Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • tayfun hocam kızsakta beğenmesekte elimizden gelen birşey yok bekleyeceğiz son iki sezondur bekliyoruz yine bekleyeceğiz o kızıyor bu kızıyor diye kimse kendi düşüncelerini söylemeyez diye birşey yok burada herkes kendi fikrini söylesin beğenmiyorsan okumazsın geçersin olur biter nacizane forumdaki arkadaşlardan ricam kimse kimseye sataşmasın sayfalarca ikili polemikleri görmek zorunda kalmayalım hiçbirimizin elinde sihirli değnek yok mevlam ne eylerse güzel eyler bekleyip göreceğiz kalın sağlıcakla inşallah

• tayfun hocam kızsakta beğenmesekte elimizden gelen birşey yok bekleyeceğiz son iki sezondur bekliyoruz yine bekleyeceğiz o kızıyor bu kızıyor diye kimse kendi düşüncelerini söylemeyez diye birşey yok burada herkes kendi fikrini söylesin beğenmiyorsan okumazsın geçersin olur biter nacizane forumdaki arkadaşlardan ricam kimse kimseye sataşmasın sayfalarca ikili polemikleri görmek zorunda kalmayalım hiçbirimizin elinde sihirli değnek yok mevlam ne eylerse güzel eyler bekleyip göreceğiz kalın sağlıcakla inşallah

Eyvallah kardeşim. Varolasın. İsterse bir dünya gelsin üstüme, bir tahminim varsa söylerim susmam. Fikrim yoksa dinler, öğrenirim.

• Orasa hocam beni kast ediyorsan, ben ikili tartışmaya hiç girmemeye gayret ediyorum. Ancak bir kısım insanlar ve özellikle bir tanesi, ben kendisine cevap vermesem de sürekli bana sataşıyordu. Zaten genel olarak beğeni kasmak isteyen, dikkat çekmeye çalışan kişiler direkt beni hedef alıyor. Dün akşam en sonunda o mesajı yazmak zorunda kaldım. Hakkınızı helal edin rahatsızlık verdiysem.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Orasa hocam beni kast ediyorsan, ben ikili tartışmaya hiç girmemeye gayret ediyorum. Ancak bir kısım insanlar ve özellikle bir tanesi, ben kendisine cevap vermesem de sürekli bana sataşıyordu. Zaten genel olarak beğeni kasmak isteyen, dikkat çekmeye çalışan kişiler direkt beni hedef alıyor. Dün akşam en sonunda o mesajı yazmak zorunda kaldım. Hakkınızı helal edin rahatsızlık verdiysem.

Hocam şahsa yönelik birşey yazmadım ben herkesin fikrine saygı duyduğumu söyledim ben sadece akşamki gibi olmasın demek istedim o arkadaşıda severim ama akşam doğru bulmadığımıda belirteyim söylemek istediğim bu tarz atışmalara gerek olmadığı herkes saygı çervesinde görüşünü söylemeli beğenirsin beğenmezsin herkes farklı düşünebilir manik hocam kısacası üstüne alınma sizi kastetmedim🖐

• White Tiger28 hocam böyle üste üste boş geçtiğimiz dönemler varmı hatırladığın son 9 yıla baktığımızda 4 seneyi boş geçirdik 2011 2013 2018 2019 kışları örtü olmadı sahilde. .acaba diye düşünüyor insan.

yanlış hatırlamıyorsam 90 lı yıllardada bikaçkez böyle durağanlı dönemler olmuştu.lakin arkasından enaz bitane kuvvetli sistem gelmişti mart efsanesini yaşadığımız kıştada aralık ocak ayları pekiyi gitmemişti öyle sistemler olduki gündüz çıra çiçek güneş var gece birden kar bastıran sistemlerde oldu.aslında dahaçok anlatılacak şeylerde var bilhassa bu son yaşadığımız zayıf kışları irdelemek adına 😊 bunun birdiğer nedeni okyanuslarla ve basınç yerleşimleriylede alakalı olanbirşey tabi birazda küresel ısınma familyası diyelim.

• İnşallah olmaz yoksa kafayı yedirirler bize😂

Allah'tan senaryoların çoğu lodossuz bodoslama sistem öngörmüş. İnşallah diyelim, 10-12 döneminden çok umutluyum. Vorteks svalbard barents bölgesinde muazzam bir güce erişecek. Güneye doğru salınmaya başlayacak, bu esnada Azor, Batı Atlantik üzerinden kuzeye uzanacak. İşte bu noktada, bölgemiz için nasıl bir sistem olacağını Azor'un şekli belirleyecek. İnşallah inişi eğip bükmezde bayram yerine döner buralar. Aslında vorteks öyle bir kopup gelecek ki Azora çok ihtiyaçta yok. Doğulayıp soğuk akışını kesmese yeterli. Yani Azora son uyarım, İhsan istemez, gölge etme yeter😂😂😂

• tayfun neoldu daha dün kışbitti modundaydın😊 ocak ayı beklenendende soğuk geçecek diyebilirim diyagramlardaki ani düşüş pimi çekilmiş bombanın habercisi nereye neşekil etki edeceğini şuan kestirmek zor bu karadeniz sistemide olabilir balkan sistemide veya kuzeyimizden bizi sıyırıp hazar tarafından kaçabilir vs vs vs bekleyip görelim bakalım mevlam eylerse güzel eyler nasibimizde varsa mutlaka gelecektir yoksada yapacak bişeyyok😊😊

• Yaş 34 ancak hava durumu kar yağmur olaylarında 18:),bu yaşıma kadar kötü geçen kış çok gördüm ancak üst üste 2 sene sıfır geçip 3. senenin de boş geçtiğini görmedim, şimdiden çok büyük beklentiye girmeden ancak şu an yaşadığımız olumsuz tablo için de kışı bitirmeye gerek yok, 2019-2020 kışının son yorumu ancak mart bitince tarihteki yerini alır,burası ne moskova ne de antalya, burada her an her şey olabilir ...