İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Bana göre Mart sonu ile Ekim sonu aynı tutarlılıkta :)

Bahar ayının getirdiği tutarsızlık ve modellerin tutarsızlığını hesaba kattığımızda bunların türevi alınarak yapılan kar analizi hesaplaması sonucunda İstanbul'da kar ihtimali %3.7 çıkıyor. Kartepe için bu oran %67.4 iken Anadolu yakası sahilleri(İstanbul'un çölleri) bu oran %0.1'e kadar düşüyor. :)

->Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

->Karşılaştığın herkes hakkında hiçbir şey bilmediğin bir savaşta savaşıyor. Nazik ol. Her zaman.

• ben takip etmediğim gibi geleceği varsa dönsün geri, havanın sağlam ısınması lazım ki orajlar başlasın:)

Bu yıl orajlarda "sınırda" kalmasın abi. :S

Böyle bir kışın çiftesi pek olup, sert orajlar yaşatabilir. :/8103*:/8103*:hfyeni (29):

->Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

->Karşılaştığın herkes hakkında hiçbir şey bilmediğin bir savaşta savaşıyor. Nazik ol. Her zaman.

Edited once, last by Vintersaga ().

• Bu yıl orajlarda "sınırda" kalmasın abi. :S

Böyle bir kışın çiftesi pek olup, sert orajlar yaşatabilir. :/8103*:/8103*:hfyeni (29):

ben 1 ay evvel sana yazmıştım özelden, bu sene orajlarda sertlik derecesinin artmasını bekliyorum, artık iklim olarak yavaş yavaş tropik iklim vari bir duruma geçiş var geçen sene sonbahar burada kasırga ihtimalini kovaladığımızı hatırlayalım, yaşanan dolu olayını unutmayalım. Downburstler artacaktır, tahminim bu yönde..

• Bahar ayının getirdiği tutarsızlık ve modellerin tutarsızlığını hesaba kattığımızda bunların türevi alınarak yapılan kar analizi hesaplaması sonucunda İstanbul'da kar ihtimali %3.7 çıkıyor. Kartepe için bu oran %67.4 iken Anadolu yakası sahilleri(İstanbul'un çölleri) bu oran %0.1'e kadar düşüyor. :)

:D

• ben 1 ay evvel sana yazmıştım özelden, bu sene orajlarda sertlik derecesinin artmasını bekliyorum, artık iklim olarak yavaş yavaş tropik iklim vari bir duruma geçiş var geçen sene sonbahar burada kasırga ihtimalini kovaladığımızı hatırlayalım, yaşanan dolu olayını unutmayalım. Downburstler artacaktır, tahminim bu yönde..

Doğrudur abi, imza...

Aşırı hava olayları artık meteoroloji forumlarında kar yağışının önüne geçebilir ki geçen yaz bir örnek yaşadık..

• Sıcak hava/soğuk deniz, soğuk hava/sıcak deniz şeklinde mevsim geçişi esnasinda olağan dışı (mevsim normallerinde seyretmeyen) seyrederse, orajların kuvveti artar. Baybars hocamin dedigi gibi tropik iklime gidiş bunun etkisini arttiracaktir.

• ben takip etmediğim gibi geleceği varsa dönsün geri, havanın sağlam ısınması lazım ki orajlar başlasın:)

Kışın takvimsel olarak yarın geceye kadar devam edeceğini ve büyüklerimizin Mart için hatta konu istanbul olduğunda Nisan'in ilk 15 günü için söyledikleri düşünüldüğünde bir de üstüne üstlük aylık tahminlerimizde bu ayın ve nisan ilk yarısının mevsim normalleri altında kalacağını öngördüğümüzü hatırladığımızda bu görüntülere şaşırmamak lazım. Oraj için sizinle birlikte Mayıs ayında ben de takibe varım elbette onun tadı da farklı. Bu sene Allah korusun bizi kuvvetli Medicane lerden geçen seneki gibi siyirmayabilir bu sefer!