Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • zaman yaklastikca marmara icin pek sistem falan kalmadi diyo modeller guzel bi lodos yagmur persemde kuru soguk biraz kar serpeler catilar beyazlar kiyilar icin 2 ci salinimda kuru soguk cekeriz marmara dogusunda ara ara kar gecisleri olur karedeniz cosar bu sistemle

• GFS sistemi bitirmiş bildiğin(konumum adına), kuru soğuk çekersiniz diyor konumuma kuru soğuk olcana bari hava ılık ve yağışlı olsa daha iyi 2.sistemde pek yaramıcak gibi umarım Şubat 2. yarı iyi olur yoksa ben merhaba bahar demeye başlıcam.Tek umut ECM kaldı artık.

• Sorun yok hocam herkesin hakkı o güzelliğe eşlik etmek.Dilerim doğudan batısına hak ettiğimizi alırız.

Tekrardan kirdiysam ozur dilerim.Kimseyle aram bozuk olsun istemem.Tek temennimiz beyaz rahmetten ulkece faydalanmak.Yanlis cumle kurmus olabilirim uzuntuden tekrardan kusura bakmayasin.

• Gündüz sahil kesimlerde örtü olmayabilir daha çok 100-150 rakım üstü ama akşama olacaktır diye düşünüyorum ben ilk sistem için. 2. dalagyı kaybettik sayılır ben ondan ümidi kesmek üzereyim son umut akşam çıktılarınıda görelimde ona göre artık.

Söylediklerimi geri alıyorum ilk sistemi çöp etti Gfs resmen Ecmye benzedi. Sistem mistem kalmadı ortada şuanlık 2. sisteme gelirsek ecmyide görmek lazım ama oda kötü gibi şaka gibi resmen ya.

• Balıkesir merkez adına gerçekten çok üzgünüm.allahtan hayırlısı artık... doğu Karadeniz li arkadaşlara hayırlı olsun sistem...doya doya bizim yerimizede tadını çıkarsınlar darısı başımıza inşallah.. ama artık bu saatten sonra zor gibi duruyor konumum adına gerçekten çok üzgünüm..

• Söylediklerimi geri alıyorum ilk sistemi çöp etti Gfs resmen Ecmye benzedi. Sistem mistem kalmadı ortada şuanlık 2. sisteme gelirsek ecmyide görmek lazım ama oda kötü gibi şaka gibi resmen ya.

Şaka deyil hocam malesef gerçek...

Bi ara kendisi -16 lar ve -46larla gözlerimizi boyadı sabah kör etti.

• Söylediklerimi geri alıyorum ilk sistemi çöp etti Gfs resmen Ecmye benzedi. Sistem mistem kalmadı ortada şuanlık 2. sisteme gelirsek ecmyide görmek lazım ama oda kötü gibi şaka gibi resmen ya.

Artik sinirden guluyorum hocam😃😃.Bir gunah mi isledik bu rahmet bize gelmiyor diye dusunuyorum artik.Baska aciklamasi yok.

• Gem sabahkine benzer ama diğer modellerin hepsi doğulu veriyorken anca kendi çapında eğlenir diyorum. Hiç bi modele güven kalmadı malesef en kötü senaryoya hazırlayın kendinizi piyangodan birşey çıkarsa ne ala yoksada yapacak birşey yok.

• Gem sabahkine benzer ama diğer modellerin hepsi doğulu veriyorken anca kendi çapında eğlenir diyorum. Hiç bi modele güven kalmadı malesef en kötü senaryoya hazırlayın kendinizi piyangodan birşey çıkarsa ne ala yoksada yapacak birşey yok.

Belkide ilk defa şehir merkezleri olarak bir kışı örtüsüz kapatacağız... bence bu da iyi bir şey:P

• Endless örtüsüz mü? Havada kar görseydik keşke :)) Bu senenin trendi başından beri bu zaten. Bir iş nasıl başlarsa öyle devam eder. Her sene aynı şeyi görüyoruz yani nasıl başlarsa öyle gidiyor Azlağ ümitlerinizi de boşuna kabartmayın derim sinir hastası olmaya değmez yani bu sene de sağlam sistem alamayız ki bu endekslerle

• Artik sinirden guluyorum hocam😃😃.Bir gunah mi isledik bu rahmet bize gelmiyor diye dusunuyorum artik.Baska aciklamasi yok.

Valla ben bu işten birşey anlamadım bu kadar kısa vadede böyle değişiklikler insanın acayip sinirini bozuyor birisi 60.saatde bozar diğerleri 96-120.saatde ne diyeceğimi bilemedim. Bu sistemler ya çok batılı gelip bizi sıyırıyor yada çok doğulu geliyor bir şekilde pas geçiyoruz son 3 -4 senedir. Ecmde kötü gelirse bu kışı kendi adıma bitireceğim.

• Endless örtüsüz mü? Havada kar görseydik keşke :)) Bu senenin trendi başından beri bu zaten. Bir iş nasıl başlarsa öyle devam eder. Her sene aynı şeyi görüyoruz yani nasıl başlarsa öyle gidiyor Azlağ ümitlerinizi de boşuna kabartmayın derim sinir hastası olmaya değmez yani bu sene de sağlam sistem alamayız ki bu endekslerle

Benim bu 8 şubat sisteminden sonra beklentim yok. 8 şubatı takip etmeye devam edeceğim. Sonrasında kışı kapatacağım son yıllarda şubat bahar tadında geçiyordu bu sene ocağı öyle geçirdik. :)

Einmal editiert, zuletzt von Endless ()

• Valla ben bu işten birşey anlamadım bu kadar kısa vadede böyle değişiklikler insanın acayip sinirini bozuyor birisi 60.saatde bozar diğerleri 96-120.saatde ne diyeceğimi bilemedim. Bu sistemler ya çok batılı gelip bizi sıyırıyor yada çok doğulu geliyor bir şekilde pas geçiyoruz son 3 -4 senedir. Ecmde kötü gelirse bu kışı kendi adıma bitireceğim.

Bende oyle hocam.Bundan sonrasi icin umit yok zaten.Bende kapatacagjm bundan sonra.