İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Benim hâla merak ettiğim ve öğrenmek istediğim birşey var. Mesela modelde sibiryadan gelen -4 -6 lar gözüküyor. Bu normalde kıyı kesimlere kar yapacak bir soğuk. ( Sibiryadan geldiği için). Ama modelin kar haritası hiç de öyle demiyor. Kıyı kesmin hiçbirine kar vermiyor. O zaman sibirya kaynaklı soğukla denizel kökenli soğunun ne farkı kalıyor ?

• Sadede İstanbulluların bu sistemde tamammen içini döken emoji(:bawling::31582) Karadeniz konusunu okudukça içim kan ağlıyor... Artık bizede gelemsi lazım sabır tükeniyor maalesef... Geldi bunada Şükür ama böyle stresli değil, böyle aklın radarda sıcaklık uydumu derdine bakmıyacağın. Dek de her yeri etkileyecek, siklonsa dibine vuracak olanları lazım bize... Bu senede olmazsa istatiksel olarak arayı en çok açtığımız kış olacak... Mesala ikibin onlu yıllar 2010 2012 2015 2016 2017 arka arkaya güzel sistemler geldi. Ama ne olduysa 2018 büyük balık kaçtı orta Avrupaya. 2019 Sınırda sistemlerinin en çok olduğu zamandı. 2020 Umarım akıllarımızda Karadeniz'e kaçan sistem olarak kalmaz. Ya tabii buraya da inşallah getirir bir sistem Allah'ım ama zamanın artık geçtiğini düşünüyorum artık en kısa zamanda gelmesi dileği ile... Ben sıkılmaya başladım kolay kolay demem hatta sinerijim hep yüksektir beni bilen bilir, ama gerçekten şuan sıkıldım... Hayırlısı olsun... İyi günler...

2013-2014 ikilisini 2019-2020 ye kar olarak tercih ederim. Yağmurunu değil tabi yağış olarak kuraktı bu 2 yıl.

• Ben inanıyorum ki Şubat bitmeden öyle bir kar gelecekki 2004 e kadar tüm efsaneleri sildirecek ve adını tarihe yazdıracak bunu azlag olarak anacağız inşaallah ilerde bu yazimi tüm marmaralılar unutmayın not edin bir kenara yakında modellerde gözükür Semih hocaninda dediği gibi ümidinizi kesmeyin hicbirzaman ve unutmayın 87 karı son gün modellere girmişti bazı durumlar vardır 10 gün önce bilirsin ama bazilarindada Allah'ın takdiri işte onu kimse bilemez ben ona inananlardanim

• 2014 teki aralık sistemi 2018dekileri de 2019dakileri de 2020dekini de tekte alır ama kış geneline bakınca 2018 ve 2020 olmasa da 2019 daha iyiydi 2014 ten ama istanbul şuanda kışı kapatırsa en kötü kış olarak bence adını yazdırır 2020

Düşen bir çığda hiçbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Herkesin efsane anlayışı farklı.... bana göre efsane bütün bulunduğumuz hayatı etkileyen zorlaştıran bir sistemdir... köydeki evinin kapısını kardan açamıyorsan bu efsanedir..10.. 20..30cm lik kar yağîşları efsane olamaz... sadece güzel bir görseldir..