Marmara ve Batı Karadeniz Raporlar-Yorumlar

• Bu deniz mevzusu basite alınmamalı bence.Eniştem yıllardır benimde gittiğim Kandıra-Bağırganlı da denize gitti bayramın üçüncü günü.Ben 54 yaşındayım ilk defa bu kadar soğuk denize ayağımı anca soktum bildiğin soğuktan uyuştu dedi! Orada ölçenler olmuş 9 derece demişler.Hipotermi seviyesinin altı!

Daha önce böyle birşey oldumu ben bilmiyorum?

Ne olduda 3 ayda ancak 10-15 derece düşebilen deniz suyu sıcaklığı sadece 1 hafta içinde 15 derece birden düştü?

Bu tarz poyraz ilk defa olmuyorki.

• NASA'nın uydusu da 14 derece altı SST'yi onaylamış.

@yturker adlı kişinin Tweetine göz at:

• Ben bu karadenizdeki dipreki soğuk suyun yukarı çıkması olayını 3 hafta öncemi ne denize gittiğimizde anlamıştım.

Kefken in orda bi sahile gittik denizin bi yero sicak bi yeri çok soğuktu bende bunu qnlamaya çalıştım,sonra dibe batınca anladımki dipteki soğuk su rüzgarın yardımıyla bi şekilde yukarı çıkıyor.:S

Zaten karadenize yuzmeye giden akrabalrımız diyor deniz buz gibiydi hiç giremedik,nedenini şimdi anladım.

• Ben bu karadenizdeki dipreki soğuk suyun yukarı çıkması olayını 3 hafta öncemi ne denize gittiğimizde anlamıştım.

Kefken in orda bi sahile gittik denizin bi yero sicak bi yeri çok soğuktu bende bunu qnlamaya çalıştım,sonra dibe batınca anladımki dipteki soğuk su rüzgarın yardımıyla bi şekilde yukarı çıkıyor.:S

Zaten karadenize yuzmeye giden akrabalrımız diyor deniz buz gibiydi hiç giremedik,nedenini şimdi anladım.

Soğuk su istiyorsanız, gelin Akçaya burası hemen hemen hep soğuk. :)

• Merhaba yarın ve c. Tesi için Gelibolu tahminleriniz nedir tatilimizin son gününde denizi tekrar görmek istiyoruz kaç gündür zaten dalgalardan çok giremedik

• Merhaba yarın ve c. Tesi için Gelibolu tahminleriniz nedir tatilimizin son gününde denizi tekrar görmek istiyoruz kaç gündür zaten dalgalardan çok giremedik

Yarın denize girmek için hava uygun.Cumartesi günü yağış geçişleri görülebilir