Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yalnız bu çapta büyük virüs ve orman yangını olaylarının ikisi de 2003'te gerçekleşmiş. Biri Rusyada yanan 40 milyon hektarlık orman yangınıydı, bu ay 10-12 milyon hektarlık Avustralya yangını gerçekleşti. Şimdide 2003 SARS - 2019 Corona Virüs. Giderayak 2003 Şubatını yaşamayalım bir de:/

Daha ilginçi 1820-1920 yıllarında Dünya genelini etkileyen salgınların olması şimdi yıl 2020 ve Çin olayı dadandı :/

• İnsanlık tarihinde onlarca kez virus,veba salgınları oldu arkadaşlar o zamanın kötü hatta sıfır teknolojisine rağmen insanlık yaşamına devam edebildi bundada bir şey olacağını sanmıyorum.Domuz gribinde olduğu gibi satarlar 30-50 milyon aşıyı indir paraları :) İspanyol Gribi yüzünden 6000-7000 insan öldü İstanbul'da sadece 1918-1920 yıllarında.

Tarihsel olarak haklısınız. Ben iddia etmiyorum ama arada ufak bir not olsun :)

Eğer virüs laboratuar ortamında üretilen bir virüs ise, geçmişteki virüsler gibi çok da masum(!) olmayabilir.

• Kendi adıma biyolojik saldırı ihtimalini uzak görmüyorum.

Olup bitenler sadece ticaret savaşlarından ibaret değildir büyük ihtimalle..

Hava alanları ve gümrüklerde ne tür önlemler aldık ülke olarak?

Allah göstermesin ama bu virüsün ülkemizde görülmesi durumunda uygulanacak bir acil eylem planı var mıdır?

Esas merak ettiğim noktalar bunlar..

1-2 gündür medyayı çok takip edemedim ama bu konuya ilişkin doyurucu bir açıklama okuduğumu hatırlamıyorum.

• Termal Kemara konmuş ve acil müdahale ekipleri var.Termal kemara cidden hiçbir işeye yaramaz kuluçkada olan bir hasta ülkeye giriş yapmıştır diye düşünüyorum maalesef 2 hafta içinde çıkar ilk karantina haberleri.Fransa'da bir çinli ateşi olduğu halde ateş düşürücü kullanarak termallerden geçmiş ve twitterda Fransızları kandırdığını yazmış tabi bunun üzerine hemen polis tarafından yakalanmış ve karantinaya alınmış sonuç= Fransa'da onaylı 3 vaka var.

Adamların ülkeleri hastalık ile çebelleşiyor bunlar halen gezme peşindeler.Amaçları diğer ülkeleri de hasta etmek sanırım...

• Tarihsel olarak haklısınız. Ben iddia etmiyorum ama arada ufak bir not olsun :)

Eğer virüs laboratuar ortamında üretilen bir virüs ise, geçmişteki virüsler gibi çok da masum(!) olmayabilir.

Wuhan'daki virüs araştırma merkezinde SARS virüsü inceleniyormuş uzun süredir ve bu olay Wuhan'dan patlak veriyor kesinlikle birşeyler ters gitmiş.Resmen film senaryosunun gerçek hayata dönmüş hali tek eksik zombiler

• Termal Kemara konmuş ve acil müdahale ekipleri var.Termal kemara cidden hiçbir işeye yaramaz kuluçkada olan bir hasta ülkeye giriş yapmıştır diye düşünüyorum maalesef 2 hafta içinde çıkar ilk karantina haberleri.Fransa'da bir çinli ateşi olduğu halde ateş düşürücü kullanarak termallerden geçmiş ve twitterda Fransızları kandırdığını yazmış tabi bunun üzerine hemen polis tarafından yakalanmış ve karantinaya alınmış sonuç= Fransa'da onaylı 3 vaka var.

Adamların ülkeleri hastalık ile çebelleşiyor bunlar halen gezme peşindeler.Amaçları diğer ülkeleri de hasta etmek sanırım...

Hemen her ülkenin Çinle çok yoğun ticari ilişkileri var bu yüzden Çinden gelenlere bir kota ya da sınırlama getiremiyorlar. Bu yüzden durum vahim boyutlara gidebilir.

• 2020 cidden çok kötü başladı.Depremler,yangınlar,ABD-İRAN gerilimi,Ukranya uçağının düşürülmesi ve bu Çin virusu olayı.26 güne neler neler olmuş...

Meteor yada bir uzaylı istilasi filan görmeyiz umarım 2020'de bu gidişle sıra onlara doğru gidiyor.

• Deprem bildirim konusuna erişebilsem okuyacağım zaten. Ayrıca ben bazı kendini deprem uzmanı olarak tanıtan ama bilgisi ne kadar doğru olduğunu bilmediğim kişilerin görüşlerini sölüyorum kesinlik katmıyorum zaten. görüşler var diyorum

Daha yeni görüyorum ancak eski bir (2 3 gün öncesine ait) bir videoymuş, çinde bazı sağlık çalışanları krizler geçiriyormuş ne kadar doğru bilemem.

o zaman size twitterdan takip edeceginiz 2 hoca ismi vereyim bunlari takip edin, Cenk Yaltırak, Ramazan Demirtaş.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Moskova'da ateşlenen Çinli grup karantinaya alınmış.Turist kafilesinin geri kalanınin hotelden çıkmasına izin vermiyorlar

Ulan evinizde durun be halen gezme peşindiler resmen yürüyen hastalık bombaları bu çinliler artık

• Moskova'da ateşlenen Çinli grup karantinaya alınmış.Turist kafilesinin geri kalanınin hotelden çıkmasına izin vermiyorlar

Ulan evinizde durun be halen gezme peşindiler resmen yürüyen hastalık bombaları bu çinliler artık

Hocam bu basit bir grip hastalığıda olabilir Coronavirus'de dediğim gibi Çinli veya Çine seyahat ettiyseniz direk karantinaya alabiliyorlar

• o değilde aklıma dark dizisi geldi 33 yıl döngüsü 😂😂

Merhaba ben Onurcan Aydın 27 yaşındayım fiziksel engelliyim açık lise mezunuyum yılardır hava forumda model takibi yapıyorum.

• Araziden kaçmaya çalışanlar vuruluyor muhtemelen

EO_hx9VWsAM5w28?format=jpg&name=small

• Bence virüs öyle çok öldürücü değil abartılıyor ölenlerin nerdeyse geneli yaşlılar zaten bağışıklığı çökmüş kişiler mücadele edemeden gider hızlı mı yayılıyor evet baya hızlı ama sağlıklı ve bağışıklığı kuvvetli olan kişilere bir şey olcani düşünmüyorum.Twitterde kaostan beslenenler maalesef insanları korkutuyor bundan zevk alıyor aslında virüsten önce bu kişiler mı temizlense.

• Sosyal medyada salgın inanılmaz biçimde abartılıyor. Yok çaresi üzüm sirkesiymiş de, 10 dakikada öldürüyormuş da, çindeki dayısının amcasının verdiği bilgilere göre onbinlerce ölü varmış da. Bu kadar kolay mı bu işler arkadaş daha WMO olağanüstü hal bile ilan etmemiş, 1400 civarı onaylanmış vaka, 39 tamamen iyileşmiş insan var.

Sosyal medyadaki bilgi çöplüğünden etkilenmeyin bu kadar.