Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

• Siklon tam istedikleri gibi olunca istlular böyle gelsin diye ama az dogusuna yarayınca batilasin batilasin diyolar 2017 de siklon kocaeli sakaryadan çıktı 50 cm den fazla kar aldı ist yine aynı olcak gibi gözüküyo

• Su goruntude imkansiz hocam.

toplam yağış miktarında 20 cm alırız ama görebileceğimiz net kar birikintisi 7-8 cm'yi geçmez. Ecmwf'ye dayalı konuşursak 8-9'u gibi daha şanslı bölgemiz. Bir de özellikle göl kaynaklı yağışlar esentepeyi daha fazla kara gömer.

• Bu iş 3 Ocak 2019 a evrilmeye başladı maalesef git gide ortalama artıyor. Şuan ortalamanın ve gfs nin -8 verdiğine inanmıyorum o kırpılarak -4 civarlarına artacağını düşünüyorum. Umarım yanılırım...

Hocam basıncın daha fazla düşmemesi lazım.Eğer basınç 985lere gerilerse sınırda olan sıcaklık daha da yükselir. Kıyıların neredeyse tamamı yağmur alır. Son ana kadar bekleyeceğiz.

• toplam yağış miktarında 20 cm alırız ama görebileceğimiz net kar birikintisi 7-8 cm'yi geçmez. Ecmwf'ye dayalı konuşursak 8-9'u gibi daha şanslı bölgemiz. Bir de özellikle göl kaynaklı yağışlar esentepeyi daha fazla kara gömer.

Elimizde bir umut hala var ama gfs istikrar ederse bir sey goremeyiz su goruntude.Sapanca golu gol etkisi yapmaz.Oldukca kucuk bir alana sahip.O Amerikadaki gollerde oluyor burada oyle bir sey soz konusu degil.

• MGM Bursa için sistemi resmen bitirmiş. Perşembe sıcaklılara 4/2 vermiş o sıcaklıkta kar olmaz. Cuma da yağış yok denecek kadar az. Pek bi örtü olmaz. Bol bol kuru soğuk yicez. Geçmiş olsun bize hemşerilerim :(

• Elimizde bir umut hala var ama gfs istikrar ederse bir sey goremeyiz su goruntude.Sapanca golu gol etkisi yapmaz.Oldukca kucuk bir alana sahip.O Amerikadaki gollerde oluyor burada oyle bir sey soz konusu degil.

Hocam linkini aradım bulamadım ama MGM'nin e-kütüphanesinde okumuştum. Ülkemizde bazı göller bulundukları yöreye göre yağış sistemlerine etki ediyor. Bunlardan biri de Sapanca gölü. Yukarı doğru çıkan havayla birlikte Esentepe de soğumasıyla yağışlara sebebiyet veriyor. Aynı durum kartepe için de geçerli.Ayrıca sakarya konumu itibariyle de yağış almaya müsait bir yer.

• MGM Bursa için sistemi resmen bitirmiş. Perşembe sıcaklılara 4/2 vermiş o sıcaklıkta kar olmaz. Cuma da yağış yok denecek kadar az. Pek bi örtü olmaz. Bol bol kuru soğuk yicez. Geçmiş olsun bize hemşerilerim :(

noldu yahu daha 1 saat önce ateş ediyorduk??

Sakin ol daha bir şey bitmedi MGM ECM ye bağlı ECM düzelirse oda düzelir GFS kar veriyor beklicez bakalım.