Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zonguldak diyagramında yağışlar üst seviyelerde iyi yağışlar gelecek denizler sıcak soğuması lazım altyapı hazırlanması açısından bu önümüzdeki 24 Kasım sistemi bölgemiz adına iyi gelecektir.Yağış sıkıntımız Batı Karadeniz olarak bir nebze giderir.Şu aysonu sistemini takip etmemiz lazım gemle ecmwf gayet güzel çıktı.Bundan sonra heyecan aksiyon başlar görelim bakalım ne olacak Mevlam neylerse güzel eyler.29f5f596eb7.gif

• 25'inden sonra kar gorucem gibi

Eflani, Ovacık, Eskipazar Bu sistemi garantiledi gibi ilk kar yağışı görülür kayak merkezide kar yağışını alır +15 cm örtü oluşturabilir.Muhtemelen köyler yükseklerde aynı şekilde ilk kar yağışı alır.Karabük adına Merkez, Safranbolu, ve Memleket Yenice için biraz daha vakit var bence ama takibe devam hocam yarı yarıya göreceksiniz gibi.Bu sistem olmazsa Aralık ilk haftası yine 6-7 gibi uzun vadede soğuk ve yağışlı sistem görüntüsü var bekleyelim bakalım ondan bizede bişeyler düşer gibi.Vade kısaldıkça netleşir.

• Zonguldak'ta da Beycuma yüksekler, Gaca, Gökçebey Yüksekler, Devrek'te +300 metrede kar ihtimali +

Kızılcaören Yaylası

Kızkulak Yaylası

Damlı Yayla

Ziyaret (Zıyrat) Yaylası

Karazan Yaylası

Bacaklı Yaylası

Bölüklü Yaylası

Gölcük Yaylası

Aksu Yaylası

bu konumlarda Yayla olarak ilk kar yağışları düşebilir bu sistemle beraber..Örtüde yapabilir.

• Bursada Mudanya ve Gemlik dışında 6 derece ve altında kaldı gece, Nilüferde 2.3 dereceye indi, eksili değerlere inen yerler var.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Mevsimsel Tahminlerin inadına. Afyon'dan kar manzarası atayım. Sinerji yaşatalım. GabelBerg10

Yaşadığım son efsane sistem 9-12 Şubat 2015 sistemi. :boat: Resimler 11 Şubat 2015 sabahına aittir. Böyle sistem alamayalı çok uzun zaman oldu. Fotoğraflara bakıp iç geçirmekten başka bir şey yapamıyorum. Ama o kış bu kış gelecek böyle sistem inşaAllah.:)--:)--

• afyona şu yağan karın yarısı sadece 1 kere bıle yagsa kendı sehırıme,100 defa razıyım..

İnşaAllah yarısı değil aynısı yağar hocam.Bu yağış performansını sürdürsün Yalova uygun soğuk gelirse ben alacağına inanıyorum.:)--:)--:)--

• Diagramme GEFS

22-23 ü için birkaç senaryo başka takılmışlar, ancak gözler 24-28 Kasım arasında..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• İnşaAllah yarısı değil aynısı yağar hocam.Bu yağış performansını sürdürsün Yalova uygun soğuk gelirse ben alacağına inanıyorum.:)--:)--:)--

hocam oncelıkle selamlar.sızın oraya yagan kar en az yerde 1 hafta kalıyor.bızde cogunlukla yagıs durdugu an erimede baslıyor..bir baska olsa gerek afyonda kar keyfi..saygılar

• hocam oncelıkle selamlar.sızın oraya yagan kar en az yerde 1 hafta kalıyor.bızde cogunlukla yagıs durdugu an erimede baslıyor..bir baska olsa gerek afyonda kar keyfi..saygılar

Hocam inanır mısınız? Geçen Ocak ayında yağan kar bir ay kalmıştı.En güzel yanı o iç kesimlerin kar yağıyor en az 1 hafta kalma garantisi var.:)--

https://www.infoclimat.fr/clim…0/janvier/2020/afyon.html

Buradan incelebilirsiniz.:)--