2019/20 Kışı Genel Görünümüm (Kasım Sonu Aralık Başı İzle Ve Gör Sistemi)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aralık başında ancak görülecek bir güzellik kasım başına görünüyor

Bize gelir gelmez ayrı şey

Ama çok güçlü çekirdek , merkezinde -16 var

Evet normalde o soğuklar Kasım sonu Aralık başı civarı gözükürdü eğer o soğuklar aşırı törpülenmezse ilginc bi durum olacak. İnceği yer olarak balkanların diyagramlarındada bi hareketlilik söz konusu batılı inebilme ihtimali var gibi göreceğiz bakalım neler olacak.

• Ürküteceksiniz henüz sadace uzaktan kokusunu aldığımız sistemi bırakın nereye inmek istiyorsa oraya insin. ^^

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Ürküteceksiniz henüz sadace uzaktan kokusunu aldığımız sistemi bırakın nereye inmek istiyorsa oraya insin. ^^

Doğmamış çocuga don biçilmez...

Biz daha sistemin ilk sinyallerini aldık istikrar sağlasın diye uğraşıyoruz, şimdiden nereye ineceğini kimse bilemez moralinizi bozmaya gerek yok arkadaşlar.

Önceki sayfalarda sistem aşamaşrı ile ilgili bir yazı yazdım arkadaşlar bilmeyenler baksın derim.

Bu arada sanada selamlar Artisokrat dostum iyi akşamlar...:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Tahminimce bu sistemi, A.b yardımıyla bahsettiğiniz gibi inecek olduğunu varsayarsak(söylemek icin cok erken).

A.b çok yüksek ihtimalle soğukları büyük oranda kıracaktır. Çok güçlü sistemler alcak basınç yardımıyla indiğinde o zaman yurdumuzun çoğu yeri güzel ekmek yiyor . Bu yıl o sistemlerden en az 1 tane almamız dileğiyle 😀

Einmal editiert, zuletzt von Dincer41 ()

• Fark belli gem ile gfs arasında.. Kısacası gem demiş ki sistemi kusursuz istiyorsan atlantik te derin ab yerine ideal 995 yeter demiş gece gfs modeli 945 mb indirmiş. Fark çok ancak benim beklentim 975 mb olarak kalabilir orada ki a.b.buda sistemi batı avrupaya atar erir gider biz yb de kalırız. Garip bir sistem bu dönem de potansiyeli yüksek en azından tek ilgimiz atlantik üzerinde ki ab gibi duruyor

• Fark belli gem ile gfs arasında.. Kısacası gem demiş ki sistemi kusursuz istiyorsan atlantik te derin ab yerine ideal 995 yeter demiş gece gfs modeli 945 mb indirmiş. Fark çok ancak benim beklentim 975 mb olarak kalabilir orada ki a.b.buda sistemi batı avrupaya atar erir gider biz yb de kalırız. Garip bir sistem bu dönem de potansiyeli yüksek en azından tek ilgimiz atlantik üzerinde ki ab gibi duruyor

Kesinlikle size katılıyorum hocam. Önemli olan atlantilteki Ab sadece güçü ve konumu işi belirler ,birde ingiltere -İskandinavya arası parazitler önemli. O dediğiniz Ab yi gfs çok şişiriyor Gem çok cılız bırıkıyor. En ideal basınç veren şu anlık Ecmwf.

Takibe devam:)

Selamlarımla...

• Bakın dostlar, ECMWF sistemi özelikle ve istikrarla veriyorsa vardır bir bildiği ve her zamanki gibi gfs başta sistemi belli eder sonra dükkanı Ecmwf ye devren verir, Ecmwf düzene getirince sistemi, gfs tamamdır der oda vermeye başlar... Bu durum genelde hep bu şekilde gider. Modelleri takip edenler bilir...;)

Yani eğer şuan Gfs sistemi verip ecmwf vermese idi işte o zaman kuşkuya düşerdim...

Gfs öğlen ve akşam güncellemesi cidden önemli bu bukadar önemli ise ECMWF dahada önemli eğer bu akşam sistemi ecmwf vermez ise tamamen soru işareti (?).

Herkese selamlar olsun...

Hayırlı günler.:)

• Haklısın,Yıllardır böyledir uzun vadede ECMWF istikrarı oluşturur 120.saatten sonra da GFSye devreder.

GFSnin sabah ve gece güncellemelerini biraz baştan sağma yaptığını hepimiz biliriz.Zaten çok hızlı güncellenir.