İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Gönül istiyor laradelik, Godzilla, efsane... Ama buna da şükür. Bu saatten sonra yerde örtü oluşturan kışta olduğumuzu hatırlatan her sisteme varım. Şu haliyle en kötü 9-13 Aralık 2013 gibi olur diye tahmin ediyorum. Bir godzillaya evrilmesi şimdilik zor görünüyor. Şubat sonunda bir atak daha olabilir, eğer gröland blokajı olmazsa.

Neyse bakalım yarından itibaren kaldığımız yerden devam. Yağmurlarla bir açılış yapalım. 7-9 Şubat arasında da şöyle yüksek kesimlerde kar atıştırma ihtimali var. Allahtan bugün kapalı, sisli ve soğuktu yoksa dün tomurcuklanma yapan ağaçlar bugün çiçeklenirdi.

• Bu tür meteorolojik hadiselerde denize yakin semtler, iç kesimlerden daha soguk olabilirler. Sisin bu tür bir terselme durumu söz konusu olabilir zaman zaman

Haklısınız hocam sabah Merter'den üşüyerek hırkam üstümde metroya bindim Başakşehir'de indiğimde hava günlük gülistanlıktı çıkarmak zorunda kalıdm hırkayı. En fazla ne kadar değişebilir ki hava şartları o sürede? Belki de metronun hep sıcak olması etki etmiştir bana :)

• Haklısınız hocam sabah Merter'den üşüyerek hırkam üstümde metroya bindim Başakşehir'de indiğimde hava günlük gülistanlıktı çıkarmak zorunda kalıdm hırkayı. En fazla ne kadar değişebilir ki hava şartları o sürede? Belki de metronun hep sıcak olması etki etmiştir bana :)

Yüksek basincin, aksam gece ve sabah saatlerinde meydana getirdigi soguma denize yakin yerlerde sise sebep olur. Yükselti arttikca sicaklik farki kalmayacagindan sis görülmez. Nasil ki gün ortasi sicaklik yukselince fark kalmayip sis kalkiyorsa oda ayni sey.

• Bu arada bir dipnot gecmek istiyorum. Kafalarin karismamasi icin.

Sis hadidesi, gece gündüz arasinda ki sicaklik farkinin fazla olmasi durumunda oluşur... Fark ortadan kalkinca sis de kalkar. Ülkemizde sis en çok Güney Dogu Anadolu bolgemizde meydana gelir. Gece gündüz sicaklik farki zaman zaman 20 dereceleri bulabilir