Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

• bugün hava çok güzel fakat esen sert poyraz insanı baya üşütüyor.buarada sahile kar yağmadı diyen arkadaş o gece attığımız resimleri görmedin galiba😊

Yalnız o gece sizin orada yani bulancak'ta ki sıcaklık giresun merkezden 2 derece daha azdı. Ve merkezde yağış cuma günü azdı. Giresun sahile kar yağdı ama fazla yağmadı

• Yalnız o gece sizin orada yani bulancak'ta ki sıcaklık giresun merkezden 2 derece daha azdı. Ve merkezde yağış cuma günü azdı. Giresun sahile kar yağdı ama fazla yağmadı

bulancak genelde gelensistemlerde giresun merkezden biraz daha soğuk oluyor buda rüzgarla alakalı birdurum hatta çok iyi hatırlıyom eskiden bir sistemde bulancak merkezde 30 cm kar varken giresun merkezde 15 cm bile zor vardı 😊

• bulancak genelde gelensistemlerde giresun merkezden biraz daha soğuk oluyor buda rüzgarla alakalı birdurum hatta çok iyi hatırlıyom eskiden bir sistemde bulancak merkezde 30 cm kar varken giresun merkezde 15 cm bile zor vardı 😊

Batısında kara parçası engeli yok bulancağın abi. Oysa Giresun batısında Güre engeline maruz. O yüzden tam kuzey değilde batı-doğu yada kuzeybatı-güneydogu istikametli hava akışı Giresun u devre dışı bırakıyor. Böyle durumlarda Tirebolu Görele Eynesil Bulancak gibi ilçeler merkeze fark atıyor. Dün yaşadığımız gibi sistemler benim konumundaki iç kesimlerede yaramıyor. -8 girdi 15 cm örtü zor oldu. Bak 31 ocakta -4 girişi var neler olacak konumumda gör hocam😉

• Batısında kara parçası engeli yok bulancağın abi. Oysa Giresun batısında Güre engeline maruz. O yüzden tam kuzey değilde batı-doğu yada kuzeybatı-güneydogu istikametli hava akışı Giresun u devre dışı bırakıyor. Böyle durumlarda Tirebolu Görele Eynesil Bulancak gibi ilçeler merkeze fark atıyor. Dün yaşadığımız gibi sistemler benim konumundaki iç kesimlerede yaramıyor. -8 girdi 15 cm örtü zor oldu. Bak 31 ocakta -4 girişi var neler olacak konumumda gör hocam😉

-8 girdi ama sınırdaydı yani sistem biraz güneylese neler olurdu neler. Bide yağışta azdı yağış sıkıntısı vardı

• Batısında kara parçası engeli yok bulancağın abi. Oysa Giresun batısında Güre engeline maruz. O yüzden tam kuzey değilde batı-doğu yada kuzeybatı-güneydogu istikametli hava akışı Giresun u devre dışı bırakıyor. Böyle durumlarda Tirebolu Görele Eynesil Bulancak gibi ilçeler merkeze fark atıyor. Dün yaşadığımız gibi sistemler benim konumundaki iç kesimlerede yaramıyor. -8 girdi 15 cm örtü zor oldu. Bak 31 ocakta -4 girişi var neler olacak konumumda gör hocam😉

evet orasıda doğru bulancağın batı tarafı farsa burnuna kadar açık rüzgara engel olacak pek biyer yok.senin 800 metreli rakımda 15 cm olmuş benim 300 metreli köyde 20 cm yi geçti kar tayfun😊

• Bulancak mgm istasyonu biraz yukarida bir arkadas söylemisti gruptan. Arastirdim baktim 200 rakim ustu bir yerde ve bundan dolayi daha soğuk gözukmekte. Her zaman 1 derece altini baz almak gerek.

• evet orasıda doğru bulancağın batı tarafı farsa burnuna kadar açık rüzgara engel olacak pek biyer yok.senin 800 metreli rakımda 15 cm olmuş benim 300 metreli köyde 20 cm yi geçti kar tayfun😊

Senin köy denize yakın. Biz uzakta. Yağışın güneyden beslendiği sistemler burayı gömüyor. Denizden beslenenlerse sahile yakın yerleri. 1 Şubat benim sistemim yani😂

• Post by By_parlak28 ().

This post was deleted by Samet: tartışma ().