Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Maltepe'de yaşıyorum oturduğum bina 35 yıllık ve 10 katlı. Sanırım 6 üzeri depremlerde bina sağlam kalmayabilir. Neden kentsel dönüşüm kapsamında değil hala anlamıyorum illa deprem olup yıkılması mi lazım .

• Devletimiz tüm imkanlarıyla bölgede olacaktır .

Bu afeti fırsat bilen dolandırıcılar da çıkacaktır .

Dostlar lütfen resmi kurumlar ve bilinen ulusal yardım kuruluşları dışında başka mecralara para kaptırmayın . Bölgedeki kardeşlerimiz için zaten devletimiz tüm imkanlarını kullanacaktır . Milletimize de görev düştüğünde diyanet aracılığıyla camilerimizde ve Kızılay aracılığıyla sms ve hesap numaralarına maddi destek ile gerekeni yaparız millet olarak .

Rabbim millet olarak birliğimizi dirliğimizi bozmasın , Rabbim milletimizi her türlü afet,kaza ve belalardan korusun :(

düzenleme : Kızılay kampanya başlatmış .

8c59517a5.jpg

• Maltepe'de yaşıyorum oturduğum bina 35 yıllık ve 10 katlı. Sanırım 6 üzeri depremlerde bina sağlam kalmayabilir. Neden kentsel dönüşüm kapsamında değil hala anlamıyorum illa deprem olup yıkılması mi lazım .

Nedeni aç gözlülüğümüz

Binada daire sahiplerinin aç gözlülüğü

Müteahhitlerin aç gözlülüğü

Devletin ve belediyelerin aç gözlülüğü

Yapı malzemecilerin fahiş zamları ve açgözlülüğü

Herkes daha fazlasını istiyor ve kentsel dönüşümler öteleniyor

Bizim ülkede iyi birşeyler olması için ilk canımızın yanması gerekiyor bu 1. Kural asla çiğnenemez.

• Beni en çok üzen, Deprem uzmanlarının bilgili kişilerin sadece deprem olduğunda haberlere çıkarılması ve deprem olunca önlem alınması..

İstanbulu 3 kere Uyardı fay hattı hala akıllanan yok.

25 Günde 5 Büyük deprem yaşadık ve bugünki son 20 yılın neredeyse en büyük depremi.

Yer Kabuğu insanoğlunu uyarıyor.

• Kızılay'ın yaptığı kampanyada paranın mağdurlara gideceğini bilsem bütün SMS'ler feda olsun.Fakat bunlara güven olmuyor.Malum bir aralar Deprem Vergisi diye 36 milyar dolar topladılar..

• Beni en çok üzen, Deprem uzmanlarının bilgili kişilerin sadece deprem olduğunda haberlere çıkarılması ve deprem olunca önlem alınması..

İstanbulu 3 kere Uyardı fay hattı hala akıllanan yok.

25 Günde 5 Büyük deprem yaşadık ve bugünki son 20 yılın neredeyse en büyük depremi.

Yer Kabuğu insanoğlunu uyarıyor.

23 ekim 2011 van-erciş depremi 7.2 idi

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Kendi soydaşım olan birinin kötülüğünü elbette istemem fakat eğer benim soydaşım değilse,üstüne benim soydaşıma zulüm ediyorsa kötülüğünü isterim.Sayıları dahada artar İNŞALLAH.

Hepimiz insanız sonuçta. Bu virüsün artması bize gelme olasılığını artırıyor. Bu bir yana Çinli de, Güney Afrikalı da, Kuzey Koreli de bizim soydaşımız. Çünkü insanız. Globalleşen dünyada artık ülke, din, millet sınırları kalkıyor. Dünyamız daha renkli bir yer haline geliyor. Artık el ele verip kucaklamamız gerek. Bu yüzden lütfen hiçbir insana acı dilemeyin. Beddua dönüp dolaşıp bize döner. Yaradanı sevin, yaradandan ötürü.

• Depremde yakınlarını kaybedenlere sabır diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. Her deprem ister istemez konuyu 20 milyonluk devasa şehire getiriyor.. 99 depremini merkezde yaşayan arkadaşların affına sığınarak, depremden sağlıkla kurtulunması halinde bile tehlikenin bitmediğini, bitmeyeceğini düşünüyorum. Ben bunu 99 depreminde, Bakırköy'de bizzat yaşamıştım. Hatalı kentleşmenin bedelini trafik ve yeşil alan azlığı olarak ödüyoruz. Ancak asıl tehdidin, depremin ardından yaşanacak kaos olduğunu düşünüyorum. Bu mesajı okuyan, deprem tehlikesi yaşayan arkadaşlar lütfen ailenizle bir araya gelip bir deprem toplantısı yapın. Depremin ardından yapacaklarınızı, stratejinizi planlayın. Şebekeler çökeceği için, nerede buluşacağınıza, nereye gideceğinize dair senaryoları değerlendirin. Akutun güvendeyim uygulamasını edinin. Deprem illa tüm aile fertleri evde beraberken olacak diye bir kaide yok. İnsanların birbirlerini kaybedeceği, yaralıların yardım çağıramayacağı, çocukların ebeveynlerine ulaşamayacağı bir senaryo en büyük endişem. Bireysel olarak lütfen bilinçli olalım. İyi geceler..