Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Merhaba arkadaşlar

Dün akşam gelip evimin elektriğini kesmişler bedaş aradım aboneliğimiz iptal olduğu nu söylediler ve hiç bir şekilde yardımcı olmadılar yeniden abone olmamı söylüyorlar yaptıkları hatayı gidermiyorlar ve şuan hale elektrik yok bununla ilgili nereye şikayet de bulunabilirim ne yapmam gerekiyor tekrardan ben neden abonelik alayım ki sonuçta hata onların bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurasa sevinirim

• Herkese iyi günler. Bünyamin Sürmeli bey dün facebook ta video paylaşmış yılbaşında ve ocağın ortasına kadar kar ihtimali batı bölgelerde şuanda görünmüyor dedi bu kadar kesin konuşması şaşırttı beni biraz...

• Herkese iyi günler. Bünyamin Sürmeli bey dün facebook ta video paylaşmış yılbaşında ve ocağın ortasına kadar kar ihtimali batı bölgelerde şuanda görünmüyor dedi bu kadar kesin konuşması şaşırttı beni biraz...

Kesin olarak demedi... şimdilik ihtimaller bu yönde dedi...varsa bi oda revize eder...büyütülecek bir şey değil..:)

• Merhaba arkadaşlar

Dün akşam gelip evimin elektriğini kesmişler bedaş aradım aboneliğimiz iptal olduğu nu söylediler ve hiç bir şekilde yardımcı olmadılar yeniden abone olmamı söylüyorlar yaptıkları hatayı gidermiyorlar ve şuan hale elektrik yok bununla ilgili nereye şikayet de bulunabilirim ne yapmam gerekiyor tekrardan ben neden abonelik alayım ki sonuçta hata onların bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurasa sevinirim

Merhaba, abonelik sizin adınıza mı ?

Kanuna göre abonelik ev sahibi ya da kiracı adına olması gerekiyor.

Geçen aylarda abonelik bize kayıtlı olmadığından kayıp-kaçak ihtarı çekildi fatura kesimi zamanında. Görmeseydik muhtemelen bizimde keserlerdi. Ancak kesilmeden bir süre önce ihtar göndermeleri gerekiyor. Eğer ortada ihtar yoksa ve sistemde de böyle birşey gözükmüyorsa bedaşa şikayet oluşturup inceletin bence.

• orhansrydn

Öncelikle cevap için teşekkür ederim abonelik benim adıma herhangi bir ihtarda bulunulmadı şikayet dilekçesi oluşturdum bedaşa gidip sorunu çözdüm bugün açacaklar elektriği hata olduğunu söylüyorlar binadan başkası abonelik alırken aboneliği yanlış saate almışlar sonradan düzeltmişler ama bu seferde bizim abonelik iptal olmuş sistem tarafından bu şekilde açıklama yaptılar

• Liseden ağabeyim servisle geliyordu. Bir sabah, bir de akşam servis vardı kasabamızda. Belli bir şey vardı her gün servise para veriyorlardı. Ben okuldan çıktım. 3-4 civarında falan eve geldim. Evde bir şey yiyeceğim, sadece yufka ekmek bir de kurusoğan var. Yani kuru soğan, soğan çuvalla çok. Sofrayı düzenledim, ekmeği koydum. Soğana vurdum yiyorum o ara ağabeyim geldi. Şöyle baktı ''Ne yapıyorsun?'' dedi. ''Yemek yiyorum gel sen de ye'' dedim. Bana cebinden çok da büyük bir meblağ değildi. Para verdi. ''Git şu parayla bir şeyler al'' dedi. Beraber yiyelim diye gittim, bakkaldan bir şeyler aldım. O gün bana verdiği para ertesi gün ki yol parasıymış ağabeyimin.

Ertesi gün bekliyorum ağabeyim gelmiyor. Bekliyorum gelmiyor. Çok zaman geçti. Merak ettim, aynı dönem komşumuzun oğlu vardı. Ona sordum, ağabey ağabeyim gelmedi dedim. Bir sıkıntı mı var dedim. Yok o servise binmedi dedi. Bizden ayrıldı dedi. 40 Km yol yürüyerek gelmiş. Ya o gün ki yol harçlığını bize yemek için harcamış.

Ben Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemirin Kardeşi Soner Halisdemir..87dd5e720dae12bb6f.jpg

• Doğu Akdeniz'de sondaj gemilerimizin bulduğu rezerv şimdiden 107 trilyon metreküpe ulaşmış. Ulaştırma masrafına rağmen bile Türkiyenin yüzlerce yıllık ihtiyacını karşılar.