Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sanırım Kızılay avmnin oralarda kulağım düştü eve gelince hanım bişeyler diyor ses yok. Soğuktan tıkandı sandım malesef kulağımın olmadığını farkettim. Yayarsanız sevinirim.

• Ülkenin neredeyse tamamında muhteşem kar yağışı var ama yağışlar Ankara'yı pas geçiyor inanılmaz cidden.Gün içi sıcaklık 3-4 derece olur yeşil kütle gelir 0'ın altında olur ufak tefek yağış gelir.Umarım Mart sonunda kadar 1 sistem yakalarız.

• Batıkent te de güzel tipi var şuan eve yürümeye çalışıyorum telefon soğuktan kapanıp açılıyor bende umarım Vela1907 hcoam gibi kulağı düşürmeden eve varırım /scatisma2::341 :D

• Ecmwf pazar günü verdiği yağışı da almış komple, zaten bize yaramayacak bir sistemdi de vade yaklaştıkça iyice çöp oldu, kuru soğuk çekicez artık, İstanbul için bi vortex den söz ediliyor yok şu kadar yağacak yok şöyle kopacak, benim merak ettiğim bu tarz vortexli bir sistemin bartın zonguldak açıklarından oluşma ihtimali var mıdır? Oluştu diyelim oradan kopup bize ulaşma ihtimali var mı? Genel anlamda soruyorum bu Cts günü oluşması muhtemel vortex özelinde değil.

• Ecmwf pazar günü verdiği yağışı da almış komple, zaten bize yaramayacak bir sistemdi de vade yaklaştıkça iyice çöp oldu, kuru soğuk çekicez artık, İstanbul için bi vortex den söz ediliyor yok şu kadar yağacak yok şöyle kopacak, benim merak ettiğim bu tarz vortexli bir sistemin bartın zonguldak açıklarından oluşma ihtimali var mıdır? Oluştu diyelim oradan kopup bize ulaşma ihtimali var mı? Genel anlamda soruyorum bu Cts günü oluşması muhtemel vortex özelinde değil.

Oluşsa bile bize gelirken tekeri patlar o vorteksin kardeşim sen merak etme🤣

• bol gökgürültülü fırtınalı havalara mı deniyor eğer öyleyse ona varım severim..madem kar yok o olsun

Bizim için başka bı heyecan oraj mevsimi dostum.böyle ince doluyla bahar ayında ortalığın beyaza büründü ortam geleli birde geceyi aydınlatan görsel şölen varki offf.

• Malesef Ankara kapattı karlı sistemleri. Ben tatmin olmadım açıkçası ülkemiz çünkü çok güzel sistemler aldı. Yapacak bir şey var mı yok. Takdir Allah'ın 2023 kışını bekleyeceğiz artık.

• Bizim için başka bı heyecan oraj mevsimi dostum.böyle ince doluyla bahar ayında ortalığın beyaza büründü ortam geleli birde geceyi aydınlatan görsel şölen varki offf.

Eskisi gibi sanki bu olaylar azaldi. Ya da yine benim bölgeyi es mi geçiyorlar..gercekten bir seylik var bolgemde ve ekstra canımı sıkıyor.

• Rüzgar karayelden esiyo sanırım sıcaklık eksi 5 lerde ama hissedilen eksi 12 Etimesgut sanırım havanın acik olmasıda bunda etkili.jilet gibi soğuk var dışarda bizdeki bu boşluk sanırım bazı illerimizin faydasına.saglik olsun.