İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Estate Ferhatpaşa/ Ataşehir

Tuzla ve doğusu gayet açık demekki kümelenme anadolu yakasının batısında ve diğer yakada, hatta zorlasam bulut yok diyebilirim:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• berkay_tuku bu gün çektim fotoğrafı hatta biraz önce, bulutlar şu an bu şekilde değişik bir bulut. geçen günlerde olduğu gibi, depremlere alakalı ne düşünüyorsun bulutlar ile alakalı şahsen merak ettim düşüncenizi.

Biraz önce:

f10853f.jpg

509c80769d214066.jpg

2b8e77.jpg

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Einmal editiert, zuletzt von Berkay34 ()

• Amerika kasırgaları ve California bölgesinde depremleri durdurmak için Haarp kullanmayı unutuyor galiba! hay Allah :)

• Amerika kasırgaları ve California bölgesinde depremleri durdurmak için Haarp kullanmayı unutuyor galiba! hay Allah :)

Arkadaşın yerinde olsam şöyle cevap verirdim ; HAARP doğal afeti engelleyemez HAARP'ın sıkça konuşulan olayı zaten (yapay) şeyler ürettiği . Yani Kasırga ve Deprem orda doğal oluyor onu engelleyebilcek birşey zaten yok . Amaç yapay üretmek :) Umarım anlatabilmişimdir , yanlış anlaşılmasın ben arkadaşın düşüncesinde değilim zaten :)

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Arkadaşın yerinde olsam şöyle cevap verirdim ; HAARP doğal afeti engelleyemez HAARP'ın sıkça konuşulan olayı zaten (yapay) şeyler ürettiği . Yani Kasırga ve Deprem orda doğal oluyor onu engelleyebilcek birşey zaten yok . Amaç yapay üretmek :) Umarım anlatabilmişimdir , yanlış anlaşılmasın ben arkadaşın düşüncesinde değilim zaten :)

Hadi senin dediğin gibi olsun,kış zamanları ciddi derecede zarar veren soğukları engellemek için basınç dizilimi yapabilirler o zaman :) Göller,denizler donuyor o derece ciddi soğuk alıyor adamlar.Ya da düşman ülkelere neden sürekli kuraklık verici havalara neden olmuyorlar? :)

• Berkay34 Sizin lokasyon da gökyüzü açık ben gün ortasında Abdullah Emin Eren 'in attığı fotoğraf gibi bir kararmadan söz ettim.Alt seviye bulutları için fazla karanlık ve basıktı hava bir ilişki kurulabilir mi vs ya da tesadüf mü onu ölçmek için iyi olabilir mi diye kendi kendime düşündüm. 2 akşam önceki karartı da normal değildi.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Üst üste mesajlar için üzgünüm ancak malumunuz herkes depremi konuşuyor şu sıralar. Ancak ECMWF'nin verdiği önemli bir sistem belirtisi var güzel bir cephe hattı var anomali olarak hayli etkin. Verilerin netleşmesi epey bir süre alacak gibi farklı telden çalıyor modeller. 4-5 Ekim tarihi göze çarpan nokta şimdilik.

e9e9c97518d0.png

• Arkadaşın yerinde olsam şöyle cevap verirdim ; HAARP doğal afeti engelleyemez HAARP'ın sıkça konuşulan olayı zaten (yapay) şeyler ürettiği . Yani Kasırga ve Deprem orda doğal oluyor onu engelleyebilcek birşey zaten yok . Amaç yapay üretmek :) Umarım anlatabilmişimdir , yanlış anlaşılmasın ben arkadaşın düşüncesinde değilim zaten :)

HAARP yalnızca bir iyonosfer araştırma projesidir. Hakkındaki diğer söylentiler temelsiz ve imkansız komplolardan ibaret.

• Gem beklentilerime tercüman olmuş. Umarım gelmez 4-5 Ekim sanırım ilk kez bir sistemin gelmemesini diliyorum o da patern dolaylısıyla hep bir sonrasını düşünmek gerek.

• Gem modeli şuanda diğer modellere ve ortalamalara göre pek inandırıcı gelmiyor. Ha serinlik olacak gibi yağışla beraber ama Gem modelinin verdiği gibi bi görüntü yok şuanda. Ek olarak Ecm sabahki çıktısıda çöp sıcak çıktı vermiş.

graphe_ens3_ywf5.png

graphe_ens3_mdy4.png