Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Türkiye Cumhuriyeti'nin dini yoktur. Buradaki sorun, sembolik de olsa, devletin ordusu ile din arasında bir bağ kurulmasıdır. Yoksa ayetin kendi başına bir sorunu yok. Problem bunun sembolik olarak üzerine alabileceği anlamlar.

Sizinle gecmiste din mevzusu üzerine bir tartismamiz olmustu. Bende size gerekenleri söylemistim. Şimdi sizden yönetime mesajinizi sildirmeniz icon mesaj atmanizi rica ediyorum. Çünkü sizinle tekrar ayni mevzu yuzunden tartismak istemiyorum. !

• Reuters, Mısır'ın Arap Birliği'ni toplantıya çağırdığını aktardı.

Mısır Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada"Türkiye'nin Suriye'deki saldırganlığını en sert şekilde kınıyoruz. Bu, kardeş bir Arap devletinin ulusal egemenliğine yapılmış küstahça ve kabul edilemez bir saldırıdır" ifadeleri yer aldı.

Bunlara kardeş diyenlere duyurulur. Kim kimi kardeş görüyormus belli oldu

Bizi her zaman düşman olarak gördüler, Talkan katliamında, Curcan katliamında, 100 yıl önce Filistin'de, Irak'ta olduğu gibi. Şu anda değişen birşey yok, ileride de olmayacak.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Arap Devletlerinin emperyalizm uşağı keyifçi zalim diktatörleri ( örneğin Prens Selman dallaması) ile ezilen gariban Arap ve Kuzey Afrikalı halkları farklı şeyler.

Zaten tüm mücadele o halkların gözünü açmaması üzerine kurulu ve Kaşıkçı işte tam olarak bu yüzden infaz edildi

• Reuters, Mısır'ın Arap Birliği'ni toplantıya çağırdığını aktardı.

Mısır Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada"Türkiye'nin Suriye'deki saldırganlığını en sert şekilde kınıyoruz. Bu, kardeş bir Arap devletinin ulusal egemenliğine yapılmış küstahça ve kabul edilemez bir saldırıdır" ifadeleri yer aldı.

Bunlara kardeş diyenlere duyurulur. Kim kimi kardeş görüyormus belli oldu

Bizi her zaman düşman olarak gördüler, Talkan katliamında, Curcan katliamında, 100 yıl önce Filistin'de, Irak'ta olduğu gibi. Şu anda değişen birşey yok, ileride de olmayacak.

Eğer Türk Milleti olmasa, islamiyet esamesini okutmayacaklar o coğrafyada. Bundan haberleri bile yok. Bir gün gelecek bunu çok iyi anlayacak ve bize çok yalvaracaklar. Ve yine bizim merhametimiz sahne alacak, yine bizden yardim dileyecekler. Bizde yardim edecegiz fakat tekrardan bize sırtını dönecekler. Hz. Peygamber (sav) ve ashabi olmasa bu araplara söyleyecek çok sözüm olurdu ama diyemiyorum iste dilim varmiyor.

• Vahabiler ve bunlarla isbirligi yapan diger araplardan bir cacik olmayacagini tarih bize daha once gosterdi. Cokta takilmamak lazim..

Ordumuz aylardir bekledigi harekata nihayet basladi, onemli olan parti, taraf, muhalefet olmadan ordumuzun basarisi icin dua etmektir. Simdi en kisa zamanda ve en az zaiyatla bolgeden terorist denilen serefsizleri silmlerek sinirimizi guvenceye almaliyiz..Rabbim sanli ordumuzun ve mehmetcigimizin yaninda olsun."La galebe illallah"

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Allah Askerimizin yar ve yardımcısı olsun, inşallah Mehmetçiğimizin kılına bile zarar gelmez.

Bizim şanlı askerimiz o şerefsizlere kan kusturucaktır.

Rabbim '' Askerimizi korusun''.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• 28 üyeli AB, Türkiye'ye karşı karar almak istedi. Macaristan "her ülke kendi sınırlarını savunabilir" diyerek veto etti... Kökeni Türk nede olsa... :hfyeni (25):

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.