Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ayasofyanın manevi değerini anlamayanlar ''müze olarak kalmalı, yeterince cami yok muydu'' gibi cümleler kurar DÜnya niye bize burayı açma diye diretiyor Yunanistan neden sürekli bizi tehdit ediyor diye düşünmek yok.

Ayasofya Türkiye, Yunanistan, Hristiyanlık veya İslam'ın üzerinde bir yapı. Bir buçuk milenyumluk tarihi olan bir dünya mirası. Burayı ibadete açmak tüm insanlığa saygısızlıktır, tarihimize ve dünya medeniyetine nankörlüktür.

Burası jeopolitik veya politik meselelere malzeme edilecek nitelikte bir yer değil.

• Endişelerinizi anlıyorum ancak Silverhand dediği gibi iç işlerimize müdahele etmeye başladılar ayrıca Avrupa'da yüzlerce tarihi Türk eserler yok edildi zaten her şey apaçık ortada bir yerden başlamak lazım.

• Çok daha büyük sorunlarımız var o sorunlara fokus olsak ne guzel olur kahramanlık hikayesi yazılmak isteniyorsa gelin ekonomi de yazin,adalette yazın bunlar gerçek kahramanlık olur millet açısından!

• Mescid-i Aksa sinagog'a çevirilse kimse şaşmasın Silverhand hoca doğru demiş. Bu karar bizi dolar artışı, yabancı yatırımcı ve yabancı turist sayısında azalmaya çeker. Şuan ekonomi katar sayesinde son direnişlerini yapıyor. Onlarda yardımı kesse zaten ekonomi tamamen bitik durumda. Katar'a verilen bazı haklar sayesinde ayakta duruyoruz. Ben camiye çevrilmesini şuan doğru bulmuyorum. Camiye çevrilmeliydi ama şimdi sırası değildi. Olayda siyasi bir çıkarım var. Hayırlısı olsun. Umarım olumsuz etkileri çok olmaz. Baskentli Dediği gibi daha öncelikli olaylarımız var. Yunanistan'ın adalarda silahlı konuşlandırılmasına niye karşı çıkılmıyor? Şimdi Ayasofya cami siyaseti ile mevcut ekonomik durum,baro olayları falan bir nebze unutturulur.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Bu arada 53 yıllık Türkiye'nin en önemli işletmelerinden Yörsan iflas ettiğini, battığını duyurdu. Ekonomi kötü durumda. Katar'ın verdiği paralar ve devamlı yeni basılan paralar sayesinde son çırpınışlarını yapıyor. Ayasofya'dan daha önemli konular derken bundan bahsediyorum.

• Ek bilgi daha söyleyim. Atatürk'ün doğduğu evi, soykırım evine çevirmeyi düşünüyorlardı. Ayasofya olayı sonrası kesinleşmiş gibi yakında haberleri çıkar.

• sura16 Hocam enterasan bir zihniyet de var.Ayasofya Cami'ye çevrilince Yunanistan'ı devirmişiz gibi söylemler görüyorum.Tabi ki Yunanistan'ın egemenliğimize karışması düşünülemez.Ancak karşılıklı çatışmaya dönüşmez umarım.(Atatürk'ün doğduğu ev vs..)

• Ek bilgi daha söyleyim. Atatürk'ün doğduğu evi, soykırım evine çevirmeyi düşünüyorlardı. Ayasofya olayı sonrası kesinleşmiş gibi yakında haberleri çıkar.

Ben bundan da endişeleniyordum.Ayrıca Avrupa'da bulunan camilere saldırılar olacaktır maalesef.

Atatürk'ün doğduğu, benim toprağımda diyerek istediğini yapabilir yunan şimdi.Atatürk'ün evi bombalandı haberiyle İstanbul karışmıştı 6-7 eylül 1955'de.Umarım şimdi ona benzer şeyler olmaz.

• Böyle diyince bizi kâfir yapmıyorlar mi bir de deli oluyorum Elhamdülillah Muslumaniz boyle yaparak birisinin inancına dil uzatarak kendileri günaha giriyorlar bilmiyorlar işte cahillik maalesef had safha yaptı ülkemizde çok yazık!

• Ayasofya müze kalsın diyenler diğer müzeler gidebilir. Ayasofya Camiidir ve fethin sembolüdür.Allah orda naöaz kılabilmeyide nasip eder bizler inş.

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Böyle diyince bizi kâfir yapmıyorlar mi bir de deli oluyorum Elhamdülillah Muslumaniz boyle yaparak birisinin inancına dil uzatarak kendileri günaha giriyorlar bilmiyorlar işte cahillik maalesef had safha yaptı ülkemizde çok yazık!

Bu ülkede böyle hocam eğer devletin fikrine karşı görüşün varsa tamam yani terörist oluyorsun,islam düşmanı oluyorsun böyle maalesef..

• Ayasofya müze kalsın diyenler diğer müzeler gidebilir. Ayasofya Camiidir ve fethin sembolüdür.Allah orda naöaz kılabilmeyide nasip eder bizler inş.

Peki bizim söylediklerimizin önemi var mı senin için bende camii olmasını çok isterdim ama böyle birşey mümkün değil tarihe saygısızlık yapılıyor Ataturk de yapamaz miydi geçmişte yapabilirdi ama mümkün olmadığı için yapmadi olacakları düşündü..Müze olarak kalması en sağlıklı karardı eklemek istediğim birşey daha var Cumhurbaskanin çıkıp 20.53 de çıkıp halka seslenmesini şov olarak görüyorum siyasi bir olay son olarak da Ataturk un imzasi ve kararina saygısızlık olarak görüyorum..

• Ayasofya Camii olmalıydı mı yoksa müze olarak kalmalı mıydı yerine beklenen büyük Marmara depremine dayanır mı yıkılır mı konuşulması lazım bence. Yukarıdaki gibi görüntünün olmasını kimse kesinlikle istemez, bende kesinlikle istemem. Zaten 1500 yıllık ve 1500 yılını geçen yapılar Dünya üzerinde toplam 3-4 tanedir. Bizde böyle bir yapı varken onu korumak, kollamak gerekir diye düşünüyorum.

Ayasofya tekrardan Camii oldu. Hayırlı olsun.

• Çok daha büyük sorunlarımız var o sorunlara fokus olsak ne guzel olur kahramanlık hikayesi yazılmak isteniyorsa gelin ekonomi de yazin,adalette yazın bunlar gerçek kahramanlık olur millet açısından!

Haklısın,millet açç, aççç işsiz filan asıl sorun bunlarla ilgilenmeleri lazım aslında, gündem değiştirmek için yapılıyor bunlar bencede. :thumbup:

• sura16 Hocam enterasan bir zihniyet de var.Ayasofya Cami'ye çevrilince Yunanistan'ı devirmişiz gibi söylemler görüyorum.Tabi ki Yunanistan'ın egemenliğimize karışması düşünülemez.Ancak karşılıklı çatışmaya dönüşmez umarım.(Atatürk'ün doğduğu ev vs..)

Bu tarihin jeopolitik siyasete malzeme edildiğini görmek benim insanlığa olan inancımı azaltıyor. Kanımca bu tür yerler devletlerüstü bir statüye getirilmeli.

Ayasofya'nın cami, kilise, sinagog veya Budist tapınağı olması kimseyi ilgilendirmemeli. Antik kentlere gidince o kentleri yapanların kim olduğuna bakmıyoruz. Barbar, insanları canlı canlı adak veren kavimlerin yapılarını yıkmıyorsak Ayasofya'nın da ne olduğu umrumuzda olmamalı.

Bir buçuk milenyumluk bir tarih var orada. Orası Roma'yı, Bizans'ı, Haçlı seferlerini, 1453 fethini, Lale Devrini, I. Dünya Savaşı'nı ve Milli Mücadele'yi görmüş, tarihimizin tanığı olmuş bir eser. Bu eseri korumak da görevimiz.

Einmal editiert, zuletzt von tahminci ()

• Vatana millete hayırlı olsun.Sonrasında ortaya çıkabilecek olumsuzluklara karşı iş dış mihraklara yada egemenliğimize saldırıyorlar konusuna gelmedikçe benim için gram sorun yok.Umarım ebediyen böyle cami olarak kalır.Tekrardan ülkemize hayırlı uğurlu olsun.