Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Macaristan'ın o kararını 11.50'den itibaren konuşan sayın bakan yardımcısı oylamış.

Köszönöm Magyar...

Bu arada Cem Seymen'in 2 bölümlük Macaristan belgeseli de çok güzeldir. Bu vesile ile izlemenizi öneriyorum.

Bara döda fiskar följer strömmen...

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Bizim tvlerin yerinde olsam sık sık france24 den görüntüleri aktarırdım az önce ypg lilerin apo posterleriyle olan röportajlarını aktarırdım.Ypgnin pkk dan farkı olmadığını gösterirdim.Ayrıca Deutschewelle çıkan suriye uzmanı ablayı takdir ettim ama röportaj 10 dkyı geçmedi...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Bu arada AP'nin son dönemde sürekli kınadığı ve uğraştığı Macaristan'a bundan sonra; Avrupa ülkeleri ve AP tarafından daha çok eleştiri, yaptırım tehditi olacaktır.

Klasik demokrasinin zayıflama yalanını öne sürüyorlar; onlar içinde.

• Avrupa birliği çökmenin eşiğinde bir güruhtur, boş boş kınama mesajı verebilirler.. Operasyon alanı suriyenin batısı gibi dağlık değil, düzlük bir alan, özellikle hava harekatları büyük zaiyat verdirecektir. Bizim oralarda bir laf vardır kekliği düz ovada avlarlar:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Kınayan kınayana zaten, çok sevdiğimiz Filistin'den tutta, müslümanım diye geçinen Arap Birliği. Bittimi tabiki hayır Ypg kuyruğu Şam'a yaslama dedin de bunu gören Fransa biz sizin yanınızda oluruz diye naralar atıyor Yunanlılar Fransa savaş açarsa onların yanında alırız diyor şu anda herkez bişiler diyor. Kim ne derse desin benim çıkardığım değişmez sonuç Türk'ün Türk'ten başka dostu olmadığı... Rabbim hepsinin belasını versin...

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Bu yabancılar cidden çok cahil :D Müslüman Türkler müttefiğimiz hristayan Kürtleri katlediyor diye yazan tipler mevcut bol bol.Mal herifler :D çok gülüyorum okudukça :D Çok seviyorsanız yanlarına gidip yardım etmeyi deneyebilirsiniz :D Dünya'nın her yerinde va bu klavye delikanlıları ya :D

• Geçmiş olsun İlker abi.

• Çok dengesiz açıklamaları var bilmediğimiz bir ikizi filan var galiba

Cidden böyle bi vaka yok..

• Şuana kadar diğer ülkeler tarafından yapılan açıklamaların nerdeyse hepsi kınama vb. Tek Katar Türkiyeyi destekledigini açıkladı tabi bazı ülkelerden daha destek gelecektir ama Batı Avrupadan malesef 0 destek. Trump az önce acıklama yaptı gene atıp tutuyor tehtit ediyor. Ona göre Kürtleri yani pyd pkkyı Türkiye yıkarsa ekonomisini mahvedecekmiş. O şerefsiz senatör Ghrammıdır nedir kongreyi yaptırım için ikna eder karar çıkarsa benim için sıkıntı yok dedi ama insani dram olursa çok daha kötüsünü yaparım felan dedi. Olumlu şeylerde desede bizim için olumsuz dedikleri daha önemlidir.

• Havlayan köpek ısırmaz 1974'de de buna benzer davrandı batı.En kötü sınırlı ve süresi kısa ambargo yeriz onlarda ağladıklarıyda dururlar.Devamında da hiçbirşey olamış gibi devam eder herşey.

• Trump: Türkiye'ye ekonomik yaptırımlardan daha ağır birşeyler yapılmalı.

5 dk sonra trump: Türkiye bizim müttefikimiz Erdoğana iyi ilişkimiz var filan der kesin şimdi gene bu :D

• Operasyonla ilgili harita elinde olan var mı

Nerelerden giriş yapıldı , Kobani’ye mesafe ne kadar ?

Haseke tarafıyla ilgili duyumlar var mı

Muhtemelen kuzeyden güneye değil de Batı’dan doğuya özgürleştireceğiz

birleştire birleştire gideriz gibi ancak kuzeydeki diğer yerlerede hava harekatı ve topçu ateşi devam eder sürekli

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

Henüz giriş yapılan yerlerde ne olup ne bittiği hakkında kimsenin bilgisi yok yerlerinde konumları yok henüz. Yarın öğlene doğru tahminimce köyler düşmeye başlar. Kobani dedikleri yere biraz uzak sayılır Resualyn ile Tell Abyad arası tabi o 2 şehirde dahil ilk aşama bu yönde deniyor 25-30km derinlik.