsun simdi burasi olsun.bide hep derim yagan kar taneleriyle yagan yagisin miktariyla sevinen mutlu olan insanlariz bizden kimseye zarar gelmez.:D2

• Anatolia06 yağış geceye doğru yağmura dönmüştü ve örtü bir kaç gün kalmıştı . Yaklaşık 25 cm örtü oluşmuştu . Benim ise içime uhte kalan bir sistemdir çünkü Ankara'da değildim , Antalya'daydım . Kütleler Antalya'ya yağmur bırakıp üstümden geçip Ankara'ya kar yapıyordu 😂 foruma giresim gelmiyordu siz fotoğraf attıkça sinirleniyordum 😂😂

gardasim senin bahsettigin baska bi sistem olmasin cunku ben ogleden sonra karin hevesine cok yagarda yollar kapanirsa esim gelemez diye egoyla sehir hastanesine gittim.ama bosuna gitmistim hava yumusamisti.yagmura donmeye baslamisti 4 siralarinda.