Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ne kadar doğrudur bilemem ama 4 şiddetindeki bir depremde 56.000 kg enerji açığa çıktığını biliyorum diğer konular hakkında da bilgim yok haarp zaten komplo teorisi olarak söyledim bildiğim şeyleri foruma aktarmaya çalıştım doğru ya da yanlış ve bilgilendirme için teşekkürler

• depremle alakalı demiştim zaten haarpın virüsle alakası yok onu bende biliyorum

HAARP falan hikaye. 6.8 büyüklüğünde bir depremi üretecek güç insanların elinde yok.

Hâlâ gidip de Kızıl Deli Kahin isimli kişilere prim veriyorsunuz. Ayıp.

Türkiye Cumhuriyeti bir deprem ülkesidir. Önlemlerinizi alın, deprem çantanızı hazırlayın, yaşam üçgeni kurabileceğiniz yerleri belirleyin, "Kuşum osurdu, 1 hafta içinde deprem olabilir" diyen zerzevatlara da inanmayın.

• bir maddenin kırılma indisi elektromanyetik dalgaların boşlukta yol alan ışığa göre ne kadar yavaş ilerlediğini gösteren katsayıdır

n ile gösterilir

Peki kırılma indisi yer kabuğuna göre mi iyonosfer katmanında oluşan plazmaya göremi hesaplıyoruz?

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Virüsün resmi verilerle yayılışını bu siteden izleyebilirsiniz. Mutasyon geçirdiğinden üstel bir artış var.

https://gisanddata.maps.arcgis…740fd40299423467b48e9ecf6

Hastaların belirtiler başlamadan bile virüsü bulaştırdığı kanıtlandı.

https://www.thelancet.com/pb-a…dfs/S0140673620301549.pdf

• (Düşüncelerim yanlış olabilir size göre ) ama bence bu virüs bir şirket oyunu gibi virüsü ürettiler saldılar şimdi tedavisi vardır onu yüklü miktarda paraya satacaklar durup dururken niye bir anda ortaya çıksın bu virüsün insan işi olduğunu düşünüyorum bende.

• Virüsün resmi verilerle yayılışını bu siteden izleyebilirsiniz. Mutasyon geçirdiğinden üstel bir artış var.

https://gisanddata.maps.arcgis…740fd40299423467b48e9ecf6

Zaten sorun, virüs ilk ortaya çıktığında "Sars" virüsüne göre tehlikesi daha az bir virüs olmasına rağmen çok hızlı mutasyon geçirerek

tedavilere karşı hemen bağışıklık kazanabiliyor.

Corona virüsü zarflı tabir edilen bir virüs aslında. Zarflı olması hastalığın bulaşması için direkt temas ile diğer kişiye gemesi gerekli.

Yani hapşırma, öksürme gibi. Ama virüs giysilere, aşyalarda yaşayamıyor.

Örneğin bir elektronik alete bulaşması imkansız ve bir insanın solunum sistemine girmedikçe, kısa sürede ölebiliyor.

Ama yukarıda dediğim gibi, virüs o kadar hızlı değişim gösteriyor ki, çok kısa sürelerde nasıl bulaşacağı, hangi ilaçlara direnç gösterdiği ve

alacağı form bilinmiyor.

Büyük olasılıkla Çin hükümetinin önlemleri bu korkudan dolayı.

Not : yukarıda verdiğim bilgiler, bir çok kaynaktan okuduğum bilgiler, kaynak isterseniz büyük olasılık veremem :)

• (Düşüncelerim yanlış olabilir size göre ) ama bence bu virüs bir şirket oyunu gibi virüsü ürettiler saldılar şimdi tedavisi vardır onu yüklü miktarda paraya satacaklar durup dururken niye bir anda ortaya çıksın bu virüsün insan işi olduğunu düşünüyorum bende.

Tabi bu bir ihtimal ve ben de buna inanıyorum . Hatta biyolojik savaş aracı bile olabilir ama kontrolden çıkmış gibi görünüyor.

• Bu virüsü araştırdım. Konu hakkında bazı videoları seyrettim. Internetten araştırmam da oldu. Araştırmadan önceki bilgime kattığım tek yeni bilgi ; virüsün isminin "corona" olmadığı coronavirüsteki corona, virüsün çeşidini nitelediği. Ben de ayrı yazılıyor sananlardandım.

• Beklenen İstanbul Depremi silivri açıklarında olacağı yönünde görüşler var. 5.8 ile o enerjiyi boşaltmaya çalıştığı ancak boşaltamadığı tamamen kırmaya çalıştığı yapamadığını söylüyorlar. Ve bu 7.2'lik deprem için 6 milyar gigatonluk güce ihtiyaç olduğunu ve bunun biriktiği yönde görşler var.

Bu arada, çin'e seyahat ettiyseniz ve hafif bir gribiniz ve yüksek ateşiniz varsa ve İstanbul havalimanından termal kamera taramasından geçiyorsanız sizi karantina odasına alıp kontrol yapıp çin'e seyahat edip etmediğinizi sorduktan sonra büyük ihtimalle negatif basınçlı sedye ile hasthaneye kaldırabilirler. Koronavirüs olmasa bile çünkü tedbir her şeyden önemli.

• İnsanlık tarihinde onlarca kez virus,veba salgınları oldu arkadaşlar o zamanın kötü hatta sıfır teknolojisine rağmen insanlık yaşamına devam edebildi bundada bir şey olacağını sanmıyorum.Domuz gribinde olduğu gibi satarlar 30-50 milyon aşıyı indir paraları :) İspanyol Gribi yüzünden 6000-7000 insan öldü İstanbul'da sadece 1918-1920 yıllarında.

• Hocam tarihte 1.Dünya Savaşı dönemindeki İspanyol Gribi çok korkunç hızla yayılmış ve mortaliteside yüksekmiş. 18 ayda Dünya genelinde 50 milyon kişiyi öldürmüş.

• Beklenen İstanbul Depremi silivri açıklarında olacağı yönünde görüşler var. 5.8 ile o enerjiyi boşaltmaya çalıştığı ancak boşaltamadığı tamamen kırmaya çalıştığı yapamadığını söylüyorlar. Ve bu 7.2'lik deprem için 6 milyar gigatonluk güce ihtiyaç olduğunu ve bunun biriktiği yönde görşler var.

Bu arada, çin'e seyahat ettiyseniz ve hafif bir gribiniz ve yüksek ateşiniz varsa ve İstanbul havalimanından termal kamera taramasından geçiyorsanız sizi karantina odasına alıp kontrol yapıp çin'e seyahat edip etmediğinizi sorduktan sonra büyük ihtimalle negatif basınçlı sedye ile hasthaneye kaldırabilirler. Koronavirüs olmasa bile çünkü tedbir her şeyden önemli.

ya bu bilgileri nereden ediniyorsunU merak ediyorum, size tavsiyem deprem bildirim konusunu ve yazilanlari okuyunuz

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• ya bu bilgileri nereden ediniyorsunU merak ediyorum, size tavsiyem deprem bildirim si ve yazilanlari okuyunuz

Deprem bildirim konusuna erişebilsem okuyacağım zaten. Ayrıca ben bazı kendini deprem uzmanı olarak tanıtan ama bilgisi ne kadar doğru olduğunu bilmediğim kişilerin görüşlerini sölüyorum kesinlik katmıyorum zaten. görüşler var diyorum

Daha yeni görüyorum ancak eski bir (2 3 gün öncesine ait) bir videoymuş, çinde bazı sağlık çalışanları krizler geçiriyormuş ne kadar doğru bilemem.

• Yalnız bu çapta büyük virüs ve orman yangını olaylarının ikisi de 2003'te gerçekleşmiş. Biri Rusyada yanan 40 milyon hektarlık orman yangınıydı, bu ay 10-12 milyon hektarlık Avustralya yangını gerçekleşti. Şimdide 2003 SARS - 2019 Corona Virüs. Giderayak 2003 Şubatını yaşamayalım bir de:/