Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gökgürültüsü ve şimşek çok fazla yani şöyle aralıksız olmadı ayrıca dolu yağışıda olmadı zaten öyle süperhücrelik bi durumda yoktu beni tatmin etmedi ama açılış olarak güzeldi daha iyileri olacak ilerki aylarda inşallah. Karda tatmin olmadık bari süper hücreler bizi tatmin etsin ^^

• Bismillah diyip başladık. İlk şimşek ilk gök gürültüsü.... 6 dk falan sürdü yağış

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Şöyle birşey istiyorum ^^ Bu beni anca keser tabi Mart yada Nisan ayı içinde değil Mayıs Temmuz arası.

Ekonomiye, mal ve can kaybına zarar verecek şeyleri fazla istememek lazım, olduğun da çok fenası oluyor. :D

• Endless Mal ve Can kaybına neden olmamıştı yanlış hatırlamıyorsam o süperhücre sadece ufak çaplı maddi zararlar olmuştu ve bazı yerleri su basmıştı oda altyapıdan dolayı. Kısacası o ufak çaplı zararlar devlet için çekirdek parası. Öyle Abddeki gibi ekonomiye zarar verip can kaybına neden olacak türde bi kasırga felan kimse istemez zaten bizim gibi hava delilerinin istediği çok daha düşük level versyonu ;) Tabi ayrıca İstanbulda oldunmu daha sıkıntı oluyor orası ayrı sende haklısın.:)

• Adapazarı an itibariyle çok iyi. Sezonu iyi açtık maşallah

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Yarın akşam ve gece batı ve orta karadeniz'de ilginç hava hadiseleri(şimşek,yıldırım) olabilir

tebrik ederim 30 dakika sürsede karadeniz üzerinde güzel yıldırımlar oldu, sesini özlemişim, hemen fotoğraf makinamı hazırladım ama harika 2 tane yıldırımı kaçırdım. enteresandır ikinci defa yaşıyorum yaklaşık 500 metre önümüze denizin üstüne düşen yıldırımın sesi çıkmadı..

• Hocam bu yönüyle de bu kışın vasat kışlardan biri olduğunu ortaya koyuyor. 1.1 derece ortalama üzerindeki sıcaklıklarla öyle yere göğe sigdiramadigimiz bi kış olmadığı belli.

• Endless Mal ve Can kaybına neden olmamıştı yanlış hatırlamıyorsam o süperhücre sadece ufak çaplı maddi zararlar olmuştu ve bazı yerleri su basmıştı oda altyapıdan dolayı. Kısacası o ufak çaplı zararlar devlet için çekirdek parası. Öyle Abddeki gibi ekonomiye zarar verip can kaybına neden olacak türde bi kasırga felan kimse istemez zaten bizim gibi hava delilerinin istediği çok daha düşük level versyonu ;) Tabi ayrıca İstanbulda oldunmu daha sıkıntı oluyor orası ayrı sende haklısın.:)

Aynen çok haklisiniz. Altyapı kötülüğünden ve plansızlık dan dolayı sıradan bi doğa olayı bile bizde afet olarak karşılanıyo. Misal geçenki sistemde Istanbula 2 parmak kar yağdı. Gün boyu ulaşım kilitlendi. Abd de Newyork a takip edebildiğim kadarıyla her yıl 30 cm fazlası kar yağıyo yağan kar günlerce yerden kalkmıyo ama adamlarda bu kadar problem olmuyo...