İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu (2017-2018 Arşiv)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @Vintersaga kuzeydogudan gelecek guclu sibirya ybsini yanisira azorun ustumuze biraz daha yaklasip sibiryayi asyaya atan senaryo muhtemelen ama o bizim olacak alkis3223213123

Sinoptik analizini paylaştığınız için teşekkürler hocam, kafamda hemen canlandırdım. :hfyeni (25): Dediğiniz gibi inşallah o bizim olacak.. :/8103* :)

Bara döda fiskar följer strömmen...

• 18 dedik çöp oldu
    24 dedik çöp oldu
    27 diyoruz .............

Her gün bu tarz yorum atıyorsunuz amacınız ortalığı karıştırmaksa başarılı olamıyorsunuz. Daha 18 ine yeni girdik beklenen gerçekleşmez ise 18 i çöp dersiniz anlarız neye göre çöp atın veri şablon bakalım

• Evet beyler sistemler zinciri 22 ocak akşamından itibaren giriyor 850 hpa da -8 ler ocak sonuna kadar bizlerle oluyor kky ve kar İStanbuldan ayrılmıyor uzun soluklu bir sistem olacak gibi ayrıca ocak sonu gibi de çok daha sağlam soğukların geleceği hemen her güncellemenin son saatlerinde göze çarpıyor bu gece dikkat ettiniz mi bilmem ama ben görünce hoşuma gitti 24 25 ocaktan itibaren -15 e inen senaryolar artmaya başlıyor umarım bu tablo daha da güzelleşecektir zira modelleri bir kenara bırakın zira ocak sonundan itibaren çok ciddi soğuklar gelecek nasipse şu anki tabloda -10 -13 bandından 500 hpa da ise -33 -37 bandında sistemler silsilesi bekliyorum.

• Evet beyler sistemler zinciri 22 ocak akşamından itibaren giriyor 850 hpa da -8 ler ocak sonuna kadar bizlerle oluyor kky ve kar İStanbuldan ayrılmıyor uzun soluklu bir sistem olacak gibi ayrıca ocak sonu gibi de çok daha sağlam soğukların geleceği hemen her güncellemenin son saatlerinde göze çarpıyor bu gece dikkat ettiniz mi bilmem ama ben görünce hoşuma gitti 24 25 ocaktan itibaren -15 e inen senaryolar artmaya başlıyor umarım bu tablo daha da güzelleşecektir zira modelleri bir kenara bırakın zira ocak sonundan itibaren çok ciddi soğuklar gelecek nasipse şu anki tabloda -10 -13 bandından 500 hpa da ise -33 -37 bandında sistemler silsilesi bekliyorum.

500 hpa da ay sonu icin sibiryali -37 cok zor neden zor kapiya cikamayiz 1987 olur.500 hpa -30 civarinda olacak muhtemelen ama -37 gelirse benim kabulum :)

• sırf modeller düzelsin diye totem yapıyordüm yazmıyordum ama bu @modelci cidden baydı artik. Her gun gelip sacma sapan dikkat cekici yorum atıp ardindan kıvırıyorsun amacın ne gercekten anlamıyorum. Yonetimden rica ediyorum lütfen gerekli yaptırımi yapınız çunku arkadaş sürekli aynısını yapıyor.

• Geçen sene seni de unutmadık Murat Güzel.
    İstanbula kar yağmıyor, Ankaraya kar yağıyor diye bir ton laf etmiştin. Neyse sana iyi forumlar diliyorum. Her sisteme gelmeyecek gözünden bakın. Bir şey kaybetmezsiniz.