Deprem Öncesi Doğada Değişim/İşaret

• İstanbul için 2 tane 7.4 deprem mi daha yıkıcı olur 1 tane 7.5 mi enerji olarak aynı şeye denk geliyor

Her ikisi de yıkar, İstanbulu. 7.5 büyüklüğündeki deprem 7.4'ten 10 kat daha büyük ve 30 kat daha şiddetlidir, dolayısı ile etkisi afet olur. 7.4'ün Gölcük de neler yaptığını gördük, bunun 2 tane olması korkunç bir şey. Kaldıki İstanbul'un yıkım sınırı 6.3. Yani bu ve bundan büyük depremler kent için kabus demek.

• PergamoN

Bu rengi oluşturabilecek bir kaç olasılık var.

Bir tanesi bir şekilde suya karışan kimyasallar,

diğeri, toprak ypısında olan ve/veya suyla karışık yada çamur, kil gibi malzemelerle karşık demir bileşenleri.

İlk seçenek için ok fazla yorum yapamam ama, ikinci secenekte deprem ile ilişkili bir durum olma olasılığı bana göre mevcut.

Ama benim görüşüm, bir deprem habercisi değil de, oluşan bir depremin sonucu olduğu yönünde.

kolay gelsiin.

• Geçmişten şöyle bir haber buldum hocam.Jeotermal firmasının dereye saldığı akışkan demir fazlalığı olduğunu söylemiş haberdeki kişi.Jeotermal var mı yakınında ya da derede geçen?

https://www.hurriyet.com.tr/gu…kan-golune-dondu-40966788

Perdeyi araladığınızda güneşi esirgemiyorsa gökyüzü, o güzel günlerin bedelini ödeyen şehitler ve geride bıraktıkları vardır.:flag_Turkey::flag_Turkey::flag_Turkey:

Edited once, last by Cagatay17 ().

• Geçmişten şöyle bir haber buldum hocam.Jeotermal firmasının dereye saldığı akışkan demir fazlalığı olduğunu söylemiş haberdeki kişi.Jeotermal var mı yakınında ya da derede geçen?

https://www.hurriyet.com.tr/gu…kan-golune-dondu-40966788

Olmaz mı? Özellikle Germencik ilçesi civarında çok fazla var. İnsanların evlerinin üstlerinden, yanlarından dahi geçiriliyor boru hatları.

• Yakınlarda büyük bir fabrika yok diye biliyorum, bizim köy biraz daha uzakta kalıyor bölgeye çok hakim değilim ama çamurda değildi ,dediğiniz gibi başka bileşenler mevcuttu büyük ihtimal suda,Bölge formasyonunu incelemek lazım depremlerin tetiklediği bir oluşum olabilir dediğiniz gibi ama bugün düzelmiş rengi çamurlu suya dönmüş.

Cagatay17 Bölgede jeotermal kaynak mevcut ama çok sık değil ,belli yerlerde çıkıyor özellikle köylerin olduğu yerlerde yüzeye çıkan oluşum yok diye biliyorum kazılıp araştırılması lazım. Aydın/germencik veya Kütayha/simav gibi değil Gelenbe'nin kuzeybatısında savaştepe'de mevcut (menteşe kaplıcaları) .

Murat4510 Gelenbe Manisa ile balıkesir arasında kalıyor manisa/kırkağaça bağlı , Gelenbe fay zonu ise devam eden akhisar/kırkağaç deprem lokasyonlarının hemen kuzeyi

• Teşekkür ederim hocam bilgilendirme için.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Deprem Bildirim Konusu 11k

• Gray Cities
    2. Replies
      11k
      Views
      742k
      11k
    3. Balkanlar

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.5k

• Vintersaga
    2. Replies
      3.5k
      Views
      283k
      3.5k
    3. Gokhanhocaoglu

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      45k
      1.4k
    3. Interstellar

1. 🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.7M
      23k
    3. kutup75

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 12k

• Samet
    2. Replies
      12k
      Views
      757k
      12k
    3. ataberkgnay

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım 2020) 431

• Samet
    2. Replies
      431
      Views
      48k
      431
    3. Interstellar

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Şahsi Tahminler ve Yorumlar (2020/2021 Kışı) 8

• Aytac
    2. Replies
      8
      Views
      231
      8
    3. DoquKaradeniz28

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 13

• Samet
    2. Replies
      13
      Views
      350
      13
    3. bjk123

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      264