Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Vay vaşak vay...

Yanlış okuyanlardanım bende :D

Gerçek ÇÖL KAPLANI Fahrettin Paşa.

Rommel, Patton filan diye konuşulur ama, gerçeği bizim tarihimizde var.

Silverhand Hatırlattığın için teşekkürler, Paşa'nın ruhu Şad, mekanı Cennet olsun.

Fahrettin Paşa gerçekten iyi bir komutan.İstanbul teslim olduk askerlerin ile teslim ol demesine rağmen bu karara uymadı.Ayrıca Rommel'in de hakkını yememek lazım İngilizlere çöllerde çok çektirdi adam Almanya'ya kısa bir mola vermeye gittiğinde 3 bölük paraşütçü indirdiler evinin olduğu şehre 1942'iydi galiba sırf tek bir adamı öldürmek için ama başarısız oldular.

• Bu bayraklardan daha güzelini paint de çizmezsem namert olayım.

Neyse nur topu gibi bir polemiğimiz oldu. Bekçi kimlik sorar mı soramaz mı?

Soramaz kardeşim. Yolda çevirip kimlik soramaz. Polis bile kafasına göre çevirip kimlik soramaz hatta üstünü bile arayamaz. Savcılıktan arama kararı olması gerekir.

Varsa bilgisi olan bilgilendirin. Benim bildiklerim bunlar

Savcılık izni özel mülkte arama yapılırken gereklidir, polisin yolda çevirip kimlik sorma hakkı savcı izni olmaksızın vardır. Bekçi konusuna yorum yapmayacağım.

• Sırtımızdam vurmaya devam ediyorlar.

https://grihat.com/araplardan-…eli-osmanli-karsiti-film/

Baktıklar kendi tarihlerinde bize kafa tutabilecek bir devletleri yok bizi bize kırdırma peşindeler. Filmde Osmanlı-Memlük savaşı konu alınmış ve Osmanlı kanlı bir imparatorluk olarak gösteriliyor. Bu Vehhabiler bilmez mi ki Osmanlı ne kadar bizimse Memlük'te bizimdir!

• Savcılık izni özel mülkte arama yapılırken gereklidir, polisin yolda çevirip kimlik sorma hakkı savcı izni olmaksızın vardır. Bekçi konusuna yorum yapmayacağım.

Hocam polisin vatandaşın üzerini ve ya arabasını arayabilmesi için savcılık izni gerekir diye biliyorum.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Yanlış okuyanlardanım bende :D

Fahrettin Paşa gerçekten iyi bir komutan.İstanbul teslim olduk askerlerin ile teslim ol demesine rağmen bu karara uymadı.Ayrıca Rommel'in de hakkını yememek lazım İngilizlere çöllerde çok çektirdi adam Almanya'ya kısa bir mola vermeye gittiğinde 3 bölük paraşütçü indirdiler evinin olduğu şehre 1942'iydi galiba sırf tek bir adamı öldürmek için ama başarısız oldular.

Hocam, Fahrettin Paşa gerçekten çok iyi bir komutan. Kıt kaynaklar, yönetimin baskısı ve aynı zamanda İngiltere'ye de göğüs germiş.

İçimizden biri olması dolayısı ile de insanın elinden sadece takdir etmek geliyor.

Ama general Rommel, General Patton deyince o da çok farklı bir tarafı işin.

Saha da, büyük bir strateji savaşı da verilmiş. Çöl tilkisi lakabı elbette boş değil :)

Ben ayrıca askeri bir "beyin" olarak Patton'u da ayrı yere koyarım. İlginç kişiliklerdir.

Tabi bana göre çok gençsiniz fakat okuyanlarda hatırlayabilir diye söylüyorum. 80'li yıllar sanırım, ikinci Dünya savaşını anlatan bir kitap serisi vardı.

Hatta sayfalar mavi veya yeşile boyalıydı. İkinci dünya savaşı gençliğimden beri ilgi alanımdır.

Yine ideolojiden ayrı olarak, Alman u-boot'ları stretejisi ayrı incelenmesi gereken bir konu.

Bana kalırsa Almanya'nın en büyük sorunu Lideriydi :)

Neyse başka zaman konuşmak dileğiyle.

İyi akşamlar

• Vahabi demeyin tuylerim diken diken oluyor... Bosuna arabistani asil sahiplerinden alip coldeki bu adamlara vermediler, tasmali kopek lazimdi birilerine..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Hocam polisin vatandaşın üzerini ve ya arabasını arayabilmesi için savcılık izni gerekir diye biliyorum.

GBT diye birsey var, adam heryerini ariyor arar ve bence gerekli gordugu yerde aramali zaten..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Tantuni'de iyi bir alternatif olmakla birlikte tatlı tercihi künefe olarak nitelendirilebilir.

Yalnız yine kokoreçi hatırlattık, bu gidişle forumculardan soğuk havada linç yiyecez.. :hfyeni (18)::hfyeni (18):

hahaha valla yarim kokoreci gomdum,dun o kadar cok bahsettiniz ki :)))

• hocam gidin gidin hatta acılı alın ki bu soğukta burnunuzu çeke çeke yana yana yiyin daha lezzetli oluyor:)

• Bir arkadaşım yolladı video ilgimi çekti. Adam grönlanda gitmiş buzullarda video çekmiş.

Bu adam bu yaşta bu parayı nereden buluyor arkadaş bunu çok merak ediyorum . Yani yaptığı imrenilecek cinsten.

Ama işin parasal kısmı düşünülunce o yaşta ne bilim yaa nasıl oluyor :whistling:

• Nezle olursan bir acılı kokoreç daha yer şifaya kavuşursun abi. :D:D:D

Ama illa bir suçlu varsa Narsil abi başlattı, onun ismini verelim.. 1/kahkahas23s11/kahkahas23s1

Bara döda fiskar följer strömmen...