Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • yani birisi ucmus yagisi direk kar olarak baslatmis 15 20 cm ler havada ucusuyo birisi ise yagisin tamamini yagmura cevirmis hangisine inanacaz bizde bilemedik

• Azlağdan haberi olan varmı acaba hiç kimse bahsetmiyor

Azlağ, Ocak ayının 3. Haftası için bir tahmindi. Tutmadı. Şimdi Semih Hoca, 15 şubat - 15 mart diye bir tarih veriyor, bu iki tarihde mi sistem bekliyor yoksa bu iki tarih arası mı tam anlamadım. Zaten azlağı da milli sistem tarihleri demişti, bir sürü tarih vardı, yine anlamamıştım ^^

Ama Semih Hoca kışı bitirmedi, baya sağlam bir şey bekliyor. İnşallah bu sefer nasip olur

BORN IN WINTER

• Biz ankara olarak en çok ne gün kar alıyoruz bu sistemde?daha doğrusu hangi gün kar alma ihtimalimiz var?

6 ocak batıkent için verimliydi tekrar o şekilde bir yağış olabilir mi?

• Diyagrama göre 850 ancak perşembe akşamdan sonra 0'ın altına düşüyor. O zaman da yağış bitiyor. Yani ben yapracıkta bile yağmur bekliyorum. Merkez boşuna bence çok ümitlenmesin. 20-30 cm hayal bu Diyagrama göre. Ama soğuk erken girip bir sürpriz yaparsa yaşadık o zaman, diz boyu kar olur burada. Merkez de bir 10 cm alır. Bu gece uyumak yok.. :gun_bandana::sleeping:

f7914b5.png

BORN IN WINTER

• Yarın yine aynı senaryo sahnelenecek muhtemelen, yağışın bol kısmını sıcaklıklar düşmemişken alıcaz, bu kez rakımı yüksek yerlerin de işi zor oralar bile kar göremeyecek muhtemelen, sonra sıcaklıklar düşünce yağış kesilecek, devamında gelecek soğuk da dek yaratıp marmara ve karadeniz i tatmin edecek dekli sistemlerin bize çok yaramadığı malum zaten 😬 yine bize hüsran bize yine hasret var 😒 ben hala gfs ye takılmış vaziyetteyim yalnız hala ısrarcı bakalım neye varıcak sonu...

• GOJIRA Hocam gfs anaçıktı sabah 850hpa da 0 izotermi sokuyor bidahada çıkmaz diyor günboyu diyagram. Böyle gelirse yüksek kesimler yıkılır. Fakat yalnız kalıyor anaçıktı.

• GOJIRA Hocam gfs anaçıktı sabah 850hpa da 0 izotermi sokuyor bidahada çıkmaz diyor günboyu diyagram. Böyle gelirse yüksek kesimler yıkılır. Fakat yalnız kalıyor anaçıktı.

Evet Hocam, ana çıktı çok yalnız.

Zaten rüzgar da geceye kadar hep güneyli. Şöyle karayele bir erken dönse zaten 850 hpa'yı falan takan olmaz.

Bu sistemde hem rüzgar hem 850 aleyhimizde. Boşuna beklentiyi yüksek tutup üzülmeyelim. Beklentimiz düşük olsun, bir sürpriz olursa şükredelim.

Cuma ve cumartesi karadenizden gelecek deklerde gözüm. Bi 5 - 10 cm beklentim var o buraya kadar ulaşacak deklerde. İnşallah

BORN IN WINTER

• Sincan gibi alçak ve batı kesimler için durum ne acaba

Sincandan rakımı 300-350 metre yüksek yapracıkta yarın yağmur bekliyorum. Sen ona göre anla Hocam.

Belki perşembe sabah kar yağabilir buraya ama öğlene doğru yağmura döner gibi tekrar.

Sincan bence beklentiyi düşük tutsun.

ANGARALI Hocam son durumları söyler uyanınca ^^

O şimdi geceye hazırlık yapıyordur

BORN IN WINTER

• haydı gecmıs olsun arkadaslar bu vazıyette ankaranın bazı kesımlerınde kar yagısını havada gorecez dıger yerlerde ortuye yakın gerceklesecek kımse etkılı bır kar yagısını beklemesın;(

• 3 gün once yazmıştım ne yazık ki bu sinoptik Ankara sinoptiği degil arkadaslar. Heves etmeyin .. ne kadar iyi yer sogugu olursa olsun 16-17 derecelere varacak sicakligi dusurmek cok uzun surecek . Kendinizi cok iyi bir yagmur yagacak gibi hazirlayin , belki 1200 ustu biseyler gorur. Oran Baglum Yapracik ..

• Ankarada Lodos Etkisi İle Yükseliş Başladı Fakat Ankaranın MGM Tahmini 16 Derece iken Şuan 12,5 Derece Ayrıca Trakya Bölgesinden Soğuklarda Hızlı Giriş Yaptı Soğuma Hızlı Olabilir.

• Kendimizi yağmura hazırlamak doğru olabilir ama bana kalırsa durum o kadarda vahim değil Sistem anındaki ufak değişikliklerle herşey tersine donebilir gecenki sistemde olduğu gibi Şimdilik kar icin en uygun zaman yarın ogleden sonra gibi duruyor +1100 icin daha erken olacaktır Radar sıcaklık takibine başlayalım bakalım neler getirecek bu sistem