HF 2019/20 Kış Ligi Yarışması 2 (14.12.2019) Genel Yorumlama


 • ;(;(

  https://www.google.com/url?sa=…Vaw3KXmPsZOfPRUOvrOyfT5Tz


  Çanakkale hem Marmara Bölgesi’nin Güney Marmara Bölümü sınırlarında bulunurken hem de Ege Bölgesi içinde yer almaktadır.


  https://gezimanya.com/turkiye/canakkale-nerededir-0


  Ek olarak Bozcaada ve Gökçeada Çanakkale'ye bağlıdır ve bu adalar Ege Bölgesine aittir.


  Çanakkale ili, Türkiye'nin kuzeybatısında, topraklarının büyük bölümü Marmara Bölgesi sınırları içinde bir kısmı ise Ege Bölgesi içinde kalan, 25° 40' - 27° 30' doğu boylamları ve 39° 27' - 40° 45' kuzey enlemleri arasında 9.887 km²'lik bir alan kaplayan, Asya (Anadolu) ve Avrupa (Trakya) kıtalarında toprakları bulunan, kendi adını taşıyan boğaz ile ikiye bölünmüş bir ildir.

  Anadolu'nun en batı noktası olan Baba Burnu ile Türkiye'nin en batı noktası Gökçeada'daki İncirburnu il sınırları içindedir. Ege Denizi'nde Türkiye'ye ait en büyük adalar, Bozcaada ve Gökçeada Çanakkale iline bağlıdır.  Ayvacık ilçesinin büyük bir bölümü de Ege Bölgesinde yer almaktadır.


 • Fease Türkiye bölgeler haritasında her şehrin hangi bölgede olduğu çok net fakat illa sizin mantıkla gidersek yarışma istasyonu Çanakkale-Merkez-Merkez istasyonu, yani istasyon Marmara Bölgesi içerisinde, bu mantıkla da herşey doğru çıkmış oluyor.

  There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change... • Manzaranın kuzeyindeki illerde karadeniz bölgesinde o zaman :D Kuzey batısındaki iller balkanlar, güney batısındakiler ege de eeee marmaraya ya il kalmadı ki, pardon adalar var onlar marmara bölgesinde ama şüphe yok. :D

  Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler. hava-kars323uzays3271653126

 • Fease Türkiye bölgeler haritasında her şehrin hangi bölgede olduğu çok net fakat illa sizin mantıkla gidersek yarışma istasyonu Çanakkale-Merkez-Merkez istasyonu, yani istasyon Marmara Bölgesi içerisinde, bu mantıkla da herşey doğru çıkmış oluyor.

  Hocam tamam da biz istasyon tahmini yapmıyoruz Bölge ve Şehir tahmini yapıyoruz, Çanakkale ilimiz hem Marmara hem de Ege Bölgesi içinde yer almaktadır. Neyse konuyu fazla uzatmayalım herkese iyi forumlar.

  Manzaranın kuzeyindeki illerde karadeniz bölgesinde o zaman :D Kuzey batısındaki iller balkanlar, güney batısındakiler ege de eeee marmaraya ya il kalmadı ki, pardon adalar var onlar marmara bölgesinde ama şüphe yok. :D

  1941 yılında Ankara'da toplanan Birinci Coğrafya Kongresi, uzun süren çalışmaları sonunda Türkiye'yi yedi coğrafi bölgeye ayırmıştır. Adı geçen kongrenin çalışmalarında; Türkiye'nin üç tarafının denizle çevrilmiş olması, uzun kenarları boyunca kıyıya paralel dağ sıralarının bulunuşu, bu dağların yüksek, ama az engebeli olan orta kesimi deniz etkisinden ayırması, bu yüzden kıyı şeridiyle iç kesimler arasında iklim, doğal bitki örtüsü, tarım çeşitlerinin dağılımı ve bunların ulaşım sistemlerine ve konut tiplerine etkisi gibi etmenler göz önünde tutulmuş ve Türkiye'nin dört kenar bölgeyle, üç iç bölgeye ayrılması mümkün olmuştur.

  Tespit edilen yedi bölgeden ilk dördüne komşu olduğu denizin adı verilmiştir (Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgeleri). Diğer üç bölge de Anadolu bütünü içindeki yerlerine göre adlandırılmıştır (İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri).


  Coğrafi bölgeler il il baz alınarak değil oranın iklimi baz alınarak yapılmıştır.

 • Hocam tamam da biz istasyon tahmini yapmıyoruz Bölge ve Şehir tahmini yapıyoruz, Çanakkale ilimiz hem Marmara hem de Ege Bölgesi içinde yer almaktadır. Neyse konuyu fazla uzatmayalım herkese iyi forumlar.

  İstasyon tahmini yapmıyoruz ama Ayvalık ilçesinin Ege'ye ait olduğunu söyleyip; Çanakkale iki bölgede dediniz. Bende bir başka ilçe olan Merkezin bu durumda Marmara'da olduğunu söyledim. Burada her şehrin konum analizini yapmayacağız diye düşünüyorum, hangi ilin hangi bölgede olduğu çok açık. Bahsettiğiniz coğrafi kongrede yapılan listede şu şekilde:  Bu durumda Ankara Karadeniz'de, Antep Akdeniz'de, Bursa'da Ege bölgesinde, Bilecik Karadeniz'de mi oluyor? Tabii ki çoğunluğun ve idari merkezin bulunduğu yer esas alınıyor.


  Bencede konuyu fazla uzatmayalım, saçma yerlere gidiyor. İyi forumlar.

  There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change... • Fease her zaman yaptığımız bölge her zaman yaptığımız illerden birisi.Biz bu iş de yarısı ege de yarısı marmara da muhabbeti yapmıyoruz.Çanakkale Marmara bölgesindedir.Eğer marmara yazdıysanız ve ben puan vermediysem hatırlatın tekrar göndereyim.

 • En yüksek bonus bugün saat 23.59'da mı sona eriyor ? Gün bonusu yani demek istediğim

  Bugün için ekstra bonus yok.Eğer mesaj yazdıysanız ve bugün 23:59 a kadar düzenlerseniz pazartesi bonusu üzerinden değerlendirilir.Ama bugün mesaj yazıp yarın gün içinde mesajı tekrar düzenlerseniz bonus puan alamazsınız.

What's Happening in the Forum?

  1. Topic
  2. Replies
  3. Last Reply
  1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.7k

   • Vintersaga
  2. Replies
   3.7k
   Views
   296k
   3.7k
  3. Yildirim5734

  1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 1.5k

   • Interstellar
  2. Replies
   1.5k
   Views
   49k
   1.5k
  3. sura16

  1. Deprem Bildirim Konusu 11k

   • Gray Cities
  2. Replies
   11k
   Views
   756k
   11k
  3. Narsil

  1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım 2020) 442

   • Samet
  2. Replies
   442
   Views
   50k
   442
  3. onurcanN

  1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 263

   • Samet
  2. Replies
   263
   Views
   3.8k
   263
  3. Samet

  1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020)

   • Samet
  2. Replies
   0
   Views
   44

En Çok İfade Gönderilenler

  1. Topic
  2. Replies
  3. Last Reply
  1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020)

   • Samet
  2. Replies
   0
   Views
   44
  1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama

   • Samet
  2. Replies
   0
   Views
   18
  1. Sonbahar’dan Kötü Haber Var…

   • HF Bot
  2. Replies
   0
   Views
   38