Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Macaristan dün veto kararından henüz dönmemiş Reuters kaynağı bilinmeyen duyumlara demiş.

Şuan bizi destekleyen Macaristan,KKTC ve Katar var

Pakistan,Azerbaycan gibi ülkelerin sessiz kalması üzdü açıkcası şuan bekle,izle ve gör taktiği uyguluyor bu iki ülke.

Herkesi anlayabilirim de Azerbaycan'ı anlayamam. Gerçekten üzdü.

Katar'a destek olduğumuzda homurdanan yurttaşlar vardı. Ne zaman dara düşsek katar'ın elinden geleni yaptığını görmekte mutlu etti.

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz; sevindiriniz, nefret ettirmeyiniz. Hz. Muhammed (S.A.V)

• Herkesi anlayabilirim de Azerbaycan'ı anlayamam. Gerçekten üzdü.

Katar'a destek olduğumuzda homurdanan yurttaşlar vardı. Ne zaman dara düşsek katar'ın elinden geleni yaptığını görmekte mutlu etti.

Hocam Azerbaycan bu konularda hep geri planda kalıyor. Isin ucunun Karabağ'a dokunacağını düşünüyorlar. Bizim, Dünya kamuoyu tarafından isgal ettiğimiz diye tabir edilen toprakları meşru görürlerse; Ermeni işgalinde olan Dağlık Karabağ'ın da Dünya tarafından tanınmasından korkuyorlar.

Zamanında KKTC'yi de bu yüzden önce tanımışlar, daha sonra bundan vazgeçmişler.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Macaristan dün veto kararından henüz dönmemiş Reuters kaynağı bilinmeyen duyumlara demiş.

Şuan bizi destekleyen Macaristan,KKTC ve Katar var

Pakistan,Azerbaycan gibi ülkelerin sessiz kalması üzdü açıkcası şuan bekle,izle ve gör taktiği uyguluyor bu iki ülke.

Rusya , İran , destek verdiğimiz Afrika ülkeleri, darbede yanında olduğumuz Anti-Emperyalist Venezuela ve Balkan ülkelerinden en az iki tanesi de destek vermeli

Belki de adım adım ilan edecekler desteklerini

• Şükür Rabbime kimin ne olduğunu, kimlerin özgür olmadığını boyunlarına geçirilmiş tasmalarından anlıyoruz.

Hatta içimizdeki sanatçı kimliği altına gizlenmiş kişilerde de durum ortada gıkları çıkmıyor sessizler duruma göre şerbet peşindeler.

İnşallah gözlerine perde inmiş kişiler bunları görüyorlardır.

Kudüs İsrail’in (sözde) başkenti ilan edildiğinde susan,

İsrail Gazze’ye saldırırken kulaklarını tıkayan,

Esed 1 milyon Suriyeliyi öldürürken gıkı çıkmayan,

Sisi Mısırlıları katlederken üç maymunu oynayan

Arap Birliği toplanıp ülkemi kınıyor, şu forum kuralları biraz esnetilse diyecekleri mi ben biliyorumda neyse. Rabbim ülkemizin, ordumuzun yolunu açık etsin... Amin...

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Filistin bile kınadı ülkemizi kimler kimlerle.Araplara bir gram güven olmayacağı yine kanıtlanmış oldu

Arap ülkeleri ne yazık ki abdnin kontrolü altında, özgür olabilecek kadar güçlü değiller çünkü himaye kabul ederek kurulmuş devletler himayeden kurtulmak içinde bir çaba göstermediler, gösterenin kellesini aldı abd yeni köleler atadı, bu ülkelerin başındakiler her daim abd valisi çok birşey zaten beklemiyordum, benim beklentim en azından halkın birazda olsa sesini çıkaracağı yönünde idi, görüyorum ki onlar da geçen zamanda sindirilmiş.

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• barışı getiren çoğu zaman savaş olmuştur, gecenin gündüzü getirdiği gibi. sadece acı, kan ve gözyaşı getirmez; açılan safları birleştirir, kenetler birbirine kardeşleri. Çanakkale'de, Sakarya'da olduğu gibi.

sen, ben savaşa hayır dedik diyelim! peki ya düşmanlarımız?

sırf siyasileri sevmiyoruz ve ekmeklerine yağ sürülecek diye mi böyle yapıyoruz, savaşa hayır diyoruz?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk istiklal mücadelesi için hazırlıklara başladığında belli bir kesimden gördüğü tepki, şu şekildeydi; "medeniyet ayağımıza geldi, ne gerek var savaşmaya"

bilen biliyor, Allah biliyor bugüne kadar tek bir siyasi parti'ye tek bir oy vermediğimi.

yinede kasıt aramamaya çalışıyorum. binlerce kadını kocasız bir o kadar çocuğu babasız bırakan, gönüllere ateş düşüren bu oluşum karşısında sessiz kalıp hatta savaşahayır diyen bu güruhu anlamaya çalışıyorum ama yinede anlayamıyorum!

kişilere olan haklı yada haksız hırsınızın gözünüzü boyamasına daha fazla izin vermeyin..

• Recep Tayyip Erdoğan: Operasyon başlangıcından beri 109 leş. Ateşleri bol olsun.

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz; sevindiriniz, nefret ettirmeyiniz. Hz. Muhammed (S.A.V)

• Cumhurbaşanı Erdoğan canlı yayında bombalıyor Avrupa'ya eğer bu operasyonu işgal olarak göstermeye devam ederseniz kapıları açar 3.6 milyon Suriyeliyi size göndeririz dedi :D Avrupa bu açıklamadan sonra kendini dizginler büyük ihtimalle

• Koca Amerika Türkiye'ye tek başına bulaşmaktan korkup yancısı ve yardakcısı olan Arap ülkeleri ile üç kuruşluk aklıyla bizi tehdit ediyor. Tek yaptıkları kuru sıkı tehdit. Şöyle yaptırım yaparım böyle sizi ezerim diye göz korkutmaya çalışıyorlar, yemeyincede Türkiye bizim müttefikimiz diyip Arap uşaklarını bizim üstümüze salmaya kalkıyorlar. Haysiyet yoksunu adi şerefsizler..

• Biz dünyaya 1000 yıl hükmettik. Tsk düzenli ordu olarak m.ö 209 da kuruldu. Gecmiste 16 devlet yıkıp 17 devlet kurduk. Genlerinde savaş cesaret ve iman olan bu Türk milleti, kimseden destek almadan da gerekeni yapar. 1. Dünya savaşı diye birsey yoktur bildiginiz üzere, bütün dünyanin osmanli ile yaptigi bir savastir o adı gecen dünya savaşi.

Kim bu cennet vatanin ugruna olmazki feda

Şuheda fısķiracak topragi siksan şuheda

Canı cananı alsinda huda

Etmesin tek vatanimdan beni dünyada cüda.

Kimseye ihtiyacimiz yok. Alemlerin Rabbi olan Allah bizimledir. O bize yeter.

• 460f41c1c06a.jpg

Bu güzel yazıyı görselle desteklemek istedim.

• ABD çok uyanık bir ülke, ABD bizle savaşa girmekten korkar mı korkmaz mı söylemleri bence yanlış cümleler, dünyanın elinde en fazla savaş ucağı bulunduran vs vs ülkesi ancak onlar vietnam savaşından sonra az asker az para çok iş mantığıyla hareket ediyorlar, yani biz gitmeyelim orayı ideolojik olarak karıştıralım, bizim desteklediklerimiz başa gelsin, fazla masraf yapmayalım fazla asker göndermeyelim silaha gerek kalmadan işi bitirelim mantığındalar. Son yıllarda özellikle ortadoğu ve asya üzerine oyunlarının bu kapsamda olduğu görmek lazım..

Maalesef biz adımızı atsak birilerinin kuyruğuna basmış oluyoruz çünkü kuyrukları hep bu topraklar üzerinde, orta çağ zamanındaki Türk korkusu ve ona karşı birleşme duygusu hala avrupada ve etrafımızda devam ediyor. Zayıf asla olmamalıyız giderek güçlenmeliyiz..

Ordumuz önemli bir harekatta ve kısa zamanda inşallah sonuca ulaşırız en az zaiyatla..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Besiktas hocam,

Sevgililer sevgilisi Peygamberimiz hadisinde buyurur.

Ey ashabim, Onlar size dokunmadikca sizler asla onlara dokunmayiniz. Ki onlar islama büyük hizmetleri olacak bir millettir.

Ve dahasi....

Sultan Fatih icin söyledikleri....

İste biz o neslin torunlariyiz. Bu yüzden korku yok kanimizda, genimizde... Allah bizimledir

• Ecdadı her zaman örnek aldım ve onlarla her daim gurur duydum. eyvAllah hocam.