İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ümitvar olmak lazım. Ancak şu görüntü İstanbulda öyle adam akıllı kar falan yapmaz. Birkaç güne işin rengi belli olur. Her türlü yağışlı bir sürece gireceğiz tek mutlu olduğum nokta o.

• Salinim olacagi belli ancak nereye orta avrupa mi, balkanlar mi, biz mi? GFS bunda sonraki guncellemelerinde bu senaryolari deneyecektir, takibe devam..

Sehrimiz icin her yerinde kar istiyorsak kopan cekirdegin daha soguk olmasini ummaliyiz, malum bu donemde karadeniz sicak, balkanlar yeterince soguk degil.Acikcasi girit mugla yada bati akdenizde yeri farketmez bir ab istemem su goruntuye gore, ab oldumu soguklari kiracaktir, ancak yukaridan sibirya karakterli saglam soguk olursa olabilir.

Gun icinde onemli guncellemeler olacak sehrimizin her yerinde kar ortusu gormeyeli 2 seneden fazla oldu, artik beyaz gelinlige kavusmaliyiz..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

Einmal editiert, zuletzt von Narsil ()

• "Balkanlarin soguk olmasi" ne anlama geliyor? Tam olarak aciklayacak biri var mi? Cunku benim bildigim havanin sogumasi gelen soguga bagli. Deniz gibi gec sogumaz

eğer balkanlar soğuk olursa özellikle karayelli-batı karayelli sistemlerde ki genellikle sibirya desteklidir, sibirya soğukları daha aşağı katmandan ilerliyor, yer seviyesinin soğuk olması demek balkanlardaki bu soğuğun trakya üzerinden ülkemize taşınması demektir. 6 ocakta yaşadığımız sistem buna son ve güzel örneklerden biridir

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Dünde yazmıştım bugünde yazıyorum Bulgaristan,Trakya bu halde iken sırf Karayel var diye ciddi ciddi kar bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacaklar.

108-778GR.GIF?20-0

Balkanlar,Trayka şu şekilde olmadıktan sonra istediğin kadar Karayel olsun

12-778GR.GIF?

21 Aralık 2012 bile Balkanlar yer seviyesi sağlam

archives-2012-12-21-6-5.png

• Forumda aylarca kayıp olup forumun en yoğun olduğu 2-3 ay gelip kendi sitelerinin,gruplarının reklamlarını HF üzerinden yapmaya çalışanlara yönetim tarafından göz yumulmayacaktır.Bilgilerinize.

• Sinerji yaratmak lazım uzun zamandır bekliyoruz ve önümüzde de heyecan yaratacak görüntüler var. İnşallah bu sefer bizim lehimize güzel snoptikler oluşur ve gün geldiğinde büyük bir zevkle radar takibi yaparız. Öğle güncellemesini heyecanla bekleyelim

• Bence sure lazim. Modeller eski formunda hic degil (bunun sorumlusu insanoglu,bizleriz). Gfs 0h'da bile degismis. Yani, 200lu saatler belki 20 kere daha degisir. 24-25ine kadar bekleyecegim ben...

İstanbul diyagramına baktığımda ortalamaya göre konuşursak ayın 22'sinden Ocak'ın 3'üne kadar kesintisiz yağış ve yaklaşık -3 -4'lerde yani ip gibi bir görüntü var... Bu ne zaman oluşsa ben diyagramın ortalamasında bu süreçte aşağıya veya yukarıya doğru yönlenmeler beklerim.. çünkü İstanbul da dahil ülkenin hiçbir yerinde yaklaşık 12 gün kesintisiz yağış ve hele ki kışın aynı 850 sıcaklığı olması mümkün değil.. dolayısıyla yılbaşına doğru 850 yükselmesi sonra yeniden bir düşüş ya da bu türden farklı bir senaryo oluşması, yani ip görüntünün bozulması çok muhtemel.. bakalım neler olacak...

• bende beğendim potansiyel çok yüksek.

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.