İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• 25 olsa şu anda dek üretmemesi lazım karadenizin. Çünkü 850 -9 su scaklığı ise 9-10 derece .

Hayir demek istrdigim o degil. 25 derecelik fark, dekler icin en saglam farkdir.

Örnegin deniz suyu 12

850 12 . 24 derece fark .

Ortalama 20 25 derece uygun.fark 25 e cikinca muhtesem

• İstanbulda bu sene garip bi durum var. Çok şey beklediğimiz sistem hiçbir şey vermezken bir şey beklemediğimiz sistemler geçici de olsa yerde kae bırakabiliyor. Artık efsane istiyoruz. Ve 17si sonra geliyor gözükmekte.

17. Si sonrası sistem mi gözüküyor?

• Hayir demek istrdigim o degil. 25 derecelik fark, dekler icin en saglam farkdir.

Örnegin deniz suyu 12

850 12 . 24 derece fark .

Ortalama 20 25 derece uygun.fark 25 e cikinca muhtesem

Bende minimum kıstas olarak verdiğinizi düşündüm. Haklısın keşke -15 girse de deki öyle alsak.

• 17. Si sonrası sistem mi gözüküyor?

Biraz karalama tahtası gibi oluyor ama efsane ihtimali o tarihler arası gelecek beklentisi var. Ben birwz heyecanlanıp söyledim. Daha ayağı sağlam basan tahminler gelecektir bu tarihe yakın bi tarih için özellikle semih beyden.

• İstanbul'un dek mekanizmasi icin uygun rüzgar yönleri aşağidaki gibidir;

Yakaların (Anadolu-Avrupa) en etkili bicimde etkilendiği yönler bildiğiniz üzere Yıldız, Kerte , Karayel ve Poyrazdır.

Poyraz Avrupa yakasına daha çok yarar.

Yıldız her iki yaka icinde en ideal yöndür.

Karayel Anadolu yakası icin daha etkilidir.

Yıldız-Kerte İstanbul'un orta ve doğusuna daha çok yarar. Silivri Çatalca hattı bubyönü sevmez..

İdeal Rüzgar hızı 35/50 kmh olmalidir.

Ortalama Deniz suyu sicakligi 10-11 olup, 850 hpa -12 -13 ü çok sever mega kent.

İzobarların Kırım'dan boğaza dogru uzanması ise bir başka keyif verir hava severlere.

• İstanbulda bu sene garip bi durum var. Çok şey beklediğimiz sistem hiçbir şey vermezken bir şey beklemediğimiz sistemler geçici de olsa yerde kae bırakabiliyor. Artık efsane istiyoruz. Ve 17si sonra geliyor gözükmekte.

Aynen öyle, beklediğimiz hiç bir sistem bekleneni veremiyor maalesef.

• Sistem sırasında da windy e göre karadeniz üzerinde dek üretilirken 12 - 22 km arası rüzgar hızı. Bu iyi haber çünkü yukarıdaki soğuk hava ne kadar çok durursa ve ne kadar yavaş hareket ederse o kadar fazla dek oluşturur.